Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit engednétek meg ilyen...

Mit engednétek meg ilyen téren a 13 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

Nyáron meddig lehetne kint a városban (kisvárosiak vagyunk) a barátaival? Minden nap mehetne velük valahova, vagy csak mondjuk heti 2x? És megengednétek e neki,hogy egy barátnőjével (aki 14 éves) buszozzon kb 30 kmt egy másik városba(mozizni mennének)?

Köszi a válaszokat!!


2019. márc. 2. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nyáron lógni este 8-ig, nem mindennap, néha legyen otthon a családdal este, ilyen fiatalon szabályozni kell a mozgást. Ha nem este lenne a mozi és ismerem azt, akivel megy és megbízható, akkor talán, de nem biztos. Közelebb nincs mozi?
2019. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Hetkoznap ?

Mikor másnap iskola van este nem megyünk sehova maximum iskola után 1 ora de utána jöjjön csak haza. Szünetben meg hétvégén az más.

Mozi az nem gond, de hogyhogy 30 km-re van a legközelebbi mozi ?

2019. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Én nem szabnám meg így, hogy heti kétszer. Most ha egyik héten négy közös program szerveződik, a másikon meg elutazik a legjobb barátnője, akkor minek szívassam azzal, hogy "csak heti kétszer léphetsz ki a házból kislányom"?

Nyilván ha két hónapig minden egyes nap reggeltől estig kint akar lenni azt nem engedem, szerveznék közös programokat is, és ha vannak év közben otthoni feladatai (pl. a szobáját rendben tartani, szemetet kivinni) az továbbra is teljesüljön. De ha az alternatíva hogy otthon tespedjen egyedül, csak az elvek kedvéért, akkor hadd menjen.

Este a 8 (esetleg 9) realisnak hangzik, a mozi pedig kürölményektől függ. Hányszor kell átszállni, mennyit kell a buszmegállóktól sétálni, milyen és mennyire ismert környéken. Ha valami három átszállásos volán rémálom utána 15 perces sétával a sikátorokban ahol sose jártak, inkább elvinném őket, de ha csak kisétálnak 5 perc alatt a buszhoz ami beviszi őket a városközpontba ahol a mozi is van, teljesen lazán.

2019. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron minden nap mehet ha időben, 7-8 hazaér, hisz szabadságon van úgymond. Buszozni simán, én már 11 évesen magam buszoztam 20-30km-ert.
2019. márc. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kérdésből kimaradt, hogy ez a szünetre vonatkozna.
2019. márc. 31. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

4/5-el értek egyet.

uramisten milyen gáz válaszokat írtak előtte.

2019. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem engedném

Túlságosan fiatal még.

Gyerek!!

2019. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát énnekem nem volt ilyen nagy kirándulós-igényem anno ennyi idősen, de osztálytársam ő meg emeletesházban lakott, ő kimászkált sokat; náluk az volt a szabály, hogy bárhova elmászkálhat, csak du. 5-re (17 óra) érjen haza. Akkor még kevesebb tanítási óra volt az iskolákban egyébként, viszont középiskolában volt olyan, hogy 9 rendes óránk volt egy nap, és akkor 1 órányira van kb az iskola, és 17 óra után pár perccel értem így haza.) De énis egyébként így lennék vele, másik városból már 17 évesen is jöjjön este 7-re haza (érkezzen meg, vagy max, de nagyon max ilyen 19.20-ig érjen haza, ahogy járnak a buszok, de tényleg érkezzen haza; de ha mozis tervei vannak, leginkább elmennék vele/velük) Aztán nemtom, énszerintem 13 évesennnn.... Én is az este/délután 5 órát szabnám meg; hogy akkorra érkezzen haza. Nagyon max fél hat. 16 évesen talán már elengedném 6-ig; de amúgy nagyon nem engedném el sokáig este. Mondjuk nyári időben, amikor sokáig van világos, akkor na jó, 17 évesen kint lehetne talán nagyon max este 7-ig a saját városunkban is, aztán 18 évesen meg már arra járna, amerre akar, mertugye már nagykorú lenne. Én valami ilyesmi rendet képzelnék el. Barátnőhöz másik városba világosban elmehet, de lehetőleg akkor világosban érjen is vissza 13 évesen; vagy pl legyen akár megoldható az ottalvás. Ja és amíg 5órát írtam, az télen-nyáron 5, utána majd ha nagyobb lesz; akkor maradhat máshol tovább. Na jó, nyári, világos időben talán-talán maradhatna 6-ig. De csak amikor már tényleg világos van még 6órakor. De egyébként meg ha már kezd sötétedni, akkor 13 évesen igen, max fél 6ig engedném el, másik városból meg 5-re legyen már itthon. El ne menjen már a busza azt ott állna neadjisten a sötétben, vagy pl nemtom az osztálytárs szülei megvárnák-e vele a buszt, vagy hazahoznák -e.
2019. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*szal 13 évesen télen 5-re legyen már mondjuk itthon, nyáron pedig olyan fél hatra este.
2019. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*ja és szóval még mégegyszer, ha másik városban van, onnan meg korábban induljon el. Onnan inkább jöjjön haza korábban.
2019. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!