Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Segitseg! A 14 eves fiam...

Segitseg! A 14 eves fiam zsebeben egy doboz cigit es ongyujtot talaltam. Mi a helyes megoldas ilyenkor?

Figyelt kérdés
Meg nem beszeltem vele azota,azon torom az agyam mit tegyek.Hasonlo tapasztalatok???
2010. máj. 28. 12:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

Titokban akkor is szívni fogja a cigit,bármit is csinálhatnál.Ezzel akar menővé válni.

De szerintem csinálhatod azt még,hogy megmondod neki,hogy:

"Fiam,ha akarod,megvásárolom neked a legmenőbb ruhákat meg cipőket,csak ne cigizz.."

2010. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Megbeszeltuk normalis hangnemben de nem viszi a balhet.Azt mondta a bartja cigije csak kolcsonadta neki a kabatjat mert esett az eso es ugy maradt a zsebeben.

Tudom hogy a hasonlo koru gyerekek mind kiprobaljak de hat megsem engedhetem meg azt hogy nyilvanossan dohanyozzon?!!!

Azt is mondtam neki hogy ne hazudjon nekem mert nem fogok bizni benne es nem mehet sehova,meg azt is hogy legalabb meg ket evet varjon mire kiprobalja mert igy meg nagyon karos.

2010. máj. 28. 18:36
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj akkor hinni neki!Főleg,ha tényleg esett az eső és a barátja kabátja van rajta!!De ha tudod,hogy övé a kabát,akkor azért ne higyj neki!Ja és nem tudod rajta csípni a fiút olyan könnyen a hazugságon..szerintem most is csak véletlenül hibázott.Lehet,hogy tanult az esetből,és majd jobban vigyáz a dolgaira.Így nem lesz számodra nyitott könyv a fiad.

Az,hogy leültél vele beszélgetni az egy nagyon jó dolog!Jó szülő lehetsz!

Így tovább,de persze ne feledkezz meg:mindig lesznek és vannak is problémák!Az ő életében is,és a te életedben is.

2010. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én voltam a 14,24-es. Először én is azt mondtam, hogy a barátnőmé volt, de később bevallottam. Amúgy meg ha ti nem dohányoztok úgy is megérzitek rajta a bagószagot. Ha meg ti is szívjátok, hogy várhatnád el tőle, hogy ő ne tegye.
2010. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Elveszed tőle és ennyi
2010. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
90%

Te drága 12:08-as, elveszed, akkor vesz másikat..


Nekem az édesanyám dohányzik, azt mondta, ha szeretném kipróbálni, akkor inkább vele próbáljam ki, mint valaki mással...


Egyik osztálytársam(hetedikes) az iskolán(egyházi) belül cigizett két nyolcadikossal. Lebuktak, lefényképezték őket. Oszt.társam felvállalta, a másik kettő tagadta, aztán azt mondták, hogy most először, mire oszt.társam azt mondta, hogy kb. egy hónapja. A lányt megfenyegették. Most mind a hárman igazgatóit kaptak... Szóval van aki becsületes, de van aki nem.

Tudni kell, hogy a fiú nyolcadikos és 17 éves, jól tudom, 3x bukott.

A lány 14 éves és egy 23 éves fiúval jár, egyszer az édesanyja részegen szedte össze...

Nem mindenki azért szokok rá, mert menő akar lenni, van aki azért, mert ezt látja otthon...

13/L

2010. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
0%
én megmondom mi a teendőd(14/F) lekeversz neki egy akkora pofont hogy a fal adja neki a másikat és majd ha megint rajtakapod akk megint kap igy abba fogja hagyni(ez tapasztalat:D)
2010. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2. válaszoló! velem anyukám anno ugyanezt csinálta,valóban,hányingeren szédülésen kívőls semmi bajom nem lett tőle és azóta sem gyújtottam rá,rosszul vagyok ha megérzem a cigifüstöt...
2010. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiába teszel bármit, ha már kipróbálta és tényleg az övé volt a cigi. Nálunk is így kezdődött, hogy a haveromé... A fiam is 14 éves. Eleinte elvette tőlem kérés nélkül a pénzt a cigire, ha a zsebpénze elfogyott. Majd mikor lebukott nagyon összevesztünk. Mondtam neki ha pénzre van szüksége szóljon, és ha tudok adok. Aztán mindig jött 500 ft-ot kérni. Ma ott tartunk, hogy tudok a cigiről, lehet megköveztek, én veszem neki,de itthon nem szívhatja. És 4 napnál hamarabb nem kaphat újat. Így őszinte, nem ver át, és müködik. Bár remélem hamarosan abbahagyja.
2010. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

én azt csinálnám h elbeszégletnék vele, nem kapna zsebpénzt egy idejig... mérsékeltebben bíznék benne, és lehet, hogy picit semlegesebb lennék felé...

de leet h még ifjúkori, 18 éves agyam gondolkodik rosszul :D

2010. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!