Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet jól nevelni egy...

Hogy lehet jól nevelni egy iskolás, kamasz gyereket? Hogyan lesz értelmes, felelősségteljesen gondolkodó, érett felnőtt egy mostani körülmények között élő kamaszból?

Figyelt kérdés
Hiába próbálom szépre, jóra tanítani, ha a körülöttünk lévő világ egy pillanat alatt romba döntheti azt az értékrendet, amit megpróbálok belenevelni. Hogy mondjam, hogy tanulj, legyél becsületes, tisztességes, udvarias, tisztelettudó, ha azt látja, hogy sokszor félanalfabéták keresnek milliókat; a jó állásokat olykor ilyen-olyan ismeretség és nem szakértelem szerint osztogatják; az erőszakos, pofátlan érvényesül; az a balek, aki tisztességgel adózik és az jár jól, aki igyekszik mindent elcsalni; ha az folyik a tévéből, hogy minél szemtelenebb, nagyszájúbb valaki, az iskolában a tanárokkal, a szüleivel, az a menő (és erre nem megoldás, hogy nem engedem tv-t nézni, mert az iskolában a társaitól ezt a viselkedést látja pl. most volt egy 16 éves kérdése, aki nem értette, otthon miért balhéznak vele, mert - tekintettel a szünidőre - csak hajnalban vagy másnap délben vetődik haza. És ez számára természetes, nem érti, a szülei ezen miért vannak kiakadva!?) stb.
2010. jún. 27. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
mutass példát neki. beszélgess vele, adj a kezébe könnyveket, és ne tilts meg neki mindent. próbálj az ő fejével is gondolkodni, hallgasd meg, és ne ordítsd le ha más a véleménye.
2010. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez leginkább gyerekfüggő, hogy ő milyen személyiség :S Én nem vagyok szülő, de én itt a "másik oldalról" azt látom, hogy volt egy csomó elég bunkó, nagypofájú, iszákos osztálytársam, és halál rendesek voltak a szüleik, szóval szinte 100%, hogy nem az ő hibájuk, hogy a gyerekük ilyen lett.
2010. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Bombabiztos családi háttér kell neki. Azt látom, hogy ahol megingathatatlanul ott vannak a szülők, nagyszülők, mindenki a gyerek mellett, ott nincs ilyen probléma, mert a gyerek látja, hogy a család értékrendje beválik, tehát jó.

Ellenkező esetben - nem hülye, csak gyerek - elkezd gondolkozni. Például amikor anyukám kioktatott cigivel a szájában a dohányzás ártalmairól. Szerinted komolyan tudtam venni?

Következetesség, biztonság, türelem, és rengeteg szeretet a kulcs szerintem.

2010. jún. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
adj neki egyre több felelősséget is, vond be minél jobban a család életébe, bízz benne nagyon, ne támadd. Egy kamasznak már joggal kérése, hogy had menjen bulizni, ettől nem lesz rossz ember. Rengeteget számít a szülői kapcsolat, hogy tudja, szeretik, bíznak benne és látják, hogy a szüleik becsületes, jó emberek, akik nem lopással keresik a pénzüket. Engedd dolgozni nyaranta, amire szüksége van ő is tegyen hozzá anyagilag és dícsérd, légfy büszke rá, hogy dolgozik stb.
2010. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Kamaszt már sehogyan sem.

A nevelés ideje a születése napjától legkésőbb pubertásig.

Kamaszkorban már készek, csak lázadnak, keresik az utat, amire már rátaláltak, csak még nem fogadják el. Ld. nevelés, pici kortól.

Kamaszkortól már csak a biztos családi háttér, ami számít.

Az, hogy érezze, elfogadják ebben a számára is igen nehéz szakaszban.

2010. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!