Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ennyire agyonfélteni...

Normális ennyire agyonfélteni egy 16 éves lányt?

Figyelt kérdés
Nővérem betegesen félti a lányát. Mivel büntetőjogi ügyvéd, ezért a szokásosnál jobban belelát a bűnözés világába, és retteg hogy a lányát is éri valami. Mindenhova viszi-hozza, buliba, barátokkal nem mehet egyáltalán mondván jajj mi lesz. Semmi élete szegénynek. Próbáltam beszélni már vele, de azt mondta, én erről semmit nem tudhatok. Mivel lehetne hatni rá hogy kicsit hagyja levegőhöz jutni a lányát?
2018. nov. 16. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Semmi közöd hozzá, hogy a nővéred, hogyan neveli a saját gyerekét. (Jó, ha verné otthon, vagy lopni tanítaná, akkor lenne) Ez nem agyonféltés egy tizenhat éves lány, lehet normális, felelősségteljes illetve olyan akire igenis oda kell figyelni. Nem a te döntésed, az ő lánya. Normálisan megkérdezheted tőle, miért félti ennyire a lányát. Esetleg rácáfolhatsz az állítására.
2018. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Attól, hogy mindenhova ő viszi-hozza, a lány nagyon is tud levegőhöz jutni. Én semmi problémát nem látok ebben.
2018. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha barátokkal nem mehet egyáltalán, akkor a buliban kikkel van? Szerintem eltúlzod. Normális, hogy viszi-hozza, engem is elvitt apukám mindenhova 16 éves koromban és értem is jött, akár hajnal 2-kor is.
2018. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Az h viszihozza buliba az szerintem full jo, en is orultem volna foleg telen az ilyen fuvaroknak, az meg h nem engedi baratokkal az mit takar? Csak mert ha buliba mehet akkor gondolom mozi meg hasonlok is bele kell ferjenek.


De beszelj vele es probalj ervelni, itt mi ugy se tudunk semmi celra vezetot mondani.

2018. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Nehéz meghúzni a normalitás határát, amikor az érintett naponta az "abnormalitással" találkozik. Olyan ez, mint a bőrgyógyász, aki az ajtón belépő betegnek azt mondja, hogy "ne jöjjön közelebb !" (velem megtörtént), vagy a kényszerbetegekkel foglalkozó pszichiáter, aki tízpercenként kezet mos stb.
2018. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező azt mondja, hogy bulizni illetve barátokkal nem mehet sehova..
2018. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Első gondolatom: apja nincs annak a lánynak? Vagy egyetért a feleségével?


Próbáld megértetni nővéreddel, hogy két év múlva megszűnik a jogi hatalma felette, utána már csak érzelmi zsarolással, vagy az eltartásával zsarolva tudja kényszeríteni. És ha a lány börtönnek érzi ezt a légkört, akkor végletesen el fog menekülni tőle. Hozzáteszem: szinte bizonyosan pont olyan pasihoz vagy haverokhoz, akiktől most félti az anyja.

Szóval azt próbáld vele megértetni, hogy totál zsákutca, amit művel, és a lánya ellenállása egyszer majd a legrosszabb irányba fog kirobbanni.

2018. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az apja papucs, mindent ráhagy a feleségére.
2018. nov. 16. 22:25
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Az miért agyonféltés, hogy buliba hozza-viszi? Nem a bulin áll mellette gyertyát tartani. 16 éves lány, tényleg sok veszélye van annak, ha este egyedül mászkál. Vagy attól tudna lélegezni, hogy éjjel egyedül csámborog? Az már régen rossz... majd ha nagykorú lesz a lány, elkezdhet egyedül mászkálni.


Engem még betegesebben féltettek ennél, mégis egészséges felnőtt lettem, aki eljár, nem haltam bele, nem lettem emiatt lelkibeteg. A lányból sem lesz az csak azért, mert valakik szerint abba belehal, hogy éjjel nem mászkálhat egyedül meg a 2 hasonszőrű lánybarátjával meg "jujj de cikikeeeee"

2018. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha hozza-viszi bulikba,akkor tud élni,csak egy elkényeztetett,életképtelen hercegnő lesz,hisz akkor semmit nem intéz el egyedül,mindent megcsinálnak neki.Kinyalt fenekű lesz.


pl. Alsós gyerek már egyedül jár iskolába,elfut boltba.Középiskolások egyedül járnak háziorvoshoz kisebb betegség esetén,sőt aki korán kezdi a nemi életet az nőgyógyászhoz is.

2018. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!