Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játékba folyt ceruzaelem?

Játékba folyt ceruzaelem?

Figyelt kérdés

Nagyon parázós anyuka vagyok, úgyhogy kérek mindenkit, hogy csak azért ne szóljon be, hogy rám hozza a frászt...

Szóval kislányom játék kutyájában kifolyt az elem. Fehér anyag volt végigfolyva rajta, ahogy a Párom kicsavarozta az elemtartót. Kislányom egész nap azzal játszott, az ágyába is magával vitte, tartok tőle, hogy az elemtartóból ráfolyhatott akár az ágyába, szőnyegére és a játékaira. Lehet,hogy a kezére is ment, de mivel rendszeresen kezet mosunk, így remélem a szájába nem ment. Lassan 4 éves lesz, egyébként se veszi a szájába a kezét. Én igazából csak attól tartok, hogy az az anyag most bárhol lehet a lakásban és úgy tudom, hogy elég mérgező nehézfémek vannak benne, nem lehet ebből később baja? Takarítsam át az egész lakást és mossam át a játékait vagy ennyire nem parázzak ettől? A Párom azt mondja, hogy túlaggódom a dolgot, de tudom, hogy nagyon veszélyesek az elem alkotóelemei. Ő simán visszaadta volna egy elemcsere után a kiskutyát a gyereknek, de én kikaptam a kezéből és kidobtam, nem akartam még tisztogatni is azt a vegyi anyagot.


2015. aug. 17. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most engem is felelőtlennek mondanátok, de én is vissza adtam volna.
2015. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ditta323 ***** válasza:
Nekem is belefolyt az elem a plüss kutyámba (pici, ugató, menő- tolató kis izé), kivettem az elemet áttörültem és visszaraktam a helyére. Ha lányom nagyobb lesz és kéri játszhat is majd vele
2015. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem egészen tiszta számomra, de úgy hámozom ki a szavaidból, hogy csak az elemen és magában az elemtartóban volt kifolyva a sav. Ha kifolyt volna az elemtartóból, azt észrevetted volna. Ezért kidobni a játékot? És ahogy kiveszem a szavaidból, legszívesebben az egész lakást kidobnád. Igen, túldrámáztad. Én minden elemes játékot kidobhattam volna ennyi erővel, mert mire észreveszi az ember, hogy merülnek az elemek, már nagyon gyakran kifolyik a sav legalább az egyikből. Az elemtartó fedele saválló műanyagból van, a sav meg elég sűrű, nem hinném, hogy teleárasztotta volna a lakásod nehézfémmel. Nyugi.
2015. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vilcsianyuja: Lehet, hogy más megsértődne azon amit nekem írtál, de én köszönöm! Abba nagyon beletrafáltál, hogy "legszívesebben az egész lakást kidobnám", a Párom meg is kérdezte, mikor ezt felolvastam neki, hogy nem ismersz engem véletlenül? Megnyugodtam, túlparáztam. Érdekes, hogy a pont ez a fejmosás kellett nekem a nyugodt szavak helyett, úgyhogy köszönöm! :-)
2015. aug. 17. 22:47
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocs, egyáltanán nem akartam fejet mosni, semmi ingerültség nem volt bennem, inkább humornak szántam a lakáskidobást :). Te szerintem te is érezted, hogy ez a helyzet, örülök, hogy megnyugtattalak.
2015. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom hogy régi kérdés, de az én elemes kutyámba is belefolyt az elem, szépen megtörölgettük, és működött is.
2017. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!