Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális ez a...

Szerintetek normális ez a nevelési módszer?

Figyelt kérdés
Van egy unokahugom, 12 éves. Én nem voltam soha egy mintapeldany ezért ugy alltak neki a nevelesenek hogy csak olyan ne legyen mint en. Mivel a korosztalyi sajatossagomnak köszönhetoen azért eleg aktiv vagyok a neten, sokat vagyok gep telefon kozelbe igy ok mindenképp ellene vannak, és nincs telefonja a gyerekuknek. Ami alapvetoen nem is lenne baj, minek egy 12 evesnek okostelefon, vagy facebook.. Na de multkor mar en is azt mondtam hogy ez igy veszelyes es en megvesznek ha ugy kellene elengednem a gyerekem barhova hogy nem tud szolni ha baj van. Multkor az apja ment erte a suliba es elkerultek egymast.A suliban nem volt, es meg otthon sem volt. Mindenki panikba esett hogy akkor most mi van a gyerekkel. Aztan semmi baja nem volt, de megsporolhattak volna ezt az idegeskedest ha legalabb egy nyomogombos telefonja van, amin oda tud szolni. Szerintetek normalis hogy meg azt sem adnak neki mert hogy egy kisgyerek ne a telefont nyomodja? Igaz, de ha baj van akkor meg szolni sem tud.
2018. dec. 16. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Talán meg kellene tanítani arra, hogy telefon nélkül is tudjon szólni.

20-30 évvel ezelőtt nekünk is ment.

2018. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Normális, de szélsőséges.
2018. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez az eset nem a telefonon múlik.

Nekem is 17 évesen lett

A korosztályomban 15 évesen kaptak

( akkor lett elérhető a mobil széleskörben)


Tehát bőven el voltunk mindannyian nélküle..



Viszont úgy nem lehet nevelni valakit, hogy "ne legyen olyan, mint a másik"

Más személyiség, más kor

Más érimtettség

2018. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
A lányom 13 éves, és nincs telefonja. Még életben van.
2018. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Én is szeretem tudni merre van, mit csinál,stb.

Másodikos korától van telefonja, egyedül neveltem őket, szükség volt rá.

Igen, én is felnőttem nélküle, automata mosógépünk se volt, most mégis van.Sőt 200 éve áram nélkül is felnőtt mindenki....

A szélsőséges tiltás nem vezet jóra.

2018. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Mi is felnőttünk telefon nélkül. Én 18 évesen kaptam az elsőt, akkor jöttek be az első elérhető árú mobilok. Alcatel volt vagy micsoda, talán meg is van még. De érdekes, az egész gyerekkoromat végig tudtam csinálni telefon nélkül, nem vesztem el, nem raboltak el, nem adtak el szervkereskedőknek, nem erőszakoltak meg a bokor mögött. Miért? Azért, mert mindig előre meg volt beszélve minden. Akkor nem szarhattunk anyánk fejére mikor megbeszéltük az aznapi programot, mert azt kockáztattuk, hogy ott fogunk állni mint fütyi a lakodalomban és fogalmunk nem lesz, hogy mikor és hová jönnek értünk. Innentől kezdve anyára-apára odafigyelés volt, illetve volt karóránk a tesómmal, és a megbeszélt időre ha a lábunk szakadt le, akkor is ott voltunk. Nem volt olyan, hogy hoppá, elfelejtettem hogy ma ide megyek meg oda megyek - ha pedig mégis, akkor szomorúan, de le kellett mondani róla.


Na elég a litániából, azért írtam le, hogy lásd, a telefon csak egy eszköz, hogy megkönnyítsük a dolgokat, de lehet és néha kell is nélküle létezni tudni - mondjuk egy 10-12 évesnek. Tanuljon felelősségtudatot, tanuljon pontosságot, tanuljon tiszteletet. Igen, teljesen normális ez a módszer. Ugyan ma már sajnos elég egyedülálló, de abszolút rendben van.

2018. dec. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a telefonon múlik.

Egy generációval ezelőtt még nem létezett mobiltelefon. Mégis felnőtt az a generáció is - sőt, valószínűleg sokkal életrevalóbb felnőtt lett belőle, mint a mostani fiatalok.

2019. máj. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!