Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggel hogyan keltitek fel a...

Reggel hogyan keltitek fel a gyerekeket hétköznap, hogy időre beérjetek oviba suliba?

Figyelt kérdés

Miénk egyszerűen nem kel fel, meg se mozdul akármit csinálok, már több verziót kipróbáltam és csak akkor mozdul meg ha már szakad a cérna nálam, mivel aztán kapkodás lesz.

Rossz így kezdeni a reggeleket, mi a bevált rutinotok, reggeli ébresztésre?


2019. szept. 19. 11:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos, ritkán van alkalmam nekem ébreszteni (apa vagyok), de ha igen, akkor egyszerűen odahajolok hozzá, és ébredésig puszilgatom. Ettől mosolyogva ébred, és máris jól indul mindkettőnk napja. :-)


Nem lehet, hogy nálatok az a baj, hogy nem alussza ki magát? Hány éves, hánykor kelted és hánykor fekteted? Az éjjelt nyugodtan végigalussza? Nincsen alvást zavaró körülmény (éjjeli zaj, túl meleg szoba stb.)?

2019. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom minden más kapcsán is könyörögni kell neki. A felkelést a legegyszerűbb megoldani, egy idegesítő hangú, hangos bármit (pl. lejátszó egy általa utált számmal, végtelenítve) kell betenni hozzá, amit nem tud az ágyából lekapcsolni.
2019. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
Amit 1-es írt, attól elborzadtam!
2019. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Mekkora? Keltsd 10 perccel korábban. Nem halad meg mindig? Még 10 perccel korábban.


Nálunk amúgy a tv bekapcsolása halkra, lámpa fel/függöny elhúzása, takaró lehúzás volt a sorrend.

2019. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Hamarabb fektetni?


Magától kel kipihenten 😬

Este 8:30-kor legkèsőbb alszik

2019. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
2019. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk anyukám úgy csinálta, hogy bejött hangosan mondta, hogy ébresztő hétalvók, lámpa fel, függyöny el, ablak kinyit, tv a zeneadóra hangosan és ha nem ugrottunk rögtön nem kaptunk kakaót reggelire😅
2019. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

1esre ne reagáljatok, provokáció.

Kb 10kor fekszik 3/4 7kor keltem hogy beérjünk 3/4 8ra.

Zavaró körülmény nincs, van redőnyön átszűrődő kis fény, csend van, 22 fok, még a wifit os kikapcsolom, mert úgy olvastam az is zavarja az alvást.

Reggel reggel redőnyt felhúzom, puszilgatom, tvt nem kapcsolok mert ugyanúgy fekszik tovább.

2019. szept. 19. 12:34
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
10kor fekszik? Gyanítom ez a probléma.
2019. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Túl későn fekszik. Fektesd 8-9 között, akkor nem fog nyafogni az ébredéssel. Vagy ha igen, akkot kevesebbet.

Amúgy a kedves ébresztés híve vagsok, mindent kikészítek előre, ami kellhet, reggelit is beleértve. Nem kiabálunk, de általában hagyjuk magától ébredni, ami 6 körül meg is történik.

2019. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!