Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesetek aludt dèlutàn?

2,5 évesetek aludt dèlutàn?

Figyelt kérdés

Ha nem akar, erőltessem?

4-re aludna el, akkor értelemszerűen nem hagyom. Alvàs nèlkül hisztis, kibírhatatlan, és így is este 11kor alszik el.


2018. szept. 28. 15:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Az 5 évesem és a 2.5 évesem is alszik minden délután fél2-től 4ig. Nincs kivétel. Nem erőltetem, eszébe sem jut, hogy van választása, mert nincs is. Egész életében így volt, az elmúlt 5 évben egy délután maradt ki, amikor lekéstünk egy buszt, mindkettő elaludt a buszon hazafelé.
2018. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hàt az enyémnek sincs választása, de sajnos erőltetni nem tudom.

Adjak neki altatót talàn??

2018. szept. 28. 15:26
 3/23 anonim ***** válasza:
44%

Ne erőltesd, mindenkinek más a biológiai szükséglete. Az én fiam e körül hagyta abba délutáni alvást ,

onnantól kezdve hetente egyszer kétszer aludt el.

Este hanarabb fog majd aludni. Külföldön lakom, itt betöltött négy éves kortól iskola van, értelemszerűen már nincs alvás, még sincs semmi gond a gyerekekkel, különben nem ez lenne a világ egyik legfejlettebb országa.

2018. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Minden nap 13-ig van ebéd, utána kézmosás, ágyazás, majd fekszenek is le. 1 mesét mondok, redőnnyel besötétítek. Utána már nem lehet beszélni. Fekszünk a sötétben. És 15 perc után alszanak. Nincs "csak kérek még egy kis vizet", nincs ficergés, nyavajgás, stb. Alapjáraton szigorú vagyok ebben, benne van abban az első 3 dologban, amiben nem ismerek rugalmasságot: evés, alvás, fogmosás. Normális, egészséges élethez ezek egyensúlya hozzátartozik, így ebből nem engedek. Örülök, hogy működik. Többször kellett határozottan rájuk szólnom emiatt.
2018. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Ahol 4 évesek iskolába járnak és nem alszanak a biológiai szükségletük szerinti időt (olvass utána) az nem értelmes, és nem is fejlett ország. Én nem pénzben mérem ezt.
2018. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nálunk is minden pontosan, időre törtènik, eddig működött is, hidd el, szigorú vagyok. De ha nem alszik el, nem alszik el. Nem tudok vele mit tenni.

Ha te nem vagy àlmos, te sem alszol el, nem?

2018. szept. 28. 15:33
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk sok múlik azon is, mit csináltatok délelőtt? 2 óra a levegőn, sok szaladgálás, labdázás, játszótéren mászás, stb. jót szokott tenni. És nálunk nincs ebéd után édesség, attól felpörögnek.
2018. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

"Ha te nem vagy àlmos, te sem alszol el, nem?"


De te is nyűgös, hisztis vagy, ha nem vagy álmos?

Ha egy gyerek ilyen, az álmos. Ha nem lenne, kiegyensúlyozott maradna.


2,5 évesen igencsak meggyűlt a bajunk az altatással, de mivel ugyanilyen volt, láttam rajta, hogy csak dacból nem alszik, kitartottam. Egy nap se hagytam ki az altatást. Akkor se ha 7-ből 7 nap nem jött össze. Újra és újra lefektettem, minimum egy órát próbálkoztam, míg egyszer csak visszaállt.

Most 3 múlt, van hogy bepróbálkozik, hogy nem álmos, de 10-ből 9-szer jót alszik unszolás nélkül.

2018. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ja hàt nyilván lefektetem minden nap.

Legtöbbször 1 óràn belül sikerül is elaludni.

De legtöbbször akkor talàlka ki, hogy kakilnia kell, mikor már fekszik az ágyban, énekelek. Édessèget nem kap, ès egèsz de. kint vagyunk vagy az udvaron, vagy biciklizik az utcán, jàtszón vagyunk stb. De onnan se akar bejönni.

Kint jàtszana egèsz nap, ha rajta múlna.

2018. szept. 28. 16:26
 10/23 anonim ***** válasza:
41%

"Kint jàtszana egèsz nap, ha rajta múlna."


Mint minden egészséges kisgyerek, a többség mégis alszik.


Egyébként nálunk az udvaron sose fáradnak le annyira, mint amikor sétálunk egy óriásit el a játszóra, majd pár óra szaladgálás után vissza. Az udvaron inkább szöszmötölnek.

2018. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!