Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel teszek jót, vagy rosszat?

Mivel teszek jót, vagy rosszat?

Figyelt kérdés
Nagyobbik fiam 10 éves és egyre jobban kezd kiskamasz lenni, emiatt egy kicsit bizonytalan vagyok mit engedjek már neki, és mit ne. Férjemmel mind a ketten rossz körülmények között éltünk gyerekként, és talán emiatt is de teljesen más nevelési elvekkel élünk. Ő nagyon elkényezteti a gyerekeket, mindent meg szeretne nekik adni "nekem soha nem volt" alapon. Én inkább a realitások talaján szeretek maradni. Most teljesen az elektronikai kütyük bűvkörében van a gyerek és mindent szeretne ami a nagyoknak van. Kapott egy telefont a nagyszüleitől, a nagyié volt, de ő vett újat ezért a régi a fiamé lett. Folyton azt hallgatom, hogy ő szeretne egy saját laptopot, meg xboxot . Szerintem ehhez még fiatal, férjem persze mér meg is akarja venni neki. Nem az anyagiakkal van a gond, én szeretném ha nem a számítógép töltené ki még a napjait. Nem tudom mivel teszek jót, ha engedek a férjemnek és megpróbálom ésszerű határok közé szorítani a számítógépezést, vagy ha nemet mondok, és nem engedem, hogy ennyi idősen sajátja legyen?
2019. jan. 23. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

A fő kérdés nem is feltétlenül az, hogy a sajátja-e a gép, hanem hogy mennyi idejét veszi el egy nap, illetve értelmesen hazsnálja-e majd, vagy játékfüggő lesz-e. Ezt igazából előre nem lehet megjósolni. Ha az anyagi része nme próbléma, akkor szerintem kaphat is akár egy gépet, de korára való tekintettel nem hazsnálhatná korlátlanul sem időben, sem pedig természetesen az elérhető netes tartalmak tekintetében. Pl. napi 1 óra, vagy amennyit ti jónak láttak nem hiszem, hogy gond lenne.

Később pedig egyre nagyobb szabadságot kaphatna ebben is, ahogy megérik rá.

2019. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy konzol teljesen elég lenne neki. Ennyi idősen a gyerekek már a neten "is találkozgatnak" játékokban.

Ha nem tud bekapcsolódni a beszélgetésekben akkor kiközösíthetik..

Laptop felesleges még, mert érzékeny, könnyen tönkremehet a játékoktól is.

Mi nekünk fontos, hogy tartsuk a kapcsolatot a gyerekkel. Rengeteget beszélgetünk a játekokról, mivel miért szeretne játszani. De ha valami orbitális h..e játékot szeretne akkor azért teljesítenie kell jegyekben.

2019. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi nagyon nagyon jó anyagiakkal rendelkezünk, és mi is probálunk ott megmaradni, hogy semmi értelme mindent megvenni a gyereknek.


Ha egy kinézett dolog több hónapon keresztül fent van a kívánság listán és úgy érezzük, hogy tényleg szive vágya azt egy ünnepnapra megkapják.


Mi magunk is úgy vagyunk, hogy egy egy nagyobb kiadásra hónapokig vagy akár évekig is készülünk. Pl mikor elkezdett tönkre menni kanappé már tudtuk, hogy 1-2 éven belül újjat kell vennünk. ìgy elkezdtük nézegetni mi is tetszene, és a végén egy 1M értéküt vettünk meg, de azt amelyik minöségben, designban is nekünk leginkább megfelel. Ugyan ez van a gyerekekkel is.


Mikor egy kívánság megfogalmazodik bennük megvárjuk míg biztosan akarják és akkor olyat veszünk meg ami nekik leginkább megfelel.

2019. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!