Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2,5 eves gyerekeddel hogy...

2-2,5 eves gyerekeddel hogy telik a delutan, miket csinaltok? En tokre unatkozom, es lelkiismeret-furdalasom van.

Figyelt kérdés

Delelott dolgozom, bolcsi utan hazahozom, es sokszor bekapcsolom a meset, amirol tudom, hogy nem kene. Jatszoterre nincs kedvem kimenni, unom, es az UV is eros 4 elott. 5-tol jatszohazba szoktunk jarni, ahol kulon odafigyelnek rajuk, en addig edzoteremben vagyok. Lelkiismeretfurdalasom van, hogy igy alig toltunk egyutt idot. Szeretnekvele tobb minosegi idot tolteni a mese bekapcsolasa helyett, de nincs otletem, mit lehetne csinalni.


Ti miket csinaltok egyutt ekkora gyerekkel, amit ti is elveztek? Adjatok legyszi otleteket, szeretnek jobb anya lenni. 1,5 eves koraig ez sokkal jobban ment, mostanabanvalahogy sok a mesenezes, es otlettelen vagyok.


2018. jún. 15. 15:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan kiviheted árnyékba a gyereket, lekenve, kalapban, nem tűző napra.


A játszótér nem téged kell szórakoztasson, hanem a gyereket. Lehet számos olyan játékot játszani, ami a finommotorikát fejleszti, a gyurmázástól a firkálásig. Lehet mindenfélét csinálni odakint, mert kell a levegő a gyereknek, meg a mozgás.


Ismétlem: nem neked kell élvezni, hanem a gyereknek.

2018. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha csak mesét néztek, szerintem már jobb, ha még ébredés után bent uzsonnázna a bölcsiben, ami máris fél4, és utána tudtok már játszótérre menni és onnan tovább... bár nem tudom, élsportoló vagy, hogy minden nap jársz edzeni? Játszótéren meg igazán egyszerű, mert lehet labdázni, homokozni, szerepjátékok keretében bújócskázni vagy kergetőzni, szóval nem kell hozzá nagy kreativitás, a gyerek vonja magával a szülőt, csak hagyni kell és nem elhessegetni. Mit szoktatok hétvégén csinálni?
2018. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Az UV még nem erős (az nem az 5-6-os uv, hanem a 8-9), de létezik naptej, napkalap és egyébként is csak 10 és 15 között nem javasolják a tűző napot.

Én se azért járok játszótérre, mert én szeretnék. Nem is azért gyurmázok, rajzolok, festek, építek, olvasok mesét. Hanem mert a gyereket boldoggá teszi. Ez nálad nem szempont?

(Most épp alszik, mert későn sikerült letenni)

2018. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Ezt szomorú volt olvasni.

Amikor 2,5 évesek voltak a gyerekeim, én még otthon voltam Velük gyeden. Sosem éreztem Velük azt, hogy unatkoznék mellettük. Nem is unatkoztam. Mondjuk mi rengeteget mentünk, bizony napi kétszer csavarogtunk, sokszor csak a játszótérre, de gyakrabban Budapesten valamerre felfedezni szuper helyeket.

Arra nem tudok mit mondani, hogy azért nem viszed játszóra, mert unod...meg délutánonként beadod a játszóházba, te pedig edzeni mész...valóban nagyon szomorú, alig töltesz időt a gyerekeddek. Én erre képtelen lennék.

Szerintem meg kellene erőltetned magad. Tudod, így anyaként a legkevésbé a te igényeid számítanak. Te akartad a gyermeked, az ő igényeinek kell az első helyen szerepelnie, nem a tieidnek.

Egy ekkora gyermek valójában mindent kalandnak él meg. Elég csak sétálni vele egyet, és hagyni, hogy belevigyen téged az ő kis világába. Igen, le fog guggolni minden fűszál meg rovar mellett, és a legjobban azzal teszed, ha odaguggolsz mellé, és megpróbálsz az ő szemein keresztül látni.

Számomra varázslatos világ a gyermekek világa. Két gyermekem van, mindkettő külön egyéniség, imádom, ha kalandozhatok Velük, rengeteget játszunk a mai napig, pedig már nagy ovisok.

Azt javaslom, ne kapcsold be a tévét, helyette ülj le a gyermekeddel a földre, nézz a szemébe, és kérdezd meg, mihez lenne kedve. Ha még valamennyire megbízik benned, boldogan fogja sorolni az ötleteit. Azért írom, hogy ha még valamennyire megbízik benned, mert sanszosnak tartom, hogy az eddigi hozzáállásoddal a gyermeked nem fogja érteni, mit akarsz tőle, szokatlan lesz neki a helyzet, ha kellőképpen mesefüggő 2,5 évest neveltél, akkor hisztiben fog kitörni a meséért...és még sorolhatnám.

Összeszorul a szívem, akárhányszor azt olvasom, hogy a szülő lelki, érzelmi értelemben hanyagolja a gyermekét, ezzel komoly károkat okozva neki.

Ahogy először olvastam, azt gondoltam, kamu kérdés, ugyanis ennyire nem lehet szívtelen egy anya. De sajnos, sok ilyen anya van.

Kapj észbe, kérdező!

2018. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Eleve azt nem értem, hogy miért hozod el a böcsödéből, ha csak bevágod a tévé elé? Ott legalább játszhatna a pajtásaival.
2018. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de lehet is lelkiismeret furdalásod :(

Nálam jobban kevesen gyűlölik a játszóteret, pánikroham-szerű érzések jönnek rám ha többet vannak, mégis néha elmegyek, mert a lányom imádja.

Én is szoktam tornázni, itthon oldom meg míg a nagy oviban van, a kicsi pedig alszik, vagy hétvégén a párom vigyáz rájuk, én pedig elmegyek addig.

Bevallom, én is van, hogy bekapcsolom neki a tv-t, ha már elegem van a zsongásból, vagy pl. szeretnék végre nyugiban elmosogatni stb, de ez nem mindennapos és nem unaloműző program jéték helyett.

Őszintén, nem igazán emlékszem a 2 éves kori játékokra, mert a lányom már 6 éves lesz, a kicsi pedig még babakorú, de 2 évesen még nem igazán engedtem tévézni, kb. 3 éves korától néz meséket, azt se órákig.

Kutyánk is van, így sokat voltunk együtt sétálni, a lányom élvezettel bogarászott (és a mai napig) a fűben, valamint kerestünk kisebb játszótereket ahová kutyával is lehet menni és nincs senki, így a gyerek is és én is jól jártam.

2018. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az UV-re azert kell nagyon figyelnunk, mert nagyon vilagos bore van, mar most vannak anyajegyei, apai vonalon sajnos tobb csaladtagnak ki kellett sok anyajegyet muttetni.
2018. jún. 15. 16:07
 8/23 A kérdező kommentje:
2-ig van a bolcsi. Heti 4x van kulon program, osszejarunk ismeros anyukakkal, a maradek 3 nap az, ami ilyen jelenleg. En is rossznak erzem ezt igy.
2018. jún. 15. 16:09
 9/23 A kérdező kommentje:
Sokat kint voltunk korabban (sajnos 5-6-os uv-nal is figyelnunk kell mar), aztan kijottek az anyajegyei, itt bent meg nincs otletem, hogy mit lehetne csinalni.
2018. jún. 15. 16:15
 10/23 anonim ***** válasza:
97%
kérdező, akkor még egyszer: lekened szép 50-es faktorral, kis kalap a fejére, és mehettek akárhová.
2018. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!