Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell, hogy belevonjon...

Mikortól kell, hogy belevonjon bennünket is a játékba?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos. Egyelőre csak magában játszik, néha ránk néz. Ha kimegyünk a szobából, azt észreveszi.

De egyelőre nincs olyan, hogy odahoz nekünk valamilyen játékot például.

Ha odaulok melle és kérem, hogy adja oda nekem, ami a kezében van, akkor odaadja.

Mikortól kell bevonnia bennünket is? Vagy már kellene?


2019. ápr. 17. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ovis kora elott nem nagyon. Néha volt elötte, hogy a fiam odaadta a jatékokat, megneztem, de el is vette pár perc után.

A legtöbb gyerek is 4-5 évesen jatszik el egymással, kiscsoportban még jol elvannak egyedül.

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2019. ápr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha az együtt játszásra gondolsz, akkor arra még nagyon ráér kb óvodás korig.

A fiam már igényli hogy bizonyos játékokban “segítsek” neki (pl rajzolás) vagy élvezi ha együtt csinálunk vmit (pl labdázunk).

Más gyerekekkel még csak az együtt játék nagyon minimális kezdeményét látom. Pl gurigatják egymásnak a labdát, a játékdobot együtt ütik.

Másfél éves egyébként.

2019. ápr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy nem érti egyelőre, ha mutatok valamire. Nézi a kezemet vagy ő is felemeli a kezet.

Illetve még ő sem mutogat.

Ez gond lehet?

2019. ápr. 17. 06:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem


Korai még


12 hós státuszon kell tudni annyit megmutatni, hogy ha megkérdezed hol van valami és te nem mutatod ő képes legyen rá.


Én 9,5 hósomnak most kezdtem el mutogatni a játékok szemét fülét..


Ha megkérdezem "hol a baba szeme?" Akkor van, hogy megmutatja..

De olyat, hogy "hol a labda?" Nem

Sőt, ha én mutatom sem néz jellemzően oda.


1 éves korra kellene ide eljutni

2019. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Mikor már maszott, megesett hogy olyanokat csinált pl reggel mig aludtam, hogy a fejem köré pakolta a játékait es a fejemre ült a pelenkás popojával :)valami ilyesmi formában fejezte ki hogy anya kelj fel gyere játszani :)

A mutogatás értelmét kezdetben ő sem találta (bennem meg azok az ambivalens erzesek voltak, hogy leiras szerint elvárt a kicsiktol, holott a tarsadalomban meg rájuk szolunk hogy nem illik mutogatni), hogy most tanitsam e vagy ne, plane hogy en sem mutogatok semmit, nem is kommunikalunk igy, de ugy ahogy elkezdtem pl mikor repulőt láttunk es nemtudta merrol jon a hang, es mas hasonlo esetekben elkezdtem mutogatni. Eleinte ő is az ujjamat nézte hogy ott a repülőőő :D de aztán kapcsolt hogy az eget kéne :D szép lassan kialakult, de en nem görcsöltem erre, nem is kell hogy mutogasson, tanuljon inkabb beszélni azzal fejezze ki magát.


Anno viszont en anya elmondasa szerint magamtol mutogattam. Az ugy remlik is mert kicsi korom ota emlekeztetett ra, hogy a karjában voltam es tollat kértem ogy. Bennem ugy maradt meg amugy hogy nem akartam a karjában lenni, hanem játszani es már nem tudtam mit kitalálni hogy letegyen..

2019. ápr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik szeret egyedül lenni,játszani.A személyisége csendes,nyugodt.Gondolom szereti amikor mesét olvasol neki? Olyankor nagyon figyel rád.

Tudsz vele játszani:hintázás,homokozás,kirakó játékok,mondókák,árnyjáték,fürdés,séta közben a tv,diafilm v egyéb mese újraismétlése. A játszótéren is kihagyja a gyerekeket a játékból?

2019. ápr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg, pl képeskonyvben is elkezdhetsz neki mutogatni, utánzással tanulnak ugy is
2019. ápr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hat játszótérre még nem járok vele, még csak most kezd mászni.

Ismerős 1,5 eves kisfiúval nyújtják egymás fele a kezeiket meg megfogja a kezét, erdeklodik, ha a másik kisfiú nyújt fele játékot azt elveszi.

Ha mondokat mondok vagy olvasok neki valamit ot nem köti le egyelőre. Az elején mosolyog kicsit rajta, ha tapsolok hozza, akkor ő is tapsol, de hamar valami másba kezd.

Puha kockákat teszek egybe neki, ő meg szetszedi, de együtt játék vagy hogy ő odahozza nekem olyan meg nincs.

2019. ápr. 17. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!