Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan merjek új bringát...

Hogyan merjek új bringát kérni a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kerépkárom amit kb másfél- 2 éve vettünk

Most 15 éves vagyok és 13 éves fejjel nem tűnt fel, hogy a bringám 'széke' elég távol van a kormánytól és nekem folyamatosan hajolnom kell bringázás közben ( nem görnyedek, de hajolok )

És 1x kipróbáltam valaki más kerékpárját, amin olyan volt, mintha széken ülnék egyenes háttal, szóval persze, hogy kényelmesebb

Most nem azt akarom mondani, hogy rossz az egészségemnek a kerékpár vagy ilyesmi, mert elvégre sokmindenki hajol bringázás közben, de számomra fontos, hogy kényelmesen üljek

Ezt nem tudom, hogyan magyarázhatnám el, főleg mert nem is tudom, ha megérdemlek 1 új bringát csak egy ennyiért.....én szeretném persze, de nem akarom, hogy miattam pazaroljunk ( nem vagyunk szegények, de lehet kicsit banális a problémám )

Szülők,kamaszok, mi a véleményetek ? 15/L


2010. jún. 2. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Több lehetőséged is van:

- Eladni a régit, vagy beszámíttatni egy új árába

- Nyáron dolgozol és te is beszállsz az álombringába, hidd el sokkal jobban fogod szeretni, ha a te SAJÁT pénzed is benne van, amiért te dolgozol meg.

- Simán megmondod a szüleidnek, hogy miért szeretnél másikat, találjatok ki közösen egy kompromisszumos megoldást.

- Gyűjtesz rá zsebpénzből stb.


38 éves anyuka vagyok, két gyerekem van

2010. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:)

Az első minden ötletemet leírta.

:)

2010. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anya kéne 1 új canga, mer a mostani szétcseszi a hátam*bociszemek*
2010. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát te is 1 elveszett gyerek vagy...T-T
2010. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha amúgy más baja nincs a bicajodnak, szerintem csak szimplán vidd el egy szerelőhöz, és mondd el neki a gondodat. Nagy eséllyel egy rövidebb kormánystuccnival, vagy állítható üléssel megoldható a gondod :) és mégsem kerül annyiba, mint egy új bicikli!
2010. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

-A családból cseréld el valakivel akié kényelmesebb és hajlandó cserélni.

- Ha apádnak vagy anyádnak régi biciklije van akkor mond meg neki hogy oda adod neki a tiedet ha vesz neked egy újat.

-Mond meg hogy szeretnél egy másikat mert ez kényelmetlen, a mostanit eladod és a szüleid adnak annyi pénzt hogy tudj venni újat.

-Eladod a mostanit és gyűjtesz saját erődből egy újra.

Más nem jut eszembe.

Nekem 3 éves lesz a biciklim, az ülése kényelmetlen de amúgy arra bőven jó hogy elmenjek a boltig meg vissza.

Mostanában nem használom mert van motorom és azzal megyek ha jó idő van.

19F

2010. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!