Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon sok kérdésem van 50-60...

Nagyon sok kérdésem van 50-60 év feletti nőkhöz?

Figyelt kérdés

idősebb anyukák,mamák tapasztalatai érdekelnek.


-tényleg jobb volt régen a nevelés mikor odalegyintettek néha a gyereknek? jobbak lettek? a mai fiatal szülők tényleg elkényeztetik a gyerekeket és mindent ráhagynak?

(apám csak rosszabb lett a veréstől,gyujtott,rongált,nénikém jól elverték mert barátnőjénél alutt kamaszként és nem volt telefon)


-anyósomék ,mamámék már 10 hónapos fiamnak mondták miért nem adok neki kolbászt ,szalonnát, meg kritizáltak milyen sokáig adom neki a tápszert aztán a tejet,hiába mondtam hogy a doki és védőnő megmondta hogy 1-2-éves koráig kell meg pépes dolgokat is pár dolgot adhattam sokáig. tényleg túlzás a mai babák túl fokozatos etetése?


30 éves vagyok a legkorábbi emlékem gyerekként mikor 25 ft volt egy gombóc fagyi,de talán 15 ft-ra is emlékszem. minden évben egyre több lett,most már kb 200 ft átlagba.csak egy gombóc.!!meg egy kiló kenyér 300 ft ez mennyire reális a mostani fizetésekhez?annyira mint régen?


-nálunk a mamák mindig mondják hogy a mai fiatalok nem akarnak felnőni,meg elköltözni,(bár ők is több generációval éltek együtt) mennyire látják át a mostani nevetséges albérletárakat,meg házárakat,most külön élünk,de sokáig két fizetésből sem tudtunk volna albérletet fizetni,max egy kis lukat ahova gyerek nem mehet,és félrerakni meg lehetetlen. régen is ennyire nagy árak voltak?vagy könnyebb volt a régi fiataloknak?


-anyósoddal jó vagy rossz kapcsolatod volt? mha már anyós lettél másképp látod a dolgokat?jó a viszonyod a menyeddel,vejeddel?


-ha gyerekeid között nagy korkülönbség volt,sokat zavarta a nagyot a kicsi? ha kevés volt köztük sokat veszekettek amig felnőttek? melyik volt a könnyebb? két picivel nehezebb mint eggyel? vagy elvoltak ? sajnos a fiam nagyon rámakaszkodik,mindig le kell kötni(középsős) már 6 lesz mire jön a tesója....


-mamám mesélte hogy kint dolgoztak a kertbe hátul,mire visszaértek az elejére már üres volt a kosár(amibe csak ott volt hagyva a baba) mert már elmászott..mai szemmel ez horrornak tűnik,megcsiphette volna darázs vagy napégés stb. jobb volt a régi laza felfogás túlzó ez a mostani 24 órás figyelem a baba felé.?


-régen mennyire volt divat a bölcsi ovi? én otthon voltam a gyerekemmel,már középsős de még mindig sajnálom reggelente 8-ra épphogy odaérünk,heti ötször felkelteni,el se tudom képzelni ha 6 vagy 7-re kéne mennem dolgozni,hogy kelteném fel.tesóval bölcsit akartam,de igy a picit mégjobban sajnálnám.tényleg eltúzom ezt? sokan keltik a gyereket korán? hogy bírjátok? jobb volt régen mikor anya sokáig lehetett otthon a gyerekekkel..szomorú hogy két kereset kell a megélhetéshez már pici korukban is.


-mi a jobb a gyereknek?én egyke voltam mindig örültem hogy hazamehettem délben,1-kor,pedig tesóm se volt, utáltam a napközit.de egy energikus gyerek is örül?jobban szeretnek a gyerekek a kortársaikkal délután az oviban,vagy otthon a családdal,mert bent ugyis csak alszanak aztán uzsonnáznak és kész?


-a családunkban is gyakoribb volt még a régieknél hogy az ember részeges volt,veszekedés pénz miatt,meg elverte az asszonyt"ismerőseim családjában is ez volt az idősebbeknél,meg nálunk is.mi változott?hogy hogy a mai férjek,apák rendesebbek? úgy tapasztalom ma már nem divat a verés..


-régen 55 évesen már nyugdijba mehettek a nők.mamám is korán nyugdijas volt.anyám most ennyi,és teljesen fiatalos.de fáratt.hogy birják most még 60 év felett is a munkát?nagyon nehéz?


-mi az amit mondanál gyerekednek,menyednek,fiataloknak,milyen tanácsokat mondanál,amiben ugy látod nem jól csinálják a dolgokat?


-gyerekként azt hittem az élet örök,sosem változik,hogy dolgozzátok fel hogy pl.nincs már hó.még fiatalon megértem sajnos és sajnálom a gyerekeket,az enyém is néha szánkózni akar.kb 10 naposak voltak már évek óta.és tudjuk hogy régen hónapokig tartott.a gyerekek ezt nem is tudják.és olyan mennyiség amibőm már hóembert se lehet épiteni,nem is tapad. tudom ennél nagyobb bajok is vannak,de az egyik ez.hogy dolgozzátok fel?


-én már aggódok hogy a gyereiknek jut-e még ívóvíz ,hús,stb. a globális változások miatt.lesznek unokáim egyáltalán? ti a háború után születtetek de még a globális problémák előtt.ez egy szerencsés korszak volt?vagy más nehézségek voltak?


most ennyi jut eszembe.sajnálom a fura kérdéseim,köszönöm a válaszokat :)


2019. szept. 27. 15:43
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

"tényleg jobb volt régen a nevelés mikor odalegyintettek néha a gyereknek?"

Tényleg. Nem a legyintéstől, de a nevelés tényleg jobb volt.


"a mai fiatal szülők tényleg elkényeztetik a gyerekeket és mindent ráhagynak?"

Igen, a mai szülők jelentős része nem bír meg a gyerekével.

2019. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Régen nem a gyerek akarata érvényesült, hanem a szülőé. Ma nem nevelik a gyereket, csak elkényeztetik. A táplálkozás is a tápszergyárak tudósasinak előírása alapján történik, ezért a sok rossz evő, allergiás gyerek.
2019. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár nem 50-es, hanem 40-es vagyok, de válaszolok néhány kérdésedre.

A nevelés: Erre nincs recept, ez nem olyan, hogy 1+1=2. Ha olvasol középkori könyveket, már ott is panaszkodnak, hogy a mai fiatalok milyen rosszak. Az én fiatalkoromban is azt mondták folyton, hogy a mai fiatalok milyen tiszteletlenek. Szerintem én nem voltam az, de mindegy.

A gyerekpszichológiában is irányzatok vannak, egyszer ezt tartják jónak, másszor azt. A hitleri Németországban pl, azt tanították, hogy ne babusgasd a gyereked, mert az majomszeretet. Persze, nem akartak kötődő családokat, jobb az a katona, aki nem szeret senkit. Szóval ezt nem lehet tudni, hogy milyenek lesznek a mai gyerekek, csak ha majd ők lesznek felnőttek. Akkor lehet véleményt mondani a mostani nevelési elvekről. Engem anyám elég szigorúan nevelt, idegbeteg roncs lett belőlem. Én inkább szeretgetem a gyerekeimet, és többet engedek nekik. Lássuk mit hoz a kötődő nevelés.

A gyermekek etetésről nekem az a véleményem, hogy ezzel is átestünk a ló túlsó oldalára. Nekem is azt mondta a védőnő 6 hónapos korig csak anyatej. Én 6 hónaposan már nem is szoptam, ettem, amit a többiek. NOs, bármit mondott a védőnő, én tudom, hogy 6 hónaposan már éheztek a gyerekeim. Én előbb kezdtem a hozzátáplálást, de csak óvatosan.

Régebben nem voltak akkora anyagi különbségek, mint most, viszont nem is volt fogyasztói társadalom a kommunizmusban. Nem volt telefon, nem volt internet, nem volt ennyi gép. Nem volt télen gyümölcs, zöldség a boltokban, nem volt ennyiféle ruha. Nem volt sok pénzük az embereknek, de nem is volt ekkora választék, tehát nem volt igény sem, hogy megvegyük, amire nincs pénzünk.

Anyám is folyton mondta nekem is, hogy ő már 20 évesen régen nem lakott otthon. Aha, vettek egy lakást hitelre, 5 év alatt ki is fizették. Igaz, hogy kuporgattak nagyon, de most 20 évig kell kuporgatni, mire lejár a hitel, azért nem mindegy.

Anyósommal jobban kijöttem, mint a saját anyámmal.Menyem, vejem még nincs.

Nekem 1,5 év van a két gyerek között. Mindenkit lebeszélek róla.

Agyrém. Bár nekem nem volt segítségem. Most már nagyok, most már jobb, simán eljátszanak együtt, nem nekem kell velük foglalkozni.

A bölcsit a Bokros-csomagnál vették vissza ilyen drasztikusan. Előtte volt, bár sokan nem vették igénybe, a GYES vagy 50 éve 23.000 Ft, akkor még simán meg lehetett belőle élni. A gyerekvállalási kedv ösztönzésére hozták létre, na meg azért is, mert a háború utáni következő generációban már volt elég férfi a gyárakba, és a nőknek eleve nem tudtak annyi munkát adni. Legyél otthon 3 gyerekkel 9 évet aztán dolgozol 10 évet, és menj nyugdíjba. Munkát most sem tudnak adni, de nyugdíjat sem.

60 év felett senki nem nagyon bírja a munkát, pláne, ha az fizikai.

Verés? Nem, nem divat. Nálam válóok lenne, de az ismerőseimtől sem hallom, hogy a férj verekedne.

Hó néha van, pl. a tavalyi évben elég sokat szánkóztunk.

2019. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!