Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 és fél éves lányt akarata...

10 és fél éves lányt akarata ellenére elvinnél 1 hetes kivizsgálásra elhízás miatt? Lelkisérülés lenne ha elvinnénk?

Figyelt kérdés
Diéta mellett is folyamatosan hízik, cukorbeteg is lett. Sportolni is jár de a súlya miatt nehezen fogadják bárhol is. Idáig az endo doki 2 éve kezeli de semmi fogyást vagy változást nem ért el. A lányom tiltakozik mert az orvos elmondta milyen vizsgálatok lesznek. Nem akar jönni, de már időpontunk is van.
2019. febr. 27. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell neki magyarázni,hogy muszály a kivizsgálás az ő érdekében.
2019. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha annyira túlsúlyos, akkor sajnos muszáj. Ő nem szeretne fogyni? Részletesen el kell magyarázni hogy mi fog történni a vizsgálaton és mi miért van. Már nem gyerek, meg fogja érteni ha őszintén elmondod neki, de ne dönts a feje fölött. Szerintem a legfontosabb hogy bátorítsd a vizsgálatra és biztosítsd arról hogy mellett leszel végig, de ne beszéld bele a betegségtudatot vagy azt hogy a jelen állapotában ő nem elfogadható.
2019. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

előző vagyok, pontosítok:

*már nem KISgyerek

2019. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Engem elvitt anyukam, nem okozott semmilyen lelki törést, bár én is tiltakoztam. Valamilyen ajándékot ígért be úgy emlékszem.


Nálam egy komolyabb anyagcsere tavar derült ki, szigorú diétát kellett tartani, pár év alatt kinottem.

2019. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Nagyobb lelki sérülés lesz neki, ha kövér marad. Egy kövér, beteg tini lány fog olyan beszólásokat kapni, hogy élete végéig kísérteni fogja, a gyerekek kegyetlenül őszinték egymással.
2019. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem akarás kérdése. Ezen az élete is múlhat akár, de az egészsége mindenképpen. Nem kérdezném meg, hogy akar-e jönni, hanem elvinném. Nyilván elmondanám neki, hogy mit miért teszek.

De egyébként ha diéta ellenére sem fogy, akkor vagy nem tartja a diétát és eszik olyat is, amit nem szabadna, vagy nagyobb baj van annál, mint aminek látszik. Akkor meg pláne járni kell az orvoshoz akár akar, akár nem.

2019. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Én ezek után azt mondom,keressetek egy normális orvost,amíg pco,meddőség,súlyos gerinc és izületi probléma, totál pszichés befordulás nem lesz ebből. Ha egy gyermek megfelelően van kezelve és nem csupán gyógyszerrel tömve,valamint normálisan összeállított étrenden van,akkor nem szabad kövérnek lennie. Igen,az egészsége és a további 70 életévének minősége érdekében bármit megtennék akarata ellenére is. Nehogy már egy 10 éves ne legyen képes ezt belátni. És nehogy már egy felnőtt-csak mert már nem kicsi és van szava..-ebbe belenyugodjon és hagyja, hogy egy racionális döntésekre képtelen gyermek határozzon.

Az én 3,5 évesem mosolyogva megy be bármilyen fájdalmas beavatkozásra,miután elmondtam neki és megértette,hogy az ő érdekében van.

2019. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, hogy ilyet kérdezek, de nem eszik a kislány titokban?

Én azt tettem kiskamasz koromban :( Nagyon zűrös időszak volt az életemben, plusz még otthon apám folyton nyomasztott, hogy "miért nem fogysz már le, milyen dagadt vagy", és otthon úgy tettem, mint aki diétázik, de minden adandó alkalommal titokban ételt szereztem, és ettem... pénzt szereztem, vagy ha kaptam valakitől, vagy ha a kamrából, hűtőből valami kaját észrevétlenül el tudtam emelni, volt, hogy lefekvés után, a takaró alatt faltam be titokban :(

Ha valóban diétázik, akkor nem szabadna folyamatosan híznia, az még oké, hogy nem fogy, de ha nem visz be valahogy többletkalóriát, a semmiből nem lehet hízni... vagy nincs jól összeállítva az étrendje, vagy valahogyan plusz kaját eszik.

Szerintem mindenképpen vidd el kivizsgálásra, és ha nem találnak semmi rendellenességet, én megfontolnék egy jó pszichológust is...

2019. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Az endo doki csak az irányt adja. Mit eszik egy nap? Inzulinos? Hormonjai?
2019. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
En is duci voltam nem ertettek miert hiszen alig eszek...állandóan titokban nasiztam..suliban odaadtak a szendvicsuket..vettem csokit es eldugtam..katasztrófa voltam. Magamtol jott meg az eszem a huszas eveimben, addig csak jottek a kilok..
2019. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!