Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagycsaládos anyukák, mit...

Nagycsaládos anyukák, mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Milyen a munkakörötök, napi hány órát dolgoztok?

Hogy tudtok otthon is mindent megoldani, gyerekekkel is foglalkozni?



2019. aug. 26. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Mobil bankár vagyok, kötetlen munkaidőben. Átlag napi 2 óra, van hogy 1, vagy hogy 4. Nem keresek vele sokat, de annyit igen, amennyire szükség van.
2019. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Külföldön, most épp bútoros vagyok, eddig meg operátor voltam. 4 szakmám van, mikor mit találok, közben költöztünk is, meg volt, ahol nem vállaltak terhesen stb. De majdnem mindig volt vmi munkám, kivéve a terhesség legvégén, mert ugye az első időkben. Akkor mentem, amikor apa épp itthon volt, hogy sose legyenek egyedül a kicsik. Most már a legkisebb is ovis, így könnyebb azért. Terhesen és picikkel napi 4 órában melóztam, most 8-ban, mindezek előtt pedig 12-16-ban.
2019. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Kolleganőmnek 5 gyerkőce van,4-14 éves korig.

Irodai munkát végez,napi 4 órában.

Pici iroda, én vagyok az ügyfelekkel ő a háttérmunkát végzi, így általában rugalmasan meg tudjuk beszélni, hogy mettől meddig van. Szükség esetén az én helyemre is be tud ülni.

2019. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Napi 6 óra irodában, nemzetközi kereskedelem. Nekem a fő probléma a délutáni ügyelet az iskolában. 5-ig vannak, ha vki nem ér oda 5 előtt, a kedves pedagógusok a keresztvizet is leszedik rólam, a gyerekek füle hallatára.
2019. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Mérnökként dolgozom napi 4 órában kötetlen munkaidőbeosztásban. Most tervezek átmenni 6 órásba, csak az a baj, hogy a 6 órás bér nem a 4 órás másfélszerese, hanem jóval kevesebb. Még hezitálok, hogy megéri-e, mert a mostani bérem sem rossz, sokan 8 órában keresnek ennyit, csak egy kicsit ciki, hogy a szakterület vezetőjeként ilyen keveset vagyok bent.

Most van egy kis szabadidőm, amikor egyedül vagyok, 6 órában már nem lesz, max. egy bevásárlás fér majd bele a gyerekek nélkül.

2019. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Egy összeszerelő gyárban dolgozom. 8-tól 2-ig.Reggel én viszem a gyerekeket bölcsibe,oviba, suliba. Délután én megyek értük. Délután van egy kis szuszanásnyi időm. Férjem 7-től 4-ig dolgozik.
2019. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Építés vezetőként dolgozom már 8 órába 7 órát a munkahelyen plusz 1 óra otthon papír munka, 4 órával kezdtem, majd 6, 7 és 1 éve 8 szépen fokozatosan, ahogy nőttek a gyerekek.
2019. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Logisztikus vagyok, 8 órában dolgozom multinál.

Most megyek vissza, időm semmire nem lesz külön épp csak eltudom hozni őket.

Otthoni teendők, gyerekekkel töltött idő szervezés kérdése.

Nagytakarításra simán hívők takarítónőt, alap dolgokat pedig közösen végezzük.

Férjem is aktív családi szereplő.

Kevés az együtt töltött idő, de azt igyekszünk minőségive tenni.

6-3-1 évesek.

2019. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok sokgyerekes de a kornyezetemben van pár. Egyik kolleganom hr-en admin ő 8 órás-de nem. kell melót hazavinne es rugalmasan tudja alakítani a napját. Pl egyik nap 7-re jön másik nap 8-ra ahol épp kell neki az idő a napból. De pl ha el kell szaladnia a gyerekért az oviba mert beteg akkor visszacsatlakozik otthonról. Másik hr-en recruiter, ő 4 órás. Majd hamarosan 6 órás lesz.

Mi 3-an vagyunk tesók, anyukám tanár néni. Mikor az öcsém még kicsi volt akkor csak napközis volt később lett csak ofő megint.

Amúgy a cégnél 8 órában dolgozó kolléganőknek, akiknek komolyabb munkaköre van általában egy max két gyerekük van. Kivéve az egyik vezetőt mert neki van 4. De ő meg már az a szintű felsővezeto, akinek nincs munkaideje csak munkája amit bármikor bárhonnan elvégezhet.


És amúgy valóban a 4-es válaszban is van igazság, mert sokan (nemcsak a 3 gyerekesek) panaszkodnak a lehetetlen gyerekfelugyeletre. Pl ha anya 16:30-kor végez és autóznia kell fel órát akkor épp hogy beesik a suliba, hogy összeszedje a gyereket. De az igazságnak két oldala van (pedagógus gyerekként tudom) - a tanároknak a kutya se fizet egy perccel se többet, ha te nem viszed el a gyereked, és ő nem a te fizetett babysittered. A boltos se tart tovabb nyitva, mert nem ersz oda. Plusz neki is van saját gyereke, akihez haza kell érnie. Plusz te sem szeretsz ingyen dolgozni. Ugye. (Nyilván erre állami szinten kellene tudni megoldást talalni)

2019. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Kedves utolsó! Állami szinten? Nálunk pl. 5-ig volt ovi, aztán az önkormányzat kitalálta, hogy 5-re ér be a busz, legyen fél 6-ig nyitva az ovi, hogy aki még azzal a busszal jön, az is fel tudja szedni a gyereket. Mi lett belőle? Az óvodában kitalálták, hogy 5-ig lehet elvinni a gyereket, utána már takarítás van, gyerek ne legyen ott. A gyakorlatban meg úgy nézett ki, hogy 4.45-re értem oda a gyerekért, és nagykabátban ült a folyosón, már körbe fel volt mosva, amikor elvittem már zárták is az ajtót. Hiába mondtuk az óvodavezetőnek, azt mondta oldjuk meg. Pedig akkor ezek szerint az munkaidő nekik, nem?
2019. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!