Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám a 10 éves...

Hogyan tudnám a 10 éves fiamat motiválni?

Figyelt kérdés
Fiam 10 éves, kb 155 cm magas, és 50 kg. Pocakos, picit duci. Nem tömöm édességgel, nem eszik chipset sem, de szereti a hasát. Focizik, edzésre is jár. Szeretném rávenni, hogy picit fogja vissza magát evés terén, egye azt amit én (diétázok), de nem szeretné. A szivem szakad meg amikor mondja hogy nem tud kötelet mászni a suliban...nagyon szererik az osztályban, kiegyensúlyozott boldog kisfiú, de nekem ez nagyon fáj. Tudom, én is hibás vagyok, de amikor kér még egy adag ételt és mondom neki hogy inkább ne, annyira rossz érzés... neki még hiába mondom hogy felnőtt korában beteg is lehet emiatt, ez egy 10 évest nem motivál...hogyan hassak rá úgy, hogy ne bántsam meg. Nagyon jó a kapcsolatunk, nem akarom elrontani...

2014. ápr. 14. 07:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

elsőnek vidd el orvoshoz, hogy valóban szüksége van e diétára!


sokakkal előfordul, hogy gyerekként ducik, de aztán megnőnek és helyreáll a rend.


zabálni nem kell ez tuti, de a diéta se tuti, h jó lenne, meg az is lehet, hogy te látod rosszul a dolgokat és bele akarod magyarázni a saját bajodat. Tehát menjetek el a házidokihoz!

2014. ápr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Már ne haragudj,de 155 cm-hez az 50 kg egyáltalán nem sok!!!!! Ha még ehhez sportol is, akkor semmi ok sincs arra, hogy diétáztasd!


Ezen kivül ha már "diétázni" kellene, akkor nem úgy, hogy éhezteted, mert ezzel csak annyit fogsz elérni, hogy a zsebpénzéböl vesz édességeket és azzal fog jóllkani.

Fözz inkább olyan ételeket, amikböl nyugodtan ehet sokat is - mellesleg ez neked is jobb lenne, mint hogy diétázol, az ugyanis teljesen értelmetlen dolog.


Azzal, hogy elkezded éheztetni, meg folyamatosan azt mondogatod neki, hogy kövér, fogynia kell, csak tönkreteszed a gyereket (ugyanis így lehet a legjobban anorexiát kialakítani egy gyerekben, és az nem csak lányok betegsége!!!).


Sokkal nagyobb esély van arra, hogy amiatt lesz beteg, hogy azt modnogatod neki, hogy fogynia kell, mint hogy szerinted túlsúlyos.

2014. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én nem túlsúly miatt diétázom, hanem lisztérzékeny vagyok. Doki látta, szerinte sem ártana neki picit fogyni. Csak annyira nehéz...
2014. ápr. 14. 07:45
 4/20 A kérdező kommentje:
Soha nem kövéreztem le!!! Mondom...jó a kapcsolat, nincs neki mondogatva hogy fogynia kell, pont ezért kérdeztem rá. Lehet hogy nem sok az 50 kg, de pocakos, nehéz rá nadrágot venni. Higgyétek el, nem irtam volna ki kérdést ha nem lenne gond.
2014. ápr. 14. 07:53
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Inkább mozgás-gazdagabb életre próbáld szoktatni
2014. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha te lisztérzékeny vagy, attól még a fiadnak ez a diéta árthat.


A gyereknek meg adj több zöldséget meg gyümölcsöt enni, és ne csinálj stresszt neki. Ez nem túlsúly, ilyen korban természetes, hogy a gyerek fázisokban hízik meg nö, ö is ki fogja nöni mindenféle korlátozás nélkül ezt is.

Az, hogy nem tud kötelet mászni, nem súly, hanem technika kérdése (én annak idején 160 cm és 38 kg voltam, mégsem sikerült soha felmászni a kötélre). Az, hogy többféle sportot is müvel, böven elég.

2014. ápr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

Főzz úgy, ami diétás, mégis kiadós és laktat. Pl. töltött káposzta pulykacombból, zsír nélkül, akár zabpehellyel rizs helyett, édeskáposztából, kaporral. Vagy pörkölt pulykacombból. Vagy fasírt csirkemellből, cukkinival, zabkorpával (lányom most szembesült vele, hogy cukkini is van benne, sose vette észre), sült husi gombakörítéssel rizzsel. Rakott ételek joghurttal vagy sovány sajttal tejföl helyett, esetleg rizs helyett zabpehellyel. Csőben sült zöldségek teljes kiörlésű lisztes besamellel. Lecsós húst gondolom nem eszi meg, de az is jó.

Nem tudom, milyen kenyeret eszik, de az enyém simán megeszi a barnát, magosat stb, de szereti a fehéret is. Ő is 10 éves, 143 cm és 36 kiló. Egyáltalán nem sovány. Szerintem is sok az 50.

2014. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is probalj meg olyan egeszseges eteleket fozni, amibol kerhet meg egy adagot nem baj!:)

Vagy probald kideriteni, erdekli-e meg mas sport a focin kivul. Ha belefer a hetirendbe, lehet az is jot tesz

Menjetek kozosen mozogni, csaladi kirandulas,bringazas...

2014. ápr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Mondjuk ő sosem volt ilyen kis vézna ropi-gyerek, de a pocija megnőtt tavaly, pont emiatt vittem dokihoz, hogy nincs-e valami komoly baj emögött. Bízom benne hogy megnyúlik és eltünik a poci is. Mozgás az van nála minden nap, bringával megy suliba, napi kb 2km-t teker. Anyagcseréje normális, minden nap megy wc-re.

Köszönöm a válaszokat és köszönöm hogy nem oltottatok le.

2014. ápr. 14. 08:41
 10/20 anonim ***** válasza:
A gyerek-BMI kalkulátor alapján az 50 kg (20,8-as BMI érték) már a túlsúlyos kategória. Tehát van alapja a kérdésnek.
2014. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!