Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adnátok a 14...

Mennyi zsebpénzt adnátok a 14 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Nem állunk rosszul pénzügyileg,de mégse szeretnénk neki vagyonokat adni. El szokott néha ide-oda(mozi, ebédelés) menni a barátaival, buszt/menzát nem ebből kéne fizetnie, inkább a szórakozásra/félrerakásra szánnánk neki a pénzt. Mennyi lenne a megfelelő összeg egy hónapra?

2019. márc. 29. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
3000-5000/hónap
2019. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Heti 3000-5000.

Abból mozizni is tud, egy hambi vagy egy fagyi belefér.

Én az elején hetente adnék, mikor az megy neki, akkor átállni havira, hogy szokja, hogy be kell osztani.

2019. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy segít a házimunkában(van hogy úgy érek haza hogy az egész házat összepakolta, kiporszívózta), kitűnő tanuló, illetve mindig “szótfogad”.
2019. márc. 29. 13:52
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Házimunkát nem jutalmazunk.
2019. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Mi abban egyeztünk ki a gyerekkel, hogy ahanyadik évfolyamba jár, annyi*1000 havonta a zsebpénze. Ebből kell megoldania minden luxusát, szórakozást, divatozást, mobilnetet, mindent.

Persze ezen felül az alapot megkapja otthon, mint ennivaló, iskolai befizetések, alap ruházati cikkek (nem magának kell bugyit, zoknit, farmert stb venni, de mondjuk a 6. pár cipőt vagy a 10. táskát igen), időnként mozi, fagyi, ilyesmi is működik külön erre kért pénzből.

2019. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Minek zsebpénz? Ha valamire szüksége van, megbeszéli velem, és majd ha jónak vélem, akkor adok neki. A házimunkában alap, hogy kiveszi a részét, később sem fog érte neki senki sem fizetni. Pár év múlva, ha majd diákmunkára vállalkozik, azt a pénzt arra költi amire szeretné. Addig meg felesleges. Más eset, ha kollégiumba megy, vagy kirándulásra. Akkor adok neki némi költőpénzt.
2019. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Heti 5-10ezer.
2019. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon tetszik az 5. válaszíró ötlete.
2019. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Én sosem kaptam kifejezetten fix összeget. Ha kellett kértem, és kaptam. Volt hogy két hónapig nem kellett semmire, akkor nem kértem. Másik hónapban el szerettem volna menni moziba, kértem rá pénzt, és odaadták. Nekem így tökéletes volt, én is így fogom csinálni.
2019. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Mi nagyon hasonlóan adunk zsebpénzt a gyerekeknek mint ahogy a #5 írta. Mi első osztály óta adunk zsebpénzt a gyermekeinknek. Elsőben 1.000 ft havonta. Másodikban 2.000 ft havonta. És így tovább. Nyáron pedig 500-al több. Pl. első osztály nyarán amikor már szeptemberben második osztályba megy akkor 1.500 ft.
2019. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!