Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Segitseg! A 14 eves fiam...

Segitseg! A 14 eves fiam zsebeben egy doboz cigit es ongyujtot talaltam. Mi a helyes megoldas ilyenkor?

Figyelt kérdés
Meg nem beszeltem vele azota,azon torom az agyam mit tegyek.Hasonlo tapasztalatok???
2010. máj. 28. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
nem akarlak elkeseríteni, de amai 14 évesek zöme bagózik .... hát most pont lebukott előtted, de hiába kéred számon, eredménye nem sok lesz, max annyi, h majd jobban figyel arra h ne találd meg, attól még folytatja ...
2010. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Leülteted és elszivatod vele az egész dobozt egyszerre.

Nagy baja nem lesz tőle de egy életre elmegy a kedve a bagótól az tuti.

2010. máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Miért kéne elszivatni vele az osszes cigit? Hulyeség!

Hagyjad, hadd próbálja csak ki, lehet egy ideig cigizni fog, aztán vagy megúnja vagy nem... De tiltani nem szabad!! Minél jobban tiltod annál jobban fogja csinálni, és hidd el akkor nem csak cigizni fog, hanem minden rosszaságot megcsinál, csak azért is mert tilos neki..

Én 15 éves vagyok, anyám tudja, hogy néha cigizek. Nem orul neki, de nem is tiltja, én meg már egyre kevesebbet szívok..

2010. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Én nem szivanék vele 1 szálat sem, másképp közeliteném meg a dolgot.

Tapasztalatból, velem is ezt csinálta anyám. Leültetett, hogy na most akkor addig szivom, mig meg nem undorodom. A 2. szálnál eljátszottam, hogy Én milyen nagyon rosszul vagyok, fetrengtem a szobámban fél napot rosszullétre hivatkozva, közben meg sehol-semmi.

Ugyanúgy cigiztem tovább évekig. Egy darabig a háta mögött, aztán már nem érdekelt a véleménye, hisz Ő is füstölt mint a gyárkémény, mire fel tiltaná meg?! Aztán mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, végleg leszoktam róla. Ezért mondom, hogy Én nem szivatnék el vele 1 szálat sem, annál sokkal zsiványabbak a mai fiatalok.:) Szerintem.

Ti dohányoztok?

2010. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem kell elszivatni vele egy dobozzal...sőt egy szallal sem...nalam is nagy volt a balhé,még 2 pofont is kaptam.milett az eredménye?amint lejárt a 4 hetes szobafogsagom azvolt az első,hogy kimentem és elszivtam 2 szál cigit,még azért is mert anzám megtiltotta miközben persze ő is cigizett..szerintem a leghelyesebb ha elmonod a véleményed és aztán hadd döntse el miit szeretne.

16\L

2010. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

A legnagyobb baromság elszívatni valakivel egy teljes doboz cigit!!Aztán majd nikotin mérgezéssel viszik kórházba!!



Én annyit tennék hogy beszélnék vele.Elmondanám hogy mivel jár ez és hogy attól nem lesz nagyfiú hogy cigizik!!De persze ő dönti el mit szeretne!!Megakadályozni úgysem lehet!!:)

2010. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Anno 14 évesen engem is anyám kapott el cigivel, habár előtte bevallottam neki, hogy szívtam, csak megígértem, hogy többet nem teszem. Végül is folytattam, majd 15 évesen magamtól abbahagytam. Anyum nem szólt semmit, csak baromi rideg volt velem mindig. Szerintem nincs jó megoldás. 14 éves, korlátozottan cselekvőképes, kamasz. Ha tiltod, csinálja. Ha nem tiltod, azért csinálja. Ha nincs annyi esze, mint nekem sem volt még akkor, hogy befejezze, akkor nincs mit tenni. Sutyiban fogja megvenni, elszívja az iskolába menet, vagy pont a suliban. Aztán majd felnőtt fejjel rájön, hogy hoppá, ott kellett volna megállni... ez van.


Beszélj vele nyíltan, esetleg célozgass, hogy tudod. De a legjobb, ha megbeszélitek. Viszont érdemes mindezt nyugodt hangnemben tenni.


19/L

2010. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Haggadtan beszéld meg vele, hogy megtaláltad, mondd el a veszélyeit, és azt is, hogy nem szeretnéd, hogy előtted szívja, máshol szívhatja. Hidd el, hamarosan nem lesz olyan érdekes az egész és abbahagyja. Tapasztalat.

Én 15,5 évesen buktam le, eleinte nem szívhattam előttük, lésőbb anyu előtt rágyújthattam, apu előtt nem, 17 évesen abbahagytam.

2010. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Ülj le vele beszélgetni, ha nekem gyerekem lenne először is megkérdezném tőle miért szívod, azért hogy kitűnj vele vagy ezzel legyél menő, akkor elmondanám neki kitűnni nem ezzel kell! Kapna egy jó adag fejmosást az biztos, tudom itt mindenki fene nagy liberális, de abba senki nem gondol bele amikor jön a süket dumájával, hogy ne tiltsunk semmit, hogy 14 éves fejlődő szervezet, gyerek, és tönkreteszi magát, a szülőnek meg a gyerekét 18 éves koráig igenis joga van sőt nemcsak joga hanem kötelessége is megóvni. Egyébként meg gondolom valahonnan pénze van arra a cigarettára, én biztos megvonnám tőle a zsebpénzt, majd ha értelmes dolgokra tudja költeni akkor kaphat, de a szenvedélybetegségek finanszírozása nem az én dolgom.
2010. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
4%

14/L, 15/F, 16/L


Hát gratulálok a hatalmas élettapasztalatok által osztott bölcseletekhez.... Egy szülőnek biztos a ti légbőlkapott ötleteitekre van szükségük...



" A legnagyobb baromság elszívatni valakivel egy teljes doboz cigit!!Aztán majd nikotin mérgezéssel viszik kórházba!! "


Ahogy azt Móricka elképzeli. Ahhoz egy karton is kevés lenne.

2010. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!