Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy szükség lenne még az...

Nagy szükség lenne még az alvásra?

Figyelt kérdés

2,5 lányom ha fél 7 körül ébred reggel akkor nem igényli a déli alvást. Nem lenne még fontos az idegrendszerének? Hatalmas sírás árán talán fél órát ha alszik ilyenkor,de most pl csak pihenés van nem fogom altatni.

Mikor 5-fèl6kor ébred akkor alszik egy-masfel órát delbe.

Eroltessem az alvást vagy ne? Olyan kicsi még hogy egész nap fent legyen


2019. szept. 30. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka menyit alszik? Az enyémek alszanak éjjel 10-12 órát és nagyon kell délben még az a 2-3 óra. Ha a tiéd alszik éjjel 14-et, akkor lehet, h kevésbé fárad el.
2019. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha nem alszik nappal akkor 7 kor alszik, reggel meg vagy kel fel 7korul, vagy fél 6 körül.

Ha alszik nappal akkor is 8kor mar alszik. Nem nagy különbség van.

2019. szept. 30. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon gyerek függő, mennyire és milyen sokáig igénylik a rendszeres délutáni alvást. Ha aludni nem szeretne, akkor egyszerűen délutáni pihenőnek nevezd át az alvást, ilyenkor ledőltök az ágyra, mesélsz neki, pihiztek egy kicsit, és mehet tovább az élet.
2019. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Maradt már ki a délutáni alvás? Hogy viselte, nagyon nyűgös volt már estére?


Saját példát tudok hozni, én 1 éves korom előtt hagytam el az összes napközbeni alvást (éjjel meg simán ment a 10-12 óra), ezt csak az óvodában nem értették meg, és kényszerítettek ágyba (4 év alatt 2x aludtam el ott, mind a kétszer magas lázzal keltem). Semmi gond nem lett belőle, én nem igényeltem. De van olyan kicsi, aki tényleg nagyon nyűgös lesz, ha kimarad. Ezt nektek érdemes kitesztelni, hogy hogyan viseli. Ha teljesen jól, nem kell erőltetni, vannak ilyen típusú gyerekek. Esetleg érdemes alvás helyett tényleg valami nyugis tevékenységet csinálni (mese olvasás, rajzolgatás stb), hogy relaxáljon kicsit.

2019. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is attól tenném függővé, hogy hogy viseli a délutánt és kihatással van e a kedvére, alvásra.

Az én fiam kettő éves vannak napok mikor nagyon nehéz elaltatni, főleg ha nem sikerül lefárasztani délelőtt, de ha nem alszik délben, riad este, mert túlfárad.

2019. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ovira is gondolj, ott is "kell" még aludni.

Kisfiam este 9től alszik olyan reggel 7ig, de nagyon igényli még a délutáni 2 órás alvást. Nagy szükség van még az idegrendszerüknek a pihenésre, főleg amennyi inger éri őket.

2019. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen gond, de a mi ovonenink azt mondta hogy meg ne próbáljuk leszoktatni rola a gyerekeket. Nagyon fontos még hogy aludjanak. Viszont! erőltetni nem lehet, ők sem erőltetik, de a pihenés kötelező.
2019. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!