Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednéd egy ilyen anyának,...

Engednéd egy ilyen anyának, hogy lássa a gyereket?

Figyelt kérdés

3 éves a gyerek, 7 hónapja nem találkoztak. Nem is nagyon érdeklődött iránta. Most, hogy apuka (nem én vagyok az apa) tölti fel facebookra a képeket az új párjával ésaa gyerekkel máris megjelent, vinné a gyereket stb.

Szerintetek?



2019. aug. 19. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem engednem/nem engedem kérdése. Az anyának is joga van a gyerekéhez. Az apa helyében elindítanám bíróságon a gyermekelhelyezési pert. Ha az apa nyeri, akkor az anya csak a megítélt látogatásokon viheti el a gyereket és persze gyerektartást is fizetnie kell.
2019. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Elvinni nem engedném, mert van rá nagy esély, hogy nem jól bánna vele, és még akár direkt közben ellened is hangolná. Egy csúnya nézéssel is ki lehet csinálni a gyereket, tehát még ha pl nem üvöltözne vele, akkor is ki tudná készíteni. Egyébként ez a látogatási per; nemtom, hogy pl mivan, ha az anyának ítélnék oda mégis a gyereket? Egy ilyennek, aki le se tojja, nem foglalkozik vele? Meg egyébként a saját felügyeletemmel lehetne ott csak az anyuka, a gyereket nem vihetné el, én azt mondanám.Amúgy lehet, hogy ő is mutatni akarja képekkel, hogy milyen jó anyuka, és lehet, hogy arra akarja használni a gyereket,hogy így mutassa kifelé, hogy "Jaj, én mennyit foglalkozom a gyerekemmel", és akkor cukiskodni akar vele, hogy posztol ő is ilyent. Szal találkozni vele engedném, de úgy, hogy ott vagyok én is.
2019. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
*Meg mondjuk ilyen "cukiskodásból" még nem lesz baja; de az pl, hogy mondjuk irigy lett, és így használni akarja a gyereket esetleg, hogy neki is legyenek ilyen gyerekes cukiskodós képei, hát nemtom. Mert ha pl 7 hónapig felé se nézett, akkor képzelem, mennyire szeretheti , meg mennyire fontos lehet neki, meg mennyire érdekelheti... Meg gondolom egyébként, a gyereket se nagyon érdekli ő valszeg. Meglátja és akkor kábé ilyen "Te ki vagy?" Jó, azért ennyire nem , hogy nem ismerné fel, de valszeg nem érdekelné különösebbet, mert az az asszony, a vérszerinti anyja valszeg már nem jelent neki semmit.
2019. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
*különösebben
2019. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3as ennyi valszeget se olvastam még egy kommentben😅 amúgy nem, nem engedném hogy lássa.
2019. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3 éves gyerek nem is emlékszik nagyon 7 hónapra visszamenőleg, biztosan nem engedném, hogy elvigye, kvázi idegen neki..


Engedném, hogy jöjjön és látogassa, ahogy azt előírták, építse újra a kapcsolatot a gyerekével.


Egyébként ha a féltékenység hoz fel belőle anyai érzelmeket, nekem az is jó, csak legyen kapcsolata a gyermekével, hogy a gyerekem érezze, hogy fontosnak tartja az anyja.

2019. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Mi az, hogy vinné a gyereket? Engedném, hogy lássa, de csak úgy, hogy én is ott vagyok, mint biztos pont, hiszen szinte vadidegen neki. Igen, építse fel vele a kapcsolatot, de csak akkor, ha ezt hosszú távon is vállalja és nem az lesz, hogy újra eltűnik az életéből, amivel csak összezavarja a gyereket. Én beleőrülnék 1 hétbe is, ha nem találkozhatnék a gyermekemmel, nem tudnék róla jól van-e és számomra felfoghatatlan hogyan képes valaki hónapokig mellőzni a gyermekét. Tudom, nem az én dolgom. Bocsánat az offért.
2019. aug. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem volt hivatalos gyermekelhelyezes, ez nem engedem nem engedem kérdés: neki is pont ugyanannyi joga van a gyerekhez,mint a mik szülőnek. Tehát láthatja, elviheti, bármit megtehet, amit apuka.

Ha volt gyermekelhelyezes, akkor arról van egy jogerős ítélet, azt kell betartani.

2019. aug. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!