Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban érdemes...

Hány éves korban érdemes pedálos bringát venni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves lányomnak vennénk valamilyen bicajt, de nem tudunk dönteni. Pedál nélküli kétkerekűt vennénk ( ami mostanában kapható, a nevére nem emlékszem). Vagy egyből pedálosat érdemes venni pótkerékkel?

Melyik lenne a legjobb szerintetek?


2011. máj. 4. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
3 évesnek futóbiciklit -ez a neve- már nem vennék hanem mostanában 12 colos sima bicajt pótkerékkel.
2011. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

3 évesnek egyértelműen pedálosat. Már rég lehetne is neki. :-D Mindkét fiam 2 évesen tekerte a triciklit, a kisebbik most múlt két éves , a legkisebb méretű biciklit kapta és hajtja a pótkerekekkel.

Már a lányod is gyors megtanulná tekerni a pedálosat. És mennyire élvezik..öröm nézni.

A pedál nélküliről nincs véleményem, nekünk nem volt, de ahogy nézegettem érdekes lehet a gyerekek számára. De én sajnáltam rá a pénzt.

2011. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Mi is ezen filózunk, 2,5 éves a lány. (nagy növésű, jó magas).


De sajnos ő egyiket sem akarja használni. Már elvittük párszor a Decathlonba is, meg a játszótéren is kölcsönkértünk ilyen bicikliket, de egyiket se akarja használni. :(( A kismotorért sem rajongott, megvettük neki, de ha 3x használta, sokat mondok. Inkább cipelte az ölében :)


Amúgy ha mindkettő bejönne neki, én inkább a futóbiciklit venném meg, mert akkor (állítólag) ki lehe kerülni a pótkereses korszakot, mert a futóbiciklin jól megtanul egyensúlyozni.

2011. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 2,5 évesen vettem pedálosat a lányomnak, akkor kapott a 4,5 éves nővére is. Előtte nem érdekelte a nagyot a kicsi meg kicsi volt hozzá.

DE...

Ha most vennék, akkor pedál nélkülit vennék, futóbiciklinek hívják. Mert azzal megtanul egyensúlyozni, és nem kell utána a pótkerekezéssel vacakolnotok. 2 éve hajtanak pótkerékkel eszük ágában sincs megtanulni rendesen biciklizni. Így ezt a lépést már ki tudod hagyni. :)

Vehetsz használtan is a vaterán, teszveszen, vagy pl. itt újat: www.sportsdirect.com

Ez ugyan Anglia, és 20 font a posta, de ha összefogsz másokkal, nagyon érdemes megpróbálni. disney-s futóbicilki 4500 ft, itthon 10 alatt nincs is! Ruhák és cipők is elképesztő jó áron vannak.

2011. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van triciklije, de nem nagyon használja, ezért is vagyunk gondban.
2011. máj. 4. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Akkor vigyétek el ti is egy áruházba, és próbáltassátok ki vele mondjuk a futóbiciklit. :) Hátha a tiétek hajlandó lesz kipróbálni, más gyerekek próbálgatták az üzletben. (a miénk meg csak piszkálta a csengőt rajta) :( Az apja mondta is, hogy vesz neki egy csengőt, ha egyik bicikli se jön be :)
2011. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szeret biciklizni, akkor nem kérdés. Azért fölösleges megvenni, hogy ott álljon. Majd akkor kap 1 év múlva. Olyat vegyetek amit használni is fog. Nyilván a futóbiciklit jobban be fog neki jönni. Második voltam.
2011. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!