Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányoknak miért szoktak...

Kislányoknak miért szoktak frufrut vágatni?

Figyelt kérdés

Ismertem olyan anyukákat, akik soha nem vágattak frufrut a lányuknak, de náluk több anyukát ismertem, akiknek a lányuknak frufruja volt vagy iskoláig vagy felsőtagozatig (amíg a gyerek azt nem mondta, hogy meg szeretné növeszteni).


Mi az előnye a frufrunak vagy miért döntenek úgy a szülők, hogy a lányuknak frufruja lesz?



2019. szept. 4. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Hm, lássuk csak mi is lehet az oka....Ja, megvan: AZ TETSZIK NEKIK
2019. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A felnött nök felének simán fufruja van.


De nálunk a nagy lányomnak hosszú haja volt, magas homloka, a haja soha nem hullott a szemében, jól tudtuk hajcsattal vagy fejpánttal elkötni.


A kicsinek iszonyat vékony haja volt, és hozzá kicsi homlok.

Minden reggel az oviba 2-3 hajcsatot raktam bele, de eggyel sem jött haza. A haja állandóan a szemében volt, bele lógott a kajába, innivalóba... Kb 20 percig tartott egy hajcsat már csak valahol a földön vagy egy hajszállón lógott a gyereken...


Ekkor vágattunk fufrut és végre nem kellett több hajcsat.(az lötte havi 1-3 csomag csat ment el)

2019. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

1 tetszik nekik


2 nem marad meg a csat


3 a gyerek nem viseli a fésűt sem, akkor az egész rövid lesz

2019. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló, nagyon szépen köszönöm, adtam zöld kezet!
2019. szept. 4. 12:55
 5/14 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló, nagyon szépen köszönöm, adtam zöld kezet!
2019. szept. 4. 12:55
 6/14 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló, nagyon szépen köszönöm, adtam zöld kezet!
2019. szept. 4. 12:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért van, mert szereti a hosszú hajat, de nem visel el semmit benne. Úgyhogy köztes megoldásként hátul hosszú, de a frufru miatt jól lát tőle, és nem zavarja evés, rajzolás, stb. közben.
2019. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van aki azért, mert belelóg a szemébe, a csattot meg nem viseli el. De van, aki lustaságból pl. Mert nem szeret vagy tud a frizurákkal foglalkozni. Nekem is levágták gombára a hajam, jó vastag frufruval, mert praktikusnak találták. Gyorsan szárad, nem kell vele foglalkozni. Én mondjuk gyűlöltem, irigyeltem a szép hosszú hajú osztálytársnőimet, akiknek szép csatjuk volt. Nekem is csak akkor lett, amikor már én tudtam vele foglalkozni.
2019. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanazért, mint a fenti válaszolók többsége. Három és fél éves a lányom. Nem viseli el a hajcsatot, így egyelőre nem tudjuk lenöveszteni úgy, hogy nem lógjon a szemébe. Elmagyarázom, miért kell a csat,rá is bólint, de fél órán belül kiszedi. Hátul sokáig hosszú haja volt, de pár hónapja a saját kérésére levágattuk nyakig érőre, mert nem szerette, ha össze van kötve. Ha meg kibontva hordta, szemébe fújta a szél, belelógott az ételbe. Úgyhogy valószinűleg meg kell várnunk, míg maga kéri, hogy növeszthesse meg, és megérti, hogy ez mivel jár.
2019. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányonnak azért van mert ez áll neki jól.


Milyen oknak kellene lennie??

2019. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!