Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 èvesetek mit sportol?

10 èvesetek mit sportol?

Figyelt kérdés
Baj ha nem akar sportolni 10 èves kislànyom?
2019. szept. 8. 05:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem baj, de nem vagyunk egyformák.
2019. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ami világban igen, baj. Hosszútávon nagyon nem jár vele jól. Az én lányom tavasztól őszig kajakozik és vitorlázik, télen köredzésekre jár. Ő választotta, nem erőltettük.
2019. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen, a gyerekeknek igen nagy a mozgás igényük.

A feljödésükhöz kell a mozgás, hogy jó tartásuk legyen, hogy az izom szerkezetüket megalapozzák.

Ès nem utolsó sorban, hogy ne hízzanak el.

2019. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem jártam régen, 2 évig mondjuk táncra jártam, 8-10 éves koromig, de utána már nem, aztán meg tilos volt sportolnom, szóval végleg abba kellett hagynom. A lányaim most 9 és 13 évesek, mindketten judoznak, plus a nagy még kajakozik, a kicsi pedig kosarazik. Mindketten sportosak, de ezt tuti nem tőlem örökölték.
2019. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsére kisebb koromban mindig vittek. Hiába gyűlöltem akkor is jót tett a mozgás. Most vagyok 20 és semmit sem mozgok. Meg is van az eredménye
2019. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
10 éves iker lányaim vannak, az egyikük balettozik és ritmikus gimnasztikázik, a másik néptáncol és lovagol
2019. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Focizik, úszik, jéghokizik jelenleg.

De a jéghokit szeretnénk komolyabbra venni így lehet csak ez az egy fog maradni

2019. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Én nem sportoltam semmit ennyi idősen, mégsem lett semmi bajom. A szüleim szerencsére nem erőltették.
2019. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úszik és akrobatikus rockira jár
2019. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar sportolni, akkor járnia kell iskolai tömegsportra vagy egyéb sportfoglalkozásra, hogy meglegyen a heti öt testnevelés. Szerintem az éppen elég, ha tényleg nincs kedve plusz mozgáshoz. Egyébként lehet, hogy meg kellene ismertetni vele több sportot. Lehet, hogy nagyon erőltetik az iskolában pl. a labdás sportokat és/vagy a gimnasztikát, és lehet, hogy egyikhez sincs érzéke, miközben másban meg lehet, hogy tök ügyes. Az én lányom pl. falmászásra jár, teljesen véletlenül, egy fesztiválon fedezte fel, hogy tehetséges benne. De lehet, hogy a te lányod pl. szívesen lovagolna, korcsolyázna, gördeszkázna, stb., csak még nem volt lehetősége rendesen kipróbálni. Vagy ott van pl. a vívás, lövészet, íjászat. Próbáljatok meg neki több lehetőséget biztosítani, hogy megismerjen több sportot. Lehet, hogy pont valami nem szokványos nagyon bejön neki. De ha nem, és a heti öt órát teljesíti, mellette meg normális gyerek szinten mozog, pl. játszótérre jár, biciklizik, rollerezik, stb., az is jó.
2019. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!