Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha éjszaka a gyereknek álmában...

Ha éjszaka a gyereknek álmában megy fel a láza, felkelted, hogy csillapítsd? (38,5 feletti láznál)

Figyelt kérdés

Erről beszélgettünk ma egy barátnőmmel. Ő azt mondta nem kelti fel a gyereket, had pihenjen, kell ilyenkor az alvás, jó, ha dolgozik a láz, csak akkor kell csillapítani, ha rossz a gyerek közérzete, ha jól alszik akkor nem.

Én fel szoktam kelteni a gyermekem, adok lázcsillapítót, figyelem, ha nem hat akkor hűtőfürdő. Én is sajnálom, hogy nem tud aludni, de nem merem hagyni 39-40 fok körüli lázzal. Óvodáskorúkról van szó.

Én csinálom rosszul?


2016. dec. 16. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen, nem kell felkelteni a gyereket, ha nem érzi magát rosszul
2016. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem keltem fel. A láz jó. A láz az immunrendszer reakciója, a szervezet egyik védekező mechanizmusa. Ha nem szenved tőle a gyerek nem csillapítom, 38.5 fölött se.

Legutóbb hétfőn lázasodott be estére a 2,5 évesem, lefekvésre csökkent neki de éjjel megint felment 38.5 körülre, fel is ébredt, sírdogált, nyöszörgött. 10 percet adtam hogy vissza tud-e aludni, már készültem csillapítani neki hogy tudjon aludni, de visszaaludt magától végül, reggelig nyugiban volt és láztalanul ébredt, azóta sincs semmi baja.


A hűtőfürdő a modernebb gyerekorvosok szerint barbár dolog. (Bocsi, no offense, de szó szerint így hallottam több helyről is.)

2016. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Én hihetetlenül aggódós anya vagyok, de én sem ébresztem fel (2,5). Az megint más, ha sír, nem tud aludni, szenved. De ha amúgy nyugodtan alszik, akkor én hagyom, csak persze nagyon gyakran ellenőrzöm. Én is úgy tudom, hogy a láz alapvetően nem egy annyira rossz dolog, a szervezetnek tényleg egy védekező mechanizmusa, bár az is tény, hogy egy bizony fok felett már nem segít, a szívnek is rossz.


A hűtőfürdőről annyit, hogy én alkalmazom, persze sajnálom, de azt sem akarom, hogy nagyon felmenjen neki és ez egy bevált módszer, még ha drasztikus is. (Én sem élveztem gyerekkoromban, de most is úgy gondolom, hogy jól tette anyukám!) A kendő csuklóra, fejre, bokára semmi, ezt orvosok mondják. Most hogy lázasodott már nagyon, nem hűtőfürdőztem, hanem kimentem vele az udvarra úgy hogy nem öltöztettem nagyon fel, ez is bejött.

2016. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Második vagyok, ezt a cikket minden szülőnek el kellene olvasnia. (Én nagyon szimpatizálok a pasival.)

2016. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Làzat egy esetben kell mindenképpen kordàban tartani, terhesség alatt, egyedül ilyenkor kàrosìthatja a gyereket a làz.

A legújabb kutatàsok szerint semmit nem.okoz a magas làz sem. Csak ha fàjdalma van tőle a gyereknek akkor kell csillapìtani.

Én ha làzas napközben,akkor hagyom. Este viszont hagyom kihülni a fürdővizét. Az jól le szokta húzni neki. És ez lenne a normàlis hűtőfürdő, nem az amikor az amúgy is felhevült testet berakjàk a kb 31-31 fokos vìzbe...

Éjjel pedig nem keltem ha felmegy a làza, persze ellenőrizgetem,de nem keltem fel. Magas làznàl inkàbb ő kel fel,mert szomjas.

2016. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
A láz pusztitja az agyban a fehérállományt v fehérvérsejteket es azokat nem potolja a szervezet ahogy pl a vörös vérsejteket.igenis karos a láz. Az én gyerekem ha lázas akkor forgolodva vagy nyöszörögve alszik, én biztos hogy csillapitok, ha kell,hajnal 2-kor is
2016. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Én is csilapitom ha észre veném éjszaka,mert nem tudnék nyugton aludni adig .
2016. dec. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én csillapítom 38.5-nél, mert innen ugrik nagyon gyorsan.

Én pl. hőemelkedésnél rosszabbul vagyok, mint amikor beáll a lázas állapot, mégsem az a veszélyesebb.

2016. dec. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem eddig mindig felkelt ha lázas, de szerintem ébreszteném is, lévén hogy lázgörcsre hajlamos, plusz alig reagál a lázcsillapítókra, fizikális hűtés is kell.
2016. dec. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ha észreveszem éjjel, hogy lázas a kisfiam, felébresztem és adok neki lázcsillapítót. Nappal hagyom felmenni 38,5 -ig, utána adok csak lázcsillapítót, de ha lefekvésnél már hőemelkedése van, akkor adok neki gyógyszert, hogy ne menjen fel éjjel a láza.
2016. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!