Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom beütötte a száját?...

Kislányom beütötte a száját? (Kép) Szerintetek megmarad?

Figyelt kérdés

Ma délután sajnos beütötte a kiságyba a szájat a kislányom, aki 2 éves. Vérzett neki 2 3 percig sírt, a foga nem mozog, nem fájlalja.

Viszont nagyon csúnyán néz ki.

Akivel esetleg hasonló történt annak megmaradt-e vagy elhalt a kis foga?

Holnap érdemes elvinnem fogorvoshoz? Sajnos kisvárosban élünk, itt csak felnőtt fogorvos van akihez mehetnek a gyerekek. Bár nem túl gyermekbarátok.

[link]


2019. okt. 6. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis ödéma, még csak durvának sem mondanám. Pár nap alatt felszívódik majd.


Amúgy ha aggódsz, nyugodtan vidd el fogorvoshoz. Ránéz és megnyugszol.

2019. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Szerintem megmarad neki. Az én kislányom másfél évesen esett egy nagyot, úgy megütötte a fogát, hogy ki is mozgósodott neki. Konkréten "kidőlt" a sorból és mozgott. Az egész ínye lilult, vérzett, dagadt, rettenetesen nézett ki. Rohantam vele fogászatra, azt mondta a doktornő, hogy látja, hogy nagyon friss, úgyhogy nem nyúl hozzá, de amúgy sem tud vele semmit csinálni, egy-két hétig ne harapjon vele, pépesebbet egyen, ami keményebb, vágjam fel, de ez a fog vagy visszaáll a helyére vagy beáll oda, ahová elmozdult vagy elhal és kiesik. Szerencsére neki visszaállt, csak annyi, hogy van a foga közepén egy szürkés csík keresztben. Nem feltűnő, közelről látszik csak. Szerintem a te cseppednek is rendben lesz, az enyémnek horror volt, ahogy kinézett.
2019. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jajjj de jó! Apukája is ezt mondta hogy nem lesz gond, én már néztem fogdokikat is de senki nem rendelt a 30kmes távunkban.

Megnyugodtam remélem igazatok lesz.

2019. okt. 6. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második: a te gyermekednek megsérült a foga.

A kérdező gyerekének csak az ínye piros. Ez 2 nap alatt meggyógyul. Ne ijesztgesd!!

2019. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, nyugi. El fog múlni. Amikor én kicsi voltam kb négy éves, négykerekű biciklivel estem egy hatalmasat, konkrétan a betonra. A számat ütöttem be és kb ugyanígy nézett ki. Nagyon fájt arra emlékszem és vérzett is, de a fogam is megmaradt és a számon se látszik semmi. Anyukám szerint az már nem az első esés volt ami a számat érte, de én csak erre emlékszem. És egyiknek se maradt nyoma.
2019. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok! Nem ijesztgetni akartam, pont az volt a célom, hogy ne ijedjen meg, mert az én gyereknek a foga is sérült, sokkal csúnyább is volt, mégis rendben van. Ergo ez egy kisebb sérülés attól, itt sem lesz gond. Ezt próbáltam elmagyarázni, sajnálom, ha nem voltam érthető.
2019. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves volt a kisfiam mikor így elesett és a bal első foga felett ő is így beütötte az inyét és fogát is. Neki elhalt az a foga, mire kihullott neki, már nagyon szürke volt a színe. Nem volt valami esztétikus- mert egyébként szép fehér fogsora volt, és ez meg ott virított elöl ilyen szürkén... de hát így alakult. Azóta ő már majdnem 8 éves, a szürke elhalt foga kihullott, és szép fehér nőtt a helyére. :)

Én voltam vele többször fogorvosnál- mondták mindig , hogy nem csinálnak vele semmit. Majd kiesik neki. Mikor már engem zavart, hogy olyan kis csúnyácska volt a szürke foga, akkor is azt mondták, hogy nem húzzák ki neki, mert az tartja a maradó fognak a helyet.... szóval muszáj volt kivárni.

Lehet a te picidnél is előfordulhat ez- de nem biztos, hogy olyan mélyen megütötte az ínyét, hogy a foga is sérült volna. Reméljük szerencsésebbek lesztek, mint mi voltunk.:)

2019. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!