Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti 15 éves kamaszra ráhagynáto...

Ti 15 éves kamaszra ráhagynátok a tanulást, mehet oda akkor amikor akar, meg a gépezést bármit de így nem adnátok a zsebpénzt, luxus cikkeket?

Figyelt kérdés
Hatalmas veszekedésekben vagyunk a fiúnkkal, nem hajlandó tanulni, itthon segíteni, már az is óriási veszekedéssel megy hogy felkeljen reggel az iskolába. De elvárja, hogy vegyük a 40-50 ezres cipőket, drága ruhákat netes játékokra költsünk. Férjem bemérgesedett, hogy a saras cipőjét kidobta ami 35 ezer volt, erre rendelt a netről újat és csak úgy szó nélkül. Nincs neki már semmi költőpénz, nasik, netes játékok csak annyi hogy étel fűtés stb itthon meg a buszbérlete. Az apja ezt be is tartja a fiam nem is ment a héten már suliba mert azt csinálhat amit akar. Nem akarok ebbe bele szólni még hátha észhez tér. De az igazolásokat hogy szerezzük be nem tudom. Félek szólni neki olyan agresszív :(
2019. ápr. 20. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Lóf@xtot sem kapna, nem 50 rugós cipót!

Levernék 2 büdös nagy pofont neki.

Ja, és leoltanám a wi-fi-t!


Agresszív? Semmi gond, szájba verni!

2019. ápr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Wi-fit kikapcsolnád kedves első? Én konkrétan az áramot is kikötném a szobájából, míg észhez nem tér. Nehogy már a 15 éves diktáljon otthon.

Az meg, hogy félsz tőle kedves kérdező, ne haragudj, de sokmindent elmond arról miért lett ilyen a gyerek. Ha nem változtatsz a hozzáállásodon és folyamatosan csak megbújsz a sarokban, akkor ne is várj változást.

15 éves kamasz fiú... Mondanám, hogy elkéstetek, de talán még most van egy utolsó lehetőségetek javítani a hibáitokon. Állj a férjed mellé.

2019. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
80%

Jogosnak tartom a kérdést. Én magam is a liberális gyereknevelés hive vagyok, s elismerem, túlzottan is, de ez még nekem is sok lenne. Liberális nevelés részemről az, hogy "addig terjed a szabadsága, mig ebben másokat nem korlátoz" és hogy "a saját maga általmegkeresett pénzét szabadon elköldheti amennyiben azt legális módon teszi." De ha ő maga nem tesz semmit akkor csak lahatás, étel, fütés, elfogadható árú ruha és esetleg zsebpénz, de az sem ennyi. ha kidobta a saras 35 ezres cipőjét akkor kaphat tescos cipőt 1500-4000 Ft közötti áron.


Azt értem én, hogy kidobja azt is akkor is ha nem saras, mert egy olcsó xar, de ezen a ponton én már pszichológus szakemberrel beszélnék, mert a hivatalos verzió ez esetben az, hogy miután kidobta a cipőjét és nincs cipője kijön a gyámügy s intézetbe viszi mert otthon nincs cipője. Bent pedig kap cipőt és egy egészen más jellegű nevelést ha kidobja azt a cipőt is, valamint a benti társaitól is egészen más nevelést kap. Szóval gondolom szeretitek, mert a fiatok, ezért kéne inkább szakemberrel beszélni arról, hogy mi itt a jobb teendő.

2019. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Csak, hogy a kérdésedre válaszoljak.

Nem hagynám rá a tanulást, nem mehetne oda ahova akar és nem adnék neki pénzt.

Amúgy ezt hívják úgy, hogy nevelés.

A fiad meg egy taknyos 15 éves, alap, hogy azt csinálja, amit apa és anya mond neki.

Szerintem ezt nagyon elbaxtátok.

2019. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
16 eves koraig tankoteles, ha 10igazolatlan ora kijon ertesitik a gyamugyet. (Az iskola) ugyhogy ez nem jatek.
2019. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Eleve úgy lett gépem, hogy ha a felét összespórolom, akkor kipótolják. Mikor 15 voltam, azzal a kikötéssel kaptam meg a laptopot (oké, a felét), hogy addig, ameddig az átlagom nem zuhan egy bizonyos szint alá (pontosan meghatároztuk együtt a szüleimmel, hogy mi az, ami teljesíthető), és rendesen csinálom a heti pár teendőmet (nálunk be volt osztva. Hárman vagyunk testvérek, a szüleink full munkaidőben dolgoztak, nyilván nem tudták volna patikára tartani a teljes házat 3 lagymatag tinédzser mellett, aki a mikrós pizzát is elvárja, hogy a szájába dugják), addig azt csinálok a laptoppal, amit akarok. De nem ők vették a játékokat, nehogy már! Volt zsebpénzünk, abba a szülők nem szóltak bele. Kaptunk normális ruhákat, aztán amikor pl. húgom converse-t akart, szüleink közölték, hogy megkapja az árát egy olyan cipőnek, amit ők megvennének, ha kipótolja a zsebpénzéből, akkor vegyen, amit jónak lát. Nálunk a szabályok úgy működtek, hogy akinek nem tetszik, nem kell teljesíteni, de akkor búcsút lehet inteni a privilégiumoknak. Nehogy már a farok csóválja a kutyát, hát könyörgöm, 15 évesen nemhogy nem mi voltunk a góré, de ha valaki agresszív lett volna anyuval, apukám biztos nem állt volna jót magáért, pedig sosem volt egy hirtelen haragú alak. Mi az, hogy nem megy suliba? Iskolaköteles korú, törvényileg szabályzott kutya kötelessége betolni az arcát abba a nyomorult intézménybe. Nehogymár még te szerezd be az igazolást, mert hisztiből nem megy iskolába!
2019. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Telefon, tv, konzol, gep, minden - el. Wifit lenyomni. Kikerdezni az anyagot. Aztan majd eszhez ter, ti meg kezdjetek el vegre nevelni. Milyen ember lesz belole?
2019. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Normális körülmények között rá lehet hagyni egy gimisre a tanulást, de ti nem normális körülmények között vagytok. Én a helyetekben tuti bevonnék valami szakembert, mert ez nem olyannak hangzik, amit megbeszéltek szépen és akkor két hét alatt meg lehet oldani.
2019. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Előbb kellett volna gondolkodni. Felneveltétek elkényeztetett hülye gyereknek, aztán most meg csodálkoztok, hogy azt hiszi magáról hogy ő a világ közepe..
2019. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7%
Két nagy büdös pofon kéne neki.
2019. ápr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!