Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen elfoglaltságokat lehet...

Milyen elfoglaltságokat lehet kitalálni egy 12 éves fiunak nyárra?

Figyelt kérdés
Táborok kilöve mert nagyon magának valo és szégyenlős. Nem hajlandó ismeretlenekkel napokat együtt tölteni. Iskolai táborba megy és az csak 1 hét lesz. Utánna?? Gondoltam uszo táborra mert nagyon szeret vizben lenni meg úszni is csak lehet ott se érezné jol magát mert hogy ott is csupa ismeretlen fiu lenne a számára..

2018. jún. 10. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Pedig jó lenne kicsit kibillenteni a komfortzónából. Elég idős már a táborozáshoz.Próbáljátok meg.Nem muszáj olyan táborba vinni,ahol ott is alszanak,elég a napközis tábor.Tegyetek egy próbát.
2018. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nincsenek barátai, akikkel együtt mehetne ?
2018. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Én sem voltam a társaság közzépontja de én feltaláltam magam 12 évesen a nyári szünetben.

Szerintem nem a te dolgod, hogy ő ne unatkozzon. Már elég nagy ahhoz, hogy feltalálja magát. Olvasson ha neki az a pihentető. Egy egy barátja biztos van akivel szívesen eltöltik majd a napot együtt.

2018. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
27%
Én annak idején mindig mamáméknál töltöttem a nyarat mert nem maradhattam egyedül otthon mamáék meg már nyugdijasok voltak akkor. Szoval én leginkább az ottani fiukkal logtam, bicajoztuk, mentünk fürdeni a patakhoz, csavarogtunk nagyokat az erdőbe csak enni meg aludni mentem haza de ez egy kis falucska volt, mindenki ismert mindenkit. Néha haveroknál aludtam ha mamám megengedte, sokszor hajnalig fenn voltunk vagy hozzánk jött valaki. Olyan gyorsan elment a nyár hogy észre se vettem. Persze volt rendes nyaralás is a Balatonon meg erre-arra de a legtöbb idöt ott töltöttem a faluba
2018. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

12 évesen tudnia kellene magát elfoglalni egyedül. olvasás, strand, biciklizés, bármi, ami őt kikapcsolja. ebédre hazaér (mamához, ha a szülők nincsenek otthon), aztán ebéd után mehet megint.


12 évesen unokatesómmal egyedül jártunk a város másik végébe a strandra. 10-11 évesen már a dunára is egyedül mentünk le, ki volt adva, hogy hánykor van ebéd, addigra otthon kellett lenni.

2018. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

12 evesen igy nezett ki a nyaram (Budapest)

- felkeltem 10-11kozott

- villamgyorsan megcsinaltam amit anya kert (pl mossam fel a konyhat vagy pakoljam ki a mosogatogepet)

- ettem

- felpattantam a buciklire es egesz nap bandaztunk a tobbiekkel. Volt ebben medencezes, kirandulas a repternel, szamhaboru ha sokan raertek, filmbezes egymasnal, video jatekok ha szar ido volt, gorkorcsolya/hoki az utcaban. Nem igazan voltak unalmas napjaim. Neha egy ket het tabor, de azt is egyutt.

2018. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Hát...12 évesen nem hinném, hogy neked kéne ezen gondolkodnod, elég nagy már ahhoz az a kisgyerek, hogy feltalálja saját magát.

Nekem pl így néz ki egy nyaram:

Reggel felkelek 7-8 óra környékén, tornázok, majd reggelizek. Elvégzem a házimunkát, aztán kimegyek a barátaimmal szórakozni. Kerékpározunk, vagy lemegyünk a falu-tóhoz, és megfürdünk. Ebédre haza megyek, aztán majd csak vacsoránál szoktak látni a szüleim:)

Szoktam nyaralni a nagymamáméknál, falun 1 hetet, és táborokba is járok (idén is fogok menni^^), persze, mindig valamelyik barátommal megyek. Anyukám általában mindig próbál valami programot szervezni nyárra, egészen idáig. Édesapám mondta neki, hogy egy kamasz lánynak nehogy már az anyjának kell kitalálnia a napi progjamját, és hogy ne görcsöljön ezen. Teljesen igaza volt:)

2018. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nincsenek barátai és otthon lenne egyedül.

A szülő pedig próbálj elfoglaltságokat keresni neki.

Én azt csinálnám hogy beszélnék a többi szülővel és "össze terelgetném" gyerekeket próbáljanak kicsit barátkozni.

Hol itt hol ott.Az írásod alapján biztosra veszem hogy nem egy rosszcsont gyerek szóval nem lenne vele baj sehol.

2018. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én is mindig egy magamnak való gyerek voltam...

Édesanyám is.


Nagyon sok helyre vitt el anya túrázni, sokszor mamámmal együtt mentünk, országot láttunk.

Ezekre a túrákra 80%-ban nem emlékszem (talán a balesetem miatt, de a hosszútávú memóriám mai napig kuka, kivétel a tanulás... sok képletre, idegen szóra mai napig emlékszem).

De minden nyár egy kaland volt.

Aztán 10 éves koromban voltam utoljára táborban, egy incidens miatt elment a kedvem a táborozástól évekre.

Sajnos tizenéves korom elején nem lehettem annyira önálló, betegség miatt (nem akarok róla nyilatkozni).

Édesanyám nagyon szigorú volt, kb. idomítva nevelt (jól tette), de szépen lassan engedett.


Pl 10 éves koromban karácsonyi ajándékként újra beköltözhettem a szobámba (majdnem 2 évig nem volt, a betegség miatt).

Kaptam TV-t, és telefont, amikre nagyon vágytam már.

Szoktam volt nézni filmeket is, a kis DVD lejátszómon ill néha olvasgattam, legóztam stb.


Ahogyan engedte, egyre többet játszottam a mamám gépén is (Minecraft XD), az volt a csúcs, amikor itthon is bekötöttük a netet :D


Szóval egy kocka egér lett belőlem, de engem nem zavar, vannak haverjaim, munkahelyre sikerült beilleszkednem (diákmunka), most egy régi osztálytársammal megyek mozizni...

2018. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!