Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vagy szigorú 3 év...

Mennyire vagy szigorú 3 év körüli gyerekeddel?

Figyelt kérdés
2019. szept. 30. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél éves, mostanában szigorúbb, most kezdődtek a büntetések is pl.

Múltkor beteg volt, szimpla nátha, de annyira engedetlenné tette hogy muszáj volt sokszor beküldenem a szobájába, vagy megvonnom tőle pl az édességet.

Vagy ha kérek tőle valamit és az ellenkezőjét csinálja, vagy elkezd dirigálni.

Ezeket most kell elfojtanom csírájában.

De alapjáraton nyugodt,szófogadó gyerek, és nincs sok konfliktus közöttünk hálisten.

2019. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy nem bírom tovább. Próbáltunk mindig következetesek lenni, de úgy látszik nem sikerült. Teljesen el vagyok keseredve. Nem fogad szót, nem játszik el egyedül, egész nap rajtam lóg, semmit nem tudok csinálni tőle. Ha leültetem,hogy akkor most 10 percig egyedül játszon,akkor először sír, hogy nem akar,de aztán nagy nehezen megteszi, de büntetésként éli meg és folyamatosan kérdezi,hogy meddig kell még egyedül játszania. Ha nem foglalkozom vele (az önállóságot próbálnám gyakoroltatni) akkor húzza a hajam,piszkál, vagy direkt rosszalkodik. Ha telefonálok, akkor direkt kiabál közben,hogy ne halljak semmit. Tényleg egész nap szórakoztatnom kellene egy 3 éves gyereket még mindig? Sokat foglalkoztam vele mindig, ezzel rontottam el? Jobb lesz ez valaha?
2019. szept. 30. 09:04
 3/15 anonim ***** válasza:
2: Nincs más társasága? Apa? Nagyik? Hasonló korú gyerekek? Nem jártok valamilyen közösségbe? Vagy akár csak a játszótérre?
2019. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hétvégén van nagyi is Apa is, de hétközben nincs. Játszótér nincs, de hatalmas udvarunk van, sok játékkal, amikkel szintén csak akkor játszik, ha én is 100%ig bekapcsolódok.
2019. szept. 30. 09:43
 5/15 A kérdező kommentje:
Gyerektársaság nincs sajnos.
2019. szept. 30. 09:50
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

Én az egyenlőségben hiszek. Ugyanannyira vagyok "szigorú" mindenkivek, legyen állat, vagy ember.

Együtt akarok dolgozni vele, ezt próbálom megértésére adni, kiadom a gondolataim, érzéseim, felhívom a figyelmét, ha számomra fontos valami, és nem hagyom, hogy a nem cooperáló másik oldal elnyomjon az egyenlőtlenésg javára.

Ilyen mellett nem kell szigor. Már egy évesen is kezdte az enyém, hogy nagyon kiakadt ha valamit nem kaphatott meg, de amit nem lehet, nem lehet. Később el lehet nekik magyarázni, három évesen már bőven, szóval...

Legközelebb több önismerettel kezdj gyereket.

2019. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen normálisan viselkedik a gyereked, rettentően el van szeparálva ezek szerint a társaságtól, közös játékoktól, teljesen normális ebben a korban hogy veled akar játszani, nem egyedül.

Javaslom próbáljátok meg közösségbe iratni, akár csana,bölcsi,ovi mindegy, de ilyen ingerszegény környezetben hogy csak a kertbe jár ki mint egy öleb tök normális hogy unatkozik.

2019. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves hasonlatot. Sokszor megyünk kirándulni, bábszinházba, gyerekkoncertekre stb. Nem gondolnám ingerszegénynek a környezetét egyáltalán, hétvégén mindig van valami program. A csana jó ötlet köszi. De amúgy sok sok éven keresztül egyébként miért tudtak elfoglalni magukat a gyerekek játszótér nélkül?
2019. szept. 30. 10:43
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyerekek kérdező?

Itt nem csak a játszótéren van a hangsúly, hanem hogy veled van összezárva.

Ami 3 évig tök jó, és kielégítő, nincs is másra szüksége feltétlen, de 3 éves kor körül már vágynak új ingerekre, gyerektársaságra, jót tesznek nekik a szabályok, és a rendszer.

Nem vagy szaranya ha kicsit elengeded a kezét, az írásod alapján megérett a gyereked a közösségre.

2019. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pl én gyerekkoromban tök jól elbogarásztam kint. De nyilván nem vagyunk egyformák. Gyerektársaság kellene igazatok van.
2019. szept. 30. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!