Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menjek bele ebbe a cicás játékba?

Menjek bele ebbe a cicás játékba?

Figyelt kérdés

Lassan 6 éves kisfiam ügyes, okos, vagány, önállósodik. Szereti harcos fiús játékokat (ettől függetlenül egyáltalán nem agresszív), de nagyon bújós is.

Ami zavaró, hogy mindig azt akarja játszani, hogy ő egy kis cica vagy kutya és én legyek a gazdija, aki vigyáz rá. Nem értem miért igényli ezt. Úgy érzem sokat foglalkozok vele, annyit van ölbe, amennyit szeretne(apja szerint sokat is), a szeretgetést is megkapja.

Ha belemegyek a játékba, akkor azt erősítem benne, hogy ő mennyire gyámoltalan? Azt szeretném elérni, hogy határozottabb és önállóbb legyen, de ezzel pont az ellenkezőjét érem el szerintem. Viszont neki ez a szerepjáték a kedvence.


2019. szept. 26. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez a kedvence nem értem miért akarnál mást faragni belőle mint aki. Nem a te elképzelésed szerinti férfi lesz belőle, nem azért szülted. Majd leszokik róla, még csak kisgyerek. Nem kell rambónak lennie 6 évesen.
2019. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Egyszerű szerepjáték, amire minden gyerek agyifejlődéséhez szükség van. Nem láss bele ostobaságot.
2019. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is túlgondolod. Ennyi erővel ne is szeretgesd, mert gyámoltalan lesz.
2019. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha belemegyek a játékba, akkor azt erősítem benne, hogy ő mennyire gyámoltalan?"


Nem, ez színtiszta ostobaság!


Szeresd, játssz vele, amit akar. És férjed is szeretgesse, játsszon vele.

Nem is értem, hogyan merülhet föl ilyen bennetek.

2019. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most kaptál tőlem pszichológiából egy egyes alá alát.

Olvass többet a neten.....

2019. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
😂 olyan gyakran emlegetem! Mi még akkor is játszottunk ilyet, mikor 5. osztályos voltam. A 2 évvel fiatalabb öcsémnek az volt a kedvenc elfoglaltsága, hogy ő a kiskutyák. Nagymamámnak volt egy ilyen kihúzhatós nagy asztala, ami alá jól be lehetett bújni. Letakartuk plédekkel és az volt az ól. Nincs ebben semmi rossz, csak szerintem manapság inkább az a normális (sokak szerint) ha tabletezik a gyerek. Én abban sem találok kifogásolni valót, változott a világ, de jó lenne egyensúlyban tartani a dolgokat.
2019. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 9 éves és hol kutya,hol cica játszik velem tegnap ép kisbabát játszott .semmi gond nincs vele belementem játékba .
2019. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még 8-9 évesen is azt akartam játszani anyával, hogy kutya vagyok, pórázt kötöttem a nyakamba és neki vezetnie kellett a lakásban körbe-körbe. Anya utálta ezt, én imádtam :D
2019. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mért is lenne ez zavaró?? Miért ne lehetne vele ilyet játszani?? Nem is értem. Hogy lenne ettől gyámoltalan? Mért mit kéne játszania anyával, folyton kardosat vagy mit? Attól tökös gyerek lesz? Jézus!

Pont inkább azok a gyerekek lesznek kiegyensúlyozottabbak, akik elég szeretgetést kapnak a szüleiktől.

2019. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!