Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaljak ha masodik...

Mit csinaljak ha masodik osztalyos kislanyommal nem jatszanak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Kislanyom masodik osztalyos es figyelemzavaros. Az iskolabol van ami jobban megy van ami kevesbe, de nem is ez a baj hanem az hogy tarsai nem fogadjak be a kislanyomat. Ma reggel peldaul elvittem iskolaba es mar sorakozo volt.... es latta a tobbi lanyt... akik jottek ki ugyeletrol es nagy boldogan szaladt felejuk kiabalva a nevuket es meg csak vissza sem koszontek neki.... elmentek mellette pedig annyira boldogan szaladt hozzajuk. Mit csinaljak hova forduljak ezzel a problemaval. Ki tudna neki segiteni. Tudnatok ajanlani valakit aki ilyen problemas gyerekekkel foglalkozik, es tudna aegiteni a kislanyomnak. Elsosorban Dunakeszi Göd Fót tersege erdekelne. Koszonom a segitseget!!!
2019. szept. 11. 08:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a tanítójához kellene fordulni. Nálunk anno a gyerekemnél első és masodik osztakyban hetfon reggelenkent azzal kezdtek, higy leultek szépen körben a földre és megbeszeltek, kinek hogy telt a hétvégéje. Hétközben is tartottak ilyen "szeanszokat" ha valami probléma merült fel.
2019. szept. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a tanítónővel beszélj, ő hogyan látja ezeket a dolgokat.
2019. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek panaszkodik, hogy nem játszanak vele? A tanára mit mond? Mit lát egész nap? Lehet hogy egyszeri esetről van szó. Elhiszem, hogy a szíved szakad meg mikor ezt látod, de a gyerekeknél az összeveszés-kibékülés néha csak órák kérdése. Sokszor jártam úgy, hogy fél napig dühöngtem valamilyen a lányomat ért sérelem miatta amire ő panaszkodott előző este, másnap meg ugyanazzal a gyerekkel játszott teljes egyetértésben aki miatt tegnap iskolát akart váltani :) Sajnos ha valóban huzamosabb ideig nem játszanak vele, kiközösítik, akkor azzal túl sokat nem tudsz kezdeni. A tanárnak szólj mindenképpen, neki kellene kezelni (de illene észrevenni is). Nagy reményeket ne táplálj. Sajnos ezt nem lehet erőltetni.
2019. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az osztályfőnökkel beszélj. Lehet csapatépítő jellegű játékokat játszani, érzékenyítő foglalkozást kérni, és mivel vsz ő van legtöbbet velük napközben, ő az, aki a legtöbb ráhatással tud arra lenni, hogy ki kivel mit csináljon.


Amúgy a gyereket is zavarja a helyzet vagy csak téged?

2019. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönom a valaszokat. Igen tanarral mar beszeltem első osztalyban.... azt mondtak szerintuk azert jatszanak vele...igen alkalmankent mikor nincs ott a baratni vagy amikor a helyzet ugy hozza pl visz be jatekot. Tavaly vegul az iskolapszichologus is megnezte es azt mondta epp akkor szaladgalt a tobbiekkel...... de en tudom hogy lanykam szalad utannuk es elkuldik... Tavaly tanarneni kerdezte tole udvari szunetben miert ul egyedul a padon miert nem jatszik a tobbiekkel? Mondta nem jatszanak vele... mondta tanarneni menjen oda ... odament es kozoltek vele o nem jatszhat... Tavaly arra jutottunk iskolapszichologus beszel vele megnezi es aztan azt mondta szerinte amig a kislany nem

Erzekeli es vidaman megy iskolaba addig ne eroltessuk. Majd kesobb ha mar rossz kedvvel megy mahd akkor. Tanarok szerintno szeret egyedul jatszani... hiaba mondom nekik mivel a tobbiek nem jatszanak vele ezert kenytelen egyedul jatszani.... nem azert mert szeret!!! Gyenlore itt tartunk ezert kerdezem volt e valaki hasonlo helyzetben!!!

2019. szept. 11. 10:44
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyan ez a szitu, csak már 4.-es.Beirattam táncra, de ott is volt már egy össze szokott banda, nem vették be, de azóta is jár táncra, szereti :) egy barátnője van Ovibol, vele találkozik heti 1-2x.Jatszotérre is járunk az öccse miatt, de ott csak hintázik, az ő korosztája nem jár játszira.

Azért szerintem az SNI is közre játszik, nehezebben alkalmazkodik. Mondom neki játsza azt amit a többiek akarnak, ne vitatkozunk... Nehéz , sajnálja az ember, de neki kell barátot találnia!

2019. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

5-re:

Ahogy olvasom, az az érzésem, hogy a tanárok is, meg az iskolapszichológus is csak le akarják rázni magukról a problémát. :-(

Hasonlóan voltam én is egész óvodás és általános iskolás koromban, tudom, milyen rossz ez.

És persze én is magamban játszottam, mert hát mi mást csinálhattam volna...

Nálatok óvodában még voltak játszópajtásai?

2019. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
53%
Azért meg kell hogy jegyezzem, hogy szörnyű világot élünk. Milyen gyerekek azok, és milyen családból jönnek, milyen nevelést kapnak, akik ilyen kirekesztően viselkednek egy osztálytársukkal? És milyen pedagógus és pszichológus az aki inkább félrenéz, mert az egyszerűbb, és egyébként sem az ő problémája, ha a gyerek nem zokog az udvar közepén? Hányingerem van már ettől az egésztől. Legszívesebben megrugdosnám az összes kis gennyládát, akkor is ha gyerek, meg akkor is ha tanár. Bocsánat, de ez most kijött. Sajnos mi is küzdünk folyamatosan hasonló gondokkal, az egyik lányom osztályával. De ott a szülőkkel sem lehet beszélni, mert vagy szarnak a saját gyerekükre is, vagy olyan jómódú szülők akiktől a gyerek azt tanulja, hogy tök mindegy hogy viselkedik, mert pénz beszél kutya ugat, úgyis neki lesz igaza, mert ő a valaki. (és nem az irígység beszél belőlem mi sem élünk jól) A tanárok esetleg még alsóban foglalkoznak a témával érintőlegesen, de felsőben, mikor már jóval durvább a helyzet, le se szarják.
2019. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
36%
Bocsánat mi sem élünk rosszul, azt akartam írni :)
2019. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az én gyerekem volt amúgy ilyen, bár neki nem volt figyelemzavaros "címkéje". Az egyik ilyen hétfői beszélgetős körben nekiestek az osztálytársai, hoyg azért nem szeretik, mert zavarja az órát, nem tudnak tőle figyelni, órán kívül pedig erőszakos -nem agresszív, nem bántott soha senkit, csak nagyon akart barátkozni és nem fogadta el a nemet. Aznap a tanítónő elmondta, hoyg a gyerekem nagyon sírt, hogy igy letámadták, de egyet kell értenie a gyerekekkel: valóban ilyen a lányom, neki kell változnia. Másnap a gyerek nem akart iskolába menni, de meggyőztem róla, hoyg ez szükséges és megbeszéltük, hogy megpróbál változni. Nem ment könyvben és nagyon sok figyelemre, akaró figyelmeztetésre volt szükség a tanítók részéről, de sikerült. Pár hét alatt már javult a helyzet - órán többnyire első figylemeztetesre nyugton maradt, illetve a tanítónő jelzett neki, ha látta, hogy nyugtalan és sokszor már azg is elég volt. Szabadidős programokban, szünetben sokat ült a tanító mellett, ahelyett, hogy ment volna a többiek után és egy ido utan bizony a gyerekek maguk mentek oda és vontak be a játékba. Nem mondom hogy egyszerű időszak volt. Se a gyereknek, se a tanítónak, se nekem , se ah osztálytársainak, de bizony megoldódott a probléma. Azóta már kamasz a gyerekem és kb második osztály óta egyaltalan nincsenek kapcsolat kialakítási problémai. A nyugtalan természete megmaradt, de ezt az eddigi pedagógusai nagyon jól tudták kezelni. Mondjuk ehhez az is kell és kellett, hoyg én nem estem nekik soha, hoyg a többi gyerek, meg a tanító a hibás, az én gyerekemben semmi hiba nincs. Na és a gyerekkel is elbeszélgettem, hoyg ő nem rosszabb, mint a tobbi gyerek vsak mas es másként kell kezelnie a gondolatait, kicsit alakítani kell a viselkedését. Gyerekpszichiatert is bevontunk anno, ah is sokat segített ebben.

Első voltam

2019. szept. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!