Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen programot lehet kitalál...

Milyen programot lehet kitalálni 12-14 éves gyerekeknek ha hétvégén néha unatkoznak?

Figyelt kérdés
TV, videójáték nem köti le őket.
2018. máj. 18. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én elmentem lovagolni, moziba, vadasparkba, fürdőbe, sétálni a tanösvényen a folyó partján, vagy együtt sütöttünk valami új receptet anyával. A barátaimmal Monopoly partit csaptunk, sokat Twistereztünk és legóztunk.
2018. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek a komolyabb programok amiket írsz nekünk egész napot vennének igénybe kicsit drágák elmaradnánk a házimunkával tehát nem igazán jönne össze de köszi.
2018. máj. 18. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nem programot keresel nekik, hanem elfoglaltságot. Társasozni vagy kártyázni nem szeretnek? Egyébként ennyi idősen nem hiszem el, hogy nem találják fel magukat...Merre laktok?
2018. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Mi pókerezni szoktunk és Bang-ezni, és van egy-két olyan játék amit mi találtunk ki
2018. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként gondolkodóba ejtett ez a kérdés. Folyamatosan ilyennel találja szemben magát az ember: mit csináljak a gyerekemmel? Mivel foglalkoztassam?

Bevallom a 12-14 év számomra már azt jelentené, hogy a gyerek magától is meg tudja mondani, mihez lenne kedve, márha az elmúlt időszakban elegendő különféle ingert kapott, tehát tudja, hogy milyen a színházban lenni, milyen a múzeumban, milyen kirándulni, milyen sportolni stb. Visszaemlékezve a gyerekkoromra, szüleimmel rendszeresen jártunk színházba, családokkal kirándultunk együtt, ismerősöket látogattunk, de rengeteget játszottam egyedül és nagyon sokat olvastam. Soha, de soha nem volt hiányérzetem, pedig akkoriban nem volt egy gyereknek ennyi lehetősége, tábor, gyerekprogramm, stb, mint manapság. Nem beszélve a számítógépről, a gyerekcsatornákról (esténként tv maci és kész, hétvégente kicsit több mese), a tabletről, ps-ek stb. Ennek ellenére nem siklott félre az életem. Ez az állandó mai erőltetett, kifelé látszódó aktivizmus felőrli a szülőket és nem tanítja meg a gyerekeket arra, hogy értelmesen lefoglalják egymást. Tudom, hogy annyira más világban élnek, de szülőként lehetne mást is felkínálni. Miért ne olvashatna egy gyerek egész szombat vagy vasárnap el egy könyvet? Otthon, az ágyán fekve. Én nem ismertem azt a szót gyerekkoromban, hogy unatkozok. Mert elővettem egy könyvet, vagy magamtól kitaláltam egy elfoglaltságot. Miért nem találnak ki a mai gyerekek maguknak elfoglaltságot?

2018. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5# szívemből szólt.

Nekem is ez volt az első gondolatom amúgy, hogy a 4.5 évesem megmondja mit szeretne csinálni, ez elmúlik a kamaszkorral? :D Ráadásul még a házimunkába is "besegít", hogy hamarabb végezzek, és csinálhassuk amit szeretne.

Társasjáték, olvasás, tanulás, rajzolás, kreatívkodás, besegítés a házimunkába, pingpongozás, tollasozás, biciklizés, rollerezés, foci, kosárlabda... tényleg nincs ötleted neked se meg nekik se?!?

Pénteken rá lehet készülni, bedobni egy mosást, közben megfőzni másnapra, kiporszívózni, és akkor el lehet menni együtt kirándulni, túrázni, programozni.

2018. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

12-14 évesen én elmentem fagyizni vagy biciklizni a barátaimmal, vagy átrendeztem a szobámban néhány dolgot (pl. a könyveimet más rendszerbe tettem), sokat olvastam, sorozatokat néztem, rajzoltam.


Ha pedig olyan elfoglaltság kell, hogy ne maradjatok el a házimunkával, miért nem csinálnak ők valamit? Elmehetnének bevásárolni, addig is levegőn vannak, vagy mondjuk besegíthetnének a főzésnél (nem nekik kell otthagyni a pörköltet, hogy csinálják meg, de segíthetnek krumplit pucolni vagy bepanírozni a rántotthúsnak valót). Kertészkedni is segíthetnek, ha van kertetek. Régen enegem és az unokaöcsémet úgy vett rá a nagymamánk, hogy segítsünk takarítani, hogy versenyt csinált belőle. De mi ekkor szerintem még kisebbek voltunk mint 12.

2018. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs de ott nagy bajok vannak ha a telefon, tv vagy a gépezés nem koti le őket 2018ban , vannak barátaik?
2018. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!