Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te kisgyereked mennyire...

A te kisgyereked mennyire turbózza fel a valóságot? Honnan tudod, mikor hihetsz neki?

Figyelt kérdés

Gyermekem fél éve rettenetesen sokat hazudik. Tudom, hogy ez nem hazugság, hanem olyan, mintha nem létező dolgokat valóban átélne, élénk képzelet blabla, de nagyon zavaró, szóltak is érte az oviban, még tavaly is, meg most az első nap is, hogy elhitték amit mondott és több gyerek is mást állított.


Kigúnyolt másokat és meg van róla győződve, hogy ők kezdték. Nem hiszem el(hallottam már gúnyolni)de tudom, hogy ő igaznak véli.


Itthon nyáron is rengeteg ilyen van, azt mondja megígértem valamit, mikor nem is, sokkal izgalmasabb volt játszón, mikor nem is, csak ránézett a tigris, nem akarta megenni, ha valami történt úgy adja elő, hogy rettegett, mikor nem is..


Szóval ezeregy példa volt rá az utóbbi időben


Mi a csudát csináljak?


Tud direkt hazudni, de olyan ügyetlen benne(fülig ér a szája és nyújtja a szavakat)hogy észreveszem, de ezekben a képzelt dolgokban nem tudom, hol az igazság, hiszen sértve érzi magát a semmiért, abszolút hiteles..


Másrészt volt már olyan, hogy igazat mondott, pl valaki random odament és fellökte(láttam), hihetetlen a valóság néha, hogy szűrjem ki, ha nem vagyok ott?


Ti hogy szűritek ki? Mekkora mértékben normális ez? napi 3-4 képzeletdúsítás minimum volt a nyáron


Félek, hogy nem fognak neki hinni, ha igazat mond is, akár én sem..


Másrészt attól is félek, hogy valami rémeset mond rólam, a sláger most a sokat pukizom(pukiztam

kettőt előtte egy nap, anya folyton pukizik lett belőle)vagy hogy megfogtam a kezét mert mérges voltam(anya megütött, soha nem ütöttem meg) Egyiket sem akarom visszahallani, az egyik ciki, a másikért meg kijöhet a gyámügy is.


Most pl azt mondta itthon, hogy nem akart bemenni a csoportba, ezért nem ebédelt, hanem kint volt az udvaron egy nénivel.


Nem bízom az óvónőkben, beszoktatás alatt feltűnt pár dolog, nem bántják a gyerekeket, de vannak érdekes módszereik, már, ha észrevesznek egyáltalán dolgokat..


Ha valóban kint hagyták és nem kapott ebédet, az durva lenne, nyilván bemennék szólni érte.


De nem kérhetek minden abszurd dolgot számon az óvónőkön, na meg simán letagadnák, hisz ma is szóltak, hogy “hazudott” a gyerek..


Olyan a gyerekem, mint a kissrác a bébiúrban, csak nem válik annyira élesen el a képzelet és valóság..


2019. szept. 2. 17:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

#8 pont ezért mondják, hogy nem szabad meghazudtolni a gyereket,ha fantáziál.

A keresztfiam 2 éves és szokott mesélni, hogy hol volt, mit csinált.


A kérdezőnél persze ez már probléma, amit kezelni kell, de alapszinten konkrétan sérülést lehet okozni a gyereknek ha nem hagyjuk a fantáziálást

2019. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak ez nem fantáziálás, hanem hazudozás.
2019. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!