Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 11 évesnek...

Szerintetek egy 11 évesnek komolyabb okostelefon?

Figyelt kérdés
Üdv! Megmondom az őszintén, utolsó lehetőségeim között volt az a választás, hogy ide írjak, de gondoltam, itt sok szülő van. Az a helyzet, hogy van egy 11 éves fiam. Három hónapja egy LG Spirit 4G LTE miatt rágja a fülem. De mondtam neki, hogy nem. De most viszont a tabletemet kunyerálja mindig. Szerintetek mi legyen? Megvegyem neki azt a telefont? Egy 38 éves apa.

#telefon #LG #YouTube #okostelefon #kamasz #telefon gyereknek #kisgyerekq
2017. aug. 8. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szeritnem ha jól viselkedik, és tanulmányilag oké, akkor simán.

Bár ár érték arányban van jobb telefon is, esetleg privátban segithetek

2017. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Mostanában már ennyi idősen nagyon sok gyereknek van okostelefonja, viszont fontos, hogy megtanítsd, hogy mit szabad és mit nem mikor éppen netezik, chatel stb és hogy szóljon neked, ha valaki online bántja vagy ha nem biztos benne, hogy valamit szabad vagy nem stb. Szabályokat is állíts fel (pl mikor szabad és mennyit a telefonon lógnia stb) és következetesen tartassad be, előre beszéljétek át a következményeket (együtt állíthatjátok fel a szabályokat és írásba is fektethetitek). Telepíts a telefonra valami biztonsági szűrőt is, és egy biztosítás se árt egy esetleges törés/lopás stb miatt

És én valami alkalomhoz kötném a telefon vásárlását ...szülinap/karácsony.

2017. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk (külföld) már 0. vagy 1. osztályban ipad van minden gyereknek. A suli ad, ha nincs, mivel kell ipad tanulni. Szóval ha ez nem korai, akkor a 11 évesnek sem az Lg telefon. Nem kell úgy bánni egy ekkora gyerekkel, mint valami hülyével. Ez a generáció már a technikába született. Ha normális nevelés kapott a gyerek, akkor főleg nincs mitől félni. Nekem van egy hasonló korú testvérem és tud vigyázni a telefonjára.
2017. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó ti merre éltek? Mert itt nálunk, és több országban élő ismerősöméknél se osztogat az iskola ipad-et, és főleg nem kötik ki hogy csak ilyen tabletje lehet, a leckéket pedig papír alapon kapják.
2017. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idosen mar tud ra vigyazni. A lanyom 11 eves, neki egy iPad-je van, az iskolaban is azt hasznaljak. Marmint ott nem a sajatjat, hanem az iskolai munkakhoz.
2017. aug. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
11 évesemnek huawei p9et vettünk, tud rá vigyázni de a suliban nem tudom mi lesz.
2017. aug. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

11 lesz a fiam.huawei y5II-es teloja van.nemreg kapta.ennel dragabbat nem vennek neki,mert oke,hogy o vigyaz ra.de azert a suliban nem eletbiztositas a tobbi gyerek.

Ez is epp eleg arra,hogy viberen es messengeren tudjon beszelgetni,es par jatek is boven elmegy rajt,amiket szeret.

Amugy van tabletje is,de azt ugyebar itthon hasznalja.

2017. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Én megvenném neki.

Persze azért határokat húznék,hogy mikor és mennyit használhatja,plusz raknék rá valami biztonsági programot is,hogy ne tudjon akármelyik weboldalra felmenni,akármit letölteni stb.

Illetve garanciát is vennék,ha netán leejtené/elhagyná/ellopnák stb.

2017. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha vigyázik rá, rendesen viselkedik, tudja használni felelősségteljesen az internetet, akkor hasznos is tud lenni, segítség lehet akár a tanulásban is.
2017. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Bár ugyan nem vagyok szülő... de talán közelebbről tudom szemlélni a dolgokat! Sajnos a mai világban ez egy álltalános dolog :( nagyjából 14-15évesen VETTEM az első okostelefonom. Saját összespórolt pénzemen. Az akkor egy alsó kategóriás telefon volt. Azóta már cseréltem szintén saját pénzből bár ezért már nyári munkáznom kellett nem úgy mint régen, hogy csak kapok a nagymamától pénzt...

A te esetedben már változott annyit a világ, hogy az osztálytársaival gondolom messengeren akar beszélgetni meg játszani mert az iskolában ez megy. De ha most 11évesen kap egy telefont kelleni fog neki 13évesen 15évesen stb... Ezt egyféle képpen lehet eldönteni. Megkérdezni minek kell neki. Rengeteg előnye van egy okostelónak. Bármit bármikor elérhet, fotózhat, zenét hallgathat chatelhet egy helyen viszont pontosan emiatt amint az ember számára elérhető egy ilyen világ sokkal nagyobb veszélybe kerül. Ott a deep,dark net, az adathalászok később olyan helyekre csapódik mondjuk kíváncsiságból ami nem túl jó (18+os oldalak) és nem is az a probléma vele hogy 18+ hanem, hogy egy csomó olyan dolog jár vele ami (vid chat stb) ezzel tönkre lehet tenni egy embert és van aki meg is teszi. Huh hát eléggé előre gondolkodtam. xD Bocsánat! Viszont ha olvastad ezeket vedd figyelembe és egy ilyen beszélgetést mindenképpen fektess be(megéri) 18/F

2017. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!