Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető, hogy nem (csak)...

Elképzelhető, hogy nem (csak) a fizikai kipihentség, hanem a nappal ért élmények feldolgozása miatt van szükség az átlagosnál több alvásra?

Figyelt kérdés
Extrém sokat alszom, látszólag indokolatlanul és minden alkalommal összeálmodom mindenféle zagyvaságot, amit elég intenzíven át is élek. (90%-ban rossz álmok.) Lehet bajom, ha megvonom magamtól azt a "plusz" alvást?
2011. szept. 22. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Én hétközben amikor "keveset" alszom,6,max. 7 órát,akkor szinte alig álmodom,vagy ha igen,teljesen jelentéktelen dolgokat,vagy nem is emlékszem rá.Viszont péntek éjjel,meg hétvégén mindig álmodom,és mindig nagyon intenzíven meg marad bennem.
2011. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért van szükséged "extrém sok" alvásra, mert az álmaid miatt nem tudod kipihenni magad, azaz az alvás minősége nem megfelelő.

Erre a problémára szerintem próbálj meg szedni valamilyen patikában vény nélkül kapható altatót/nyugtatót. Ilyen pl a Valeriana, ami természetes alapú nyugtató.

Ha javul az alvás minősége, mennyiségileg is kevesebbre lesz szükséged.

2011. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
attól hogy gyógyszereket töm magába még nem lesz jobb neki
2012. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!