Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olvastátok már a gyerkőcötökne...

Olvastátok már a gyerkőcötöknek a gyermekegészségügyi kiskönyvében a középső oldalon ezt? A többi lent

Figyelt kérdés

Azon a színes oldalon amin az van feltüntetve, hogy milyen kaját mikor lehet bevezetni, az van írva hogy csak 2 éves kortól adjál virslit, felvágottat, májkrémet és szalonnát.


Hát...van ilyen? Aki nem ad a gyerekének ezeket csak 2 évesen? A lányom 14 hónapos és már eszik felvágottat és virslit, néha májkrémet is, szalonnát mondjuk még nem kapott. Ti mikor vezettétek be ezeket?


2010. júl. 13. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez is egy olyan dolog, amire millió féle választ fogsz kapni. (szerintem még össze is fognak veszni a válaszadók- ezt tapasztalom az ilyen kérdéseknél, de örülni fogok, ha mégsem!!!)

A személyes véleményem, hogy sem bolti májkrémet, sem vacak felvágottat és virslit sem adnék még a nagyobb gyerekemnek sem.

A májkrémet szerintem jobban járna mindenki, ha maga megcsinálná, mert abban legalább nincs szemét...

A felvágottakból pedig inkább jól megválogatva, nem állandó jelleggel és tényleg inkább 2 éves kor körül adnék.

Egyébként sok más alternatíva is van, pl. lehet otthon készíteni húskrémet-pástétomot is, de lehet zöldségekből is nagyon finomakat készíteni.

Szóval részemről a párizsi, meg az ilyen ....ok kizárva.


Viszont: mindenkinek magánügye, hogy mit eszik és mit ad a babájának.

A táblázatról meg csak annyit, hogy mire egy ilyet kinyomtatnak, már el is avult. Most megint a "régi" elveket szponzorálják a védőnők is.

2010. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, sokmindenki írja hogy a májkrémben sok a szemét, de oviban is kapnak a gyerekek májkrémes kenyeret meg felvágottat és nem hiszem hogy ott megválogatják a jó minőségűeket. Sőt....:(
2010. júl. 13. 11:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok,

azt hogy az oviban mit adnak, azt sajnos szerintem mindenki tudja, hogy nem a legjobb. Viszont úgy vagyok vele, hogy akkor otthon ne egye ezeket. Az ovit nem tudom kivédeni, de én meg tudom válogatni,hogy mit teszek elé.

2010. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazad van és megkérdezhetem hogy akkor te mit adsz reggelire, ebédre és vacsorára a gyerekednek?
2010. júl. 13. 11:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én sem csinálok semmi csodát, csak ahogy írtam, inkább elkészítem a májkrémet, húspástétomot. De nem kell minden nap ilyen. Lehet a túrót édesen-sósan, pirítóst millió variációban (fokhagymával-vajjal, olvasztott sajttal, tejföllel, zöldségkrémmel, mézzel, lekvárral, tojással, kefírrel......)

Ebédre? ilyen melegben inkább levesek, de egy 2 éves már szinte mindent eszik, amit a felnőttek.

Ajánlok Neked, ha nem sértelek meg egy oldalt, ahol nagyon sok féle képpen tudsz ételekre rákeresni. Akár összetevő alapján is és azt is ki tudod zárni, hogy mi ne legyen benne: www.mindmegette.hu

Jó böngészést kívánok!

2010. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jó minőségű felvágottat nyugodtan adhatsz neki!

Az én fiam 1 éves és sonkákat szoktam neki venni. Megveszem neki a drágább fajtát, 1-2 szeletet és összedarabolva rárakom a kenyér katonákra. Kb. fél szeletet eszik meg pl. egy reggelire fél szelet kenyérrel, krémsajttal v. vajjal + a 2dl tejcijét. A védőnőnk szerint adhatok neki párizsit és virslit is.

2010. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Enyém is eszik 16 hós, bár tudom, hogy nem igazán kéne enni, még nekünk se.


Szalonnát viszont max húsosat eszünk, kicsi még nem kapott.

2010. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

előz

Mármint virslit eszik (azért nem tescosat, hanem minőségibbet) és hetente max 2x.

Viszont bolti gyümolcsjogurtot, krémtúrót nem adok neki, sőt még tejet sem.

Szoktam csinálni tojáskrémet

2010. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam másfél éves és tejfehérje allergiás, szóval nem ehet túrót, vajat, sajtot, joghurtot. Marad a virsli, felvágott, kolbász és a lekvár.

Virslit csináltatott az apósom, az biztosan jó minőségű, párizsiból kizárólag Pick-et kap. Kolbászt és szalámit szintén a nagyszülőktől kapunk, ők csinálják.

Ráadásul a tojástól is pöttyös lesz, a gasztroenterológus szerint nem is szabad közvetlenül adni 2 éves kor alatt. Tehát rántottát sem ehet.

Szalonnát és sonkát is evett már. Ha jó minőségű és ellenőrzött, megbízható helyről való, szerintem 1 éves kortól már adható.

2010. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 2 éves kora előtt eszik a gyerek semmi baja nem lesz.A mi korosztályunk is megevett mindent mégsem lett bajunk tőle,persze biztosan vannak akik érzékenyebbek bizonyos dolgokra,de az nagyon kevés szerintem.Nem lesz baja ha 1 éves kora után időnként kap felvágottat is.
2010. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!