Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha már boltba...

Mit csináljak ha már boltba se merek elmenni a 3 éves gyerekemmel mert annyira eleven?

Figyelt kérdés
Mindig is eleven volt, de mostmár borzasztó. Még mindig kel éjszaka 1-2x, általában csak felsir és alszik tovább. Egész nap pörög, játékokat csak dobálja, 2 percnél tovább semmivel se akar játszani se gyurma se kirakó semmi. Játszótéren csúszik a csuszdàn kettőt aztán csak össze vissza szaladgàl, kiabál sőt ütöget másokat. Boltba is kiabál, ha nem veszem meg neki amit akar bömböl hazàig. Ha szépen szólok rá nem érti, ha ràkiabàlok akkor bömböl. Ahogy látom a többi nyugodt gyereket akik egy órát hintàznak vagy csak nyugodtan nézelődnek, sokáig játszanak egy játékkal, legszívesebben sírva fakadnék miért nem ilyen. Nagyon szeretem de már kikészít, egész nap meg se áll. 2 hét múlva kezdi az ovit, de már most ott tartok, hogy nem tudom addig is hogy bírom ki. Nem tudom én rontottam el valamit vagy csak ő ilyen?

2019. szept. 3. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Benne van az is,hogy valamit elronthattál. 3 évesen még simán lehet őt kordában tartani.Valószínű otthon megvan engedve neki,nincs rászólva eléggé és így nem érti kint miért van ugyanezért leszídva. Az enyém szépen sétál mellettem ha megyünk valahová.Persze néha ő is rosszalkodik,mint minden gyerek,de ért a szép szóból.Ha egyszer megengedek neki valamit,akkor azt később is.És fordítva is így van.Ha nem szabad valamit,késöbb sem lesz szabad.

Az utolsó kérdésed ,,vagy csak ő ilyen?"

Alakulgat az egyénisége de ez még nem jelenti azt,hogy rossznak kell lenni. Valamit te szúrsz el szerintem tényleg .

Vagy csak én vagyok mázlista,hogy az én fiam áldott jó gyerek? Nemtudom

2019. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Oh, az enyém is ilyen volt. Ha olyan volt a bolt, akkor tolhatta a kis bevasarlokosarat és abba pakolhatta az ő listáján szereplő dolgokat - a lista rajzos volt, tehet meg is értette, mit kell vennie. Plusz ha jól viselkedett, választható magának valamit. Ha nem volt kis tolhatő kosár, akkor a saját kis bevasarlokosarat vittük, abba pakolhatott és itt is választ hatott valamit, ha ügyes volt. Ezt persze mindig előre megbeszeltuk. Nem mondom, hogy első alkalommal tökéletesen ment, de egy idő után nagyon jól bevallt
2019. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Unatkozik. Foglalkozz vele, meg fog nyugodni.
2019. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is dobálja a játékokat, ha játszol vele? Akkor is csak szaladgál a játszótéren, ha foglalkozol vele? Vagy te ilyenkor mit csinálsz?
2019. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor is, széttör mindent, szaladok utána. Páromra hallgat egyből, rám nem
2019. szept. 3. 20:00
 6/9 A kérdező kommentje:
Foglalkozok vele, de csak el kell menni boltba meg főzést, házimunkàt el kell végezni.
2019. szept. 3. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Az 1-es de okos, gondolom nincs is gyereke.

Nem, nem rontottál el semmit, ő ilyen. Mégis az mennyiben elrontás, hogy felsír éjszaka?

Ha teheted, ne vidd el a boltba. Vagy tényleg adj neki feladatot. Én inkább kisboltokba mentem vele, ahova vittem a listát, elém tette a boltos a portékát, és 2 perc alatt kész voltam. Igaz, hogy ezek a típusú boltok drágábbak, de nekem ez az idő mindent megér. Eleve én is utálom a nagy multikat, ahol órákig bolyongok, hogy megtaláljak valamit.

2019. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne erről védőnővel beszélni, lehet elküldene benneteket egy felmérésre, ahol nézik a mozgását, viselkedését, mit tud mit nem tud. Aztán lehet mozgásterápiát javasolnak, ami idegrendszerileg éretlen gyermekeknek es viselkedészavarosaknak NAGYON HASZNOS!!! Es teljesen le lehet építeni a hiperaktivitast es ezeket a plusz eneegiakat koordaban lehet tartani, javul a koncentráció es a figyelem. Ha szeretnél bővebb infot, privatban megtalálsz:)
2019. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a párodra hallgat, rád nem, akkor ezek szerint neked nincs tekintélyed az ő szemében. Nem tudom mit csinál másképp a párod, de lehet őt kéne követni.
2019. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!