Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 év közötti gyerekeddel...

1,5-2 év közötti gyerekeddel miket játszol, vagy miket játszik egyedül bent a lakásban?

Figyelt kérdés
2018. júl. 29. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Auto auto auto auto 90 % ban

A maradek puzzle ( egyszeru ) , konyv, duplo / megablocks , gyurma, zsirkreta.

2018. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy kisfiad van :) Nálunk is ezek mennek.
2018. júl. 29. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen :)
2018. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Ma pl voltunk tóparton, fürödtünk egyet. Utána takarítottam, ő az apjával játszott. Délután punnyadás volt: párom bekapcsolta a Szellemzsarukat, én feküdtem a párnán, elnyomott az álom, 1.5 éves manókánkat pedig nagyon lekötötte a film..☺️

Amúgy sétizni szoktunk és pancsolni, cicát simizni, kavicsokat felvenni, virágot tépni, újságot lapozni, ill mindig van valami ami leköti itthon pl ma egy hajkefe, a paplan, egy krumpli. Énekelünk, táncizunk. Nagyon anyás de apát is szereti. Szavai: sia, anya, apa, baba, korábban mama, papa, cica. A legemlékezetesebb az volt, mikor álltunk a dohányboltnál épp kiszálltam kávézni és mondta, hogy "anya". 😍Imádom.(Amúgy csak párom cigizik.) Kupakozni is szoktunk, Bogyó és Babócát nézni reggelente, ölelkezni, puszilkodni. 😍

2018. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Formabedobó, duplo lego, bármi amit a 4 éves tesója játszik: barbie, póni, kirakó, geomag, stb.
2018. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kint ezeket használja: talicska, fűnyíró, motor, futóbicikli, hinta, csúszda, ugráló csacsi, homokozó formákkal, munkagépek, elektromos kisautó, lábbal hajtható traktor és autó, medence (hűvös idő esetén víz helyett 200 db labda), labda, műanyag házikó. Természetesen a hintázásnál, az elektromos kisautó használatánál van leginkább szükség rám. Csinálok neki a homokozóban formákat, köveket gyűjtünk, amit ki is szoktunk együtt festeni.


Bent hiába a rengeteg játék, csak az autók és a lego érdekli. Szereti, ha mesélek vagy mondókázunk. Én mindenre vevő vagyok, de sok esetben nem rajtam múlik. Szeretek neki kreatív dolgokat kitalálni, ezeknek ő is örül. (kisgyermeknevelő vagyok, a gyerekem hamarosan 2 éves lesz)

2018. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy belekontárkodok az első kommentelő szavaiba, de hogy zsírkrétázik a fiad? Rendesen rajzol vele? És a gyurma? És 1.5 v 2 éves? Mikortól kell ezeket elkezdeni?
2018. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

7- es elso vagyok. Van az a vastag zsirkreta, amit marokkal fog, puha, persze csak firkalgat. Aztan leszedi roluk a cimket 😂

A gyurmaval is elbabral. O hamar csinalta ezeket, de bekem is nagyon jo a kezugyessegem, biztos orokolte.

2018. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom (21 hónapos) nagyon szereti a könyveket. Minden nap elolvasok neki 2 Bogyó és Babócás könyvet, plusz vannak állatos könyvei, azokat is nagyon szereti, nézegetjük, keressük benne az állatokat. De nagyon jól elvan ő egyedül is azzal, hogy lapozgatja a könyveket, már “olvas” magának.

Most a nagy sláger nála az állatfigurák. Kb 30db van, pakolgatja, megeteti őket. Van egy zöld szőnyegünk, az a fű, amit az állatok lelegelnek😄😅. Nagyon elvan velük.

De szeret babázni is, babakocsiban tologatja őket, megeteti, lefekteti őket, de nekem kell őket elaltatni😄🤷🏼‍♀️

Mostanában a mega bloks is előkerült, már egyedül épít tornyot, de együtt is szoktunk és akkor nagyon magasat, és ő adogatja nekem a kockakat.

Most kapott kisasztalt székekkel, most az az újdonság, sokat ücsörög ott is, ott “olvas”, ott szokott enni is, meg rajzolni (de a rajzoláshoz én is kellek).

Ami még minden nap előkerül az a hintaló, ugráló csacsi, plüssök, labda. Szerncsém van vele, mert ő egész pici kora óta tud játszani. Tehát neki tényleg érdemes játékot venni, mert használja is őket, lekötik őt.

Az udvaron szinte csak a homokozóban vagyunk. Van csúszdája is, néha csúszik egyet kettőt, de aztán vissza a homokozóba. Most a hétvégén felállítottuk a medencét is, az is tetszik neki.

2018. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam egy hónap múlva lesz 2 éves, ő is imád gyurmázni. Általában én készítek felismerhető dolgokat, pl csiga, virág, perec stb, ő meg csak dolgozza :) lapítja, hengerli, kis műanyag késsel aprítja. Ma két szint összekevert, és nagyon élvezte, hogy milyen szép mintás lett így minden.

Ezen kívül bent nálunk is kisautó, traktor és vonat mánia van. Szereti a könyveket is. Mostanában rákapott a bújócskára, bár nem mondanám, hogy ügyes benne :D általában bebújik az asztal alá, takaró alá, és kiabál, hogy anya keress meg!

A kirakókat is most kezdi megszeretni.

Bent kb ennyi, inkább kinti gyerek.

2018. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!