Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoltok, mit lehet...

Mit tanácsoltok, mit lehet tenni, ha egy hosszú, több órás úton egy másik utas kisgyereke végig visít, kiabál, hangos buszon, vonaton, repülőn?

Figyelt kérdés
Nem csecsemő. Bezárva, azaz nem szállhatsz ki, és nen csak egy órát, hanem tényleg végig, 3-4, extrém esetben egy tengerentúli repülőjáraton még tovább és tényleg nem nyugszik az utazás végéig? Bárkivel előfordulhat.
2019. szept. 1. 19:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Vigyél füldugót.
2019. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Tűrni.
2019. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Már volt ilyen kérdés. A kisgyerekes válaszolók konkrétan szétszedték a kérdezőt, hogy ők ugyanúgy megvették a jegyet, és konkrétan lesz.ják, kit zavar a gyerek visítása. Nem voltam népszerű, amikor szerényen azt javasoltam, hogyha nem feltétlenül szükséges utazásról van szó, akkor mindenki a saját gyereke ismeretében mérje fel, hogy képes-e az úton végig foglalkozni a gyerekkel, és szükség esetén lenyugtatni (nemcsak a többi utas, de a felzaklatott saját gyerek érdekében is!), és ha úgy gondolja, hogy az ő gyereke ebből a szempontból problémás lehet (pl. könnyen felizgatja magát, nehéz lenyugtatni, képes órákig visítani, stb.), akkor a saját és mások érdekében válasszon más közlekedési eszközt, ill. rövidebb úti célt, pl. nyaraláshoz. Márcsak azért is, hogy a gyerek hozzászokjon az utazáshoz. De nem! Ha kifizette a jegyét, akkor neki mindenhez joga van. És igen, nem tehetsz semmit. Ez kb. ugyanaz,mintha a szomszédodba költözik visító gyerekes család, csak annyiból pozitívabb, hogy az utazásnak egyszer vége lesz. Sajnálom, de az emberek hihetetlenül önzők, nincsenek tekintettel másokra, és inkább elviselik a saját gyerekük visítását (már hozzászoktak), minthogy foglalkozni kelljen vele.
2019. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos egyet kell értenem a 3. válaszolóval. Aki szóvá meri tenni, fogalma sincs, hogy mibe vágja a fejszéjét. Jönnek a véranyukák a jogaikkal.
2019. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Pálinkás kenyérrel megkínálni
2019. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%
Mégis mit kéne tennem? Ha szólok, akkor anyuka vagy apuka hatékonyabban meg tudja nyugtatni a gyereket? Sajnos benne van a pakliban ez is, ha több emberrel utazol. Pont ugyanúgy minthogy valaki rosszul legyen és kényszerleszállást kelljen végrehajtani.
2019. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
12%

Terhes nőként mondom, hogy gyűlölöm a tömegközlekedési eszközön visító gyerekeket.

Eleve nem értem minek viszik őket oda, ha nem tudnak viselkedni. Nekem eszembe sem jutna. Még ha végig vigyorog akkor se. Mindenféle ember megfordul ott, koszos minden, beteg emberek köhögnek rá stb. Más meg kisbabát is oda visz. Komolyan nem értem.


Jogosítvány meg autó nélkül se értem, hogy hogy lehet gyereket vállalni.

2019. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Ja és hogy mit lehet csinálni? Semmit. Ha a sofőrt idegesíti, az leszállíthatja, de nyilván repülőn ez nem játszik, de buszokon volt már rá példa, én is láttam. Az anyuka hisztizett, de konkrétan már mindenkinek szétment a feje, a sofőrnek is. Neki pedig mindenkiért felelősséget kell vállalnia.
2019. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Kisegyerekem van. A hajam az égnek áll a neveletlen, idegbeteg kölyköktől. És a mulya tejbetök szüleitől,akik félnek a saját csemetéiktől. Az enyém is gyerekből van,de érdekes módon sosem volt megzavarodva és lehet neki magyarázni és nevelni.


Emellett lehet, hogy a gyerek nem százas szerencsétlen, De akkor meg vagy nem kell ilyen helyzetnek kitenni vagy illik előre közölni a többiekkel, hogy ez a szitu, bocs.


Én szóltam már anyukának,hogy ha nem állítja le a gyereket, én fogom. Kis hápogás, aztán csodamód a gyerekre rendesen rászólva megoldódott a helyzet.

2019. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Engem ez csak akkor zavar, ha látom hogy a szülő lesz.ja. Ha látom hogy próbál tenni ellene, nyugtatja stb akkor elfogadom a tényt. Egyszer utaztam 6 órát repülőn 3 babával. Szerinted?! Nem volt olyan 5 perc hogy a 3-bol legalább egy ne visított volna. Extrém esetben a 3 egyszerre. Jah. Füldugó. Mondjuk repülőn egyszerű mert adnak is 😃
2019. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!