Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valami rosszra utal ez?

Valami rosszra utal ez?

Figyelt kérdés
13 éves kislányom gyönyörűen rajzol és fest. Egy dolog mégis furcsa: nem színessel rajzol és fest, hanem feketével. Régen nagyon sokféle színt használt a képeihez, most pedig egyáltalán nem. Az iskolába színes ruhákat hord.Lehet jelentéktelen, én mégis aggódom egy kicsit. Köze lehet ennek ahhoz, hogy az iskolában terrorizálják? Vigyem pszichológushoz?

2018. febr. 11. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Ha a fekete szín alkalmazása elhúzódik, nem csak egy rövid időszakot tesz ki, ha sok más használható szín ellenére mindig e mellett dönt, vagy ha egyéb előrejelző szimbólumok jelennek meg a gyermek rajzán, akkor érdemes egy szaktanácsadó véleményét kérni.
2018. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen időszakom a "művészi" karrieremben. Az volt az oka, hogy meguntam a színeket, vagy mindig elrontottam velük a művem. Kb. két éven át csak és kizárólag fekete vízfestékkel dolgoztam. A téma nem volt "fekete", emberek voltak főleg. Tehát én azt mondanám, hogy ha a téma egészséges, akkor nincs akkora baj. De beszélgess el vele, érdeklődően, nem elítélően. Ajánld fel, hogy veszel neki jó minőségű színes festéket/ceruzát, ha szeretne vele dolgozni.
2018. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eléggé érdekes dolgokat rajzol. Általában emberi arcokat, amelyekrő leolvasható a fájdalom. Egyébként a rajztanára vette észre először, mert régen színpompás képeket alkotott.
2018. febr. 11. 15:04
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
a fekete szín dominanciája a legrémisztőbb. A fekete szín mindannyiunk számára a halált, a szomorúságot, a haragot, a veszteséget jelenti. A jelenség lehet átmeneti, hirtelen a semmiből megjelenő és hosszan elhúzódó is. Ha ilyet tapasztal gyermekénél tudni kell, hogy történt valami (még ha mondjuk azt mi felnőttek nem is tartjuk nagy dolognak, például egy óvodai vita, érdeksérelem, igazságtalanság a gyerekek között ), nagy valószínűséggel haragszik valakire, de nem tudja másképpen kifejezni ezt az érzést. Ha átmeneti a dolog, elég ha engedi a gyermeknek „kiadni”magából, azaz ne szóljon rá ha feketével rajzol, hagyja, hogy magától záruljon le a folyamat. Amennyiben tartóssá válik, és a gyermek magatartása is rossz irányba változik forduljon vele szakemberhez.
2018. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

12-15 éves koromig oda voltam mindenért ami fekete. Szerettem grafittal rajzolni.

A sötét trikókat, fekete farmer stb. Normális ember lettem :) A szüleim néha "csesztettek" h miért mindig fekete stb (gondolom aggódtak) kinőttem a dolgot. Bár még most is a fekete a kedvencem

2018. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

#4

Mi a fenének mindenbe mindent belemagyarázni? Ez tetszik neki.


Kérdező, tudnál képeket küldeni?

2018. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én is rajzolok ilyeneket de ez nem feltétlen az amire te gondolsz úgy értem hogy szerintem csak túlságosan is bele képzeled magad ebbe hogy igenis ez van de közben nem mert ugyan nálam nem számít hogy milyen embert rajzolok úgy értem nincs olyan hogy gyakrabban rajzolok ilyet vagy olyat nem csak rajzolok akar szomorú akar nem én a színekkel általában elrontom a rajzaimat de nem ezért szoktam feketével színezni csak azért mert így jobban tetszik nekem és ezt hívják fekete-fehér rajznak tudod kb az emberek fele így rajzol főleg akik csak rajzolnak és nem színeznek csak az arnyekokat meg egyes részeket kiemelek de ez természetes főleg ha az ember tök jól rajzol meg néha sokkal élethűbb egy fekete-fehér rajz mint egy kiszinezet rajz de lehet hogy én tévedek de ha tévedek akkor ne vidd pszichológushoz a gyerekedet mert ilyenkor a gyerek a “lázadó korban” van és csak azért sem fogja azt tenni mint amit mond egy IDEGEN ember ezzel azt akarom mondani hogy többet segít az rajta hogyha te beszélsz vele minthogy sem egy pszichológus
2018. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem önmagában a fekete szín kizárólagos használata a riasztó, hanem azok a dolgok, amiket emellett még említesz: az, hogy terrorizálják az iskolában. Ha erről tudsz, ez ellen kell sürgősen tenni valamit! Ez összefüggésben lehet a fájdalmas arcú emberek rajzolásával is, lehet, hogy a fekete szín használatával is. Igen, vidd el pszichológushoz, de a legfontosabb, hogy az iskolában keményen járd ki, hogy a terrorizálás megszűnjön! Rögtön az igazgatóhoz fordulj (bizonyítékokkal)! Ha ő sem segít, akkor az iskola fenntartójához, és minden problémát írásban is jelezz! Nyugodtan lebegtesd meg a rendőrség/média bevonását is!
2018. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

El mondom mi van: az iskola tojik a szabályokra, emiatt a gyereked szenved, azért rajzol szomorú arcokat, stb, mivel az iskola nem segít neki. Nem a fekete szín a lényeg, a rajzok, amiket készít.

Az iskola igazgatójához meg menj be, kérd el a tanári diplomáját, kapd ki a kezéből és azzal a lendülettel dobd ki az ablakon. Megkérdezi miért tetted ezt csak vágd rá, hogy azért, mert nem kell az neki, hisz úgyse végzi a feladatát.

Az iskolának nem csak az a feladata, hogy mindenfélét tanítson a diáknak. Az is feladata, hogy pont az iskolai terrorizálásokat is megakadályoza. Ezt a feladatát a lányod iskolája viszont cseszik ellátni. Nem, nincs olyan, hogy a tanárok nem tudnak egy-egy terrorizálásról. Egyszerűen tojni az egészre, hátra elmúlik.

Kapásból a legelső pofon után, ami elcsattan az iskola területén kötelességük eltanácsolni automatikusan az adott diákot. Nem, nincs mese, hogy csak egy pofon, ez a szabály az ország összes iskolájára. Iskolai terrorizálásnál meg már nem csak pofonok szoktak lenni.

Jót akarsz a lányodnak egyből átíratod egy másik iskolába, ha kell akkor akár külföldre is. Viheted te pszichológushoz, hogyha ugyanebbe a közegbe vissza megy, a terrorizálói közé, akkor mindig csak vissza fog esni ugyanebben az állapotban.

2018. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A bánatos képekből ítélve lehet baja.

De ha azt nézzük, hogy én akkor rajzolok feketébe,ha nem akarok szinessel árnylni,mert nehéz. Illetve volt a könnyes szem és arc korszakom, szintén feketevel az azért volt mert imádtam grafittal tónusozni és ha vannak könnyek több mindent lehet rajta dolgozni.


15l

2018. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!