Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti szigorúak vagytok?...

Szülők, ti szigorúak vagytok? Illetve ha igen, mit értetek szigor alatt?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves lányom, és minap a húgom azt mondta túl szigorú vagyok vele, csak mert megkövetelem tőle hogy tanuljon, és a szabadidejét értékes dolgokkal töltse mint például a külön matek/angol tanár, vagy a torna. Mindig tudom hol jár iskola után, ellenben sok szülővel akiknek foglamuk nincs róla merre kószál a gyerekük. Húgom lánya is ilyen, nem tanul egy betűt sem soha, 3-asokat visz haza, és iskoka után megy csavarogni a barátaival. Az anyja állítja, hogy olyan tervei vannak amikhez nem kell diploma, így ha ő 3-as jegyekkel boldog, akkor rágagyja. Én nem bírnám így ráhagyni a gyermekemre. Szülők! Szerintetek emiatt szigorú vagyok?
2018. nov. 16. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden szabadidejét beosztod a gyerekednek?


Ha igen, túl szigorú vagy. Az enyém elmehetne heti 3x suli után valami rövid programra a barátaival és havonta-kéthetente egyszer egy esti programra, ahol vagy barátnőnél alszik, vagy utolsó busszal hazaér.


Jegyek terén mindenhol négyest várnék el minimum, de ha látnám, hogy igyekszik, beérnén a 3assal is. Érettségi tárgyakra feküdjön rá, és egy természetismereti tárgyra még, a többinél elég a minimális rákészülés, hogy közéomezőnyben maradjon.


Tudod, hogy megy az egyetemi pontszámítás? Remélem ehhez mértek az elvárásaid. Ha nem, előbb tájékozódj.

2018. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már megvan milyen egyetemre megy, ahhoz elengedhetetlenek a jó jegyek. Nem elég a 3-as. Barátaival elmehet, de csak olyan barátai vannak akiknek a szüleik a mi barátaink is, így nincsenei felügyelet nélkül. Annyi rosszat hallani a mostani világban.
2018. nov. 16. 16:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szigor, hanem teljesen kontrollálod a gyereked és te osztod be minden idejét. Szegény lány miért nem hagyod egy kicsit élni?
2018. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szigor, és kontrollmánia nem ugyanaz..


16 évesen már el tudja dönteni mit szeretne.. Ha mindenből különtanar kell, akkor nem fogja elérni a kitűzött célokat, mert erős lesz neki..



Te döntöted el hova tanul tovább, vagy ő?

2018. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanár

Döntötted

*

2018. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, nekem ez diktatúra :-D


Nekem 15,5 a lányom. Én elég laza szülő vagyok, sokat poénkodunk, nem kell nyuznom egyiket se hogy tanuljon. Mégis kitűnő volt végig a nagy általánosban, pedig én nem csinaltam volna ügyet ha becsúszik rosszabb. Tudja hogy maga miatt tanul, magával szemben maximalista (szerintem túlzottan). Tudja hogy teljesen megbizom benne ezért megmondja hova megy mikor jön, soha nem mondom ne menjen. Igazabol egyáltalán nincs mi vagy ki ellen lázadnia sem.... azert csinalom tudatosan másképp mert az anyam az ellentétem volt... és hát az nem működött.

Hagyd egy kicsit élni és próbálj meg bizni benne. Hidd el csodát tesz!

2018. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csodálkozz, ha két év múlva becsukja maga mögött az ajtót és nem látott többet
2018. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..

Ez nem a te húgod véletlen? Lehet nem, de abnyira egybevág a két kérdés.

2018. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát te nem vagy normális... Én sosem keveredtem bele semmilyen balhéba, normálisan viselkedtem, mindig ötös tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem és egyből felvettek a választott szakra. Mindezt úgy, hogy a szüleim minden döntésemet rám bízták és nem szóltak bele semmibe sem, nem tiltottak semmitől sem. Én dönthettem a saját dolgaimról és én oszthattam be az időmet. A szabadidőmet is azzal tölthettem, amivel csak szerettem volna. Voltak barátaim, csomót találkoztunk, eljártunk ide-oda (pl. mozi, buli), ott aludtunk egymásnál. Szóval én is jól teljesítettem, csak éppenséggel én élveztem is az életet, mert a szüleim nem úgy tekintettek rám, mint valami robotra. Ha te ezt műveled, akkor hidd el annak egy-két év múlva majd meglesz az eredménye és nem fogsz neki örülni... Gondolkodj el ezen!
2018. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!