Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi motiválta babátokat, hogy...

Mi motiválta babátokat, hogy egyedül felálljon és kapaszkodás nélkül elinduljon?

Figyelt kérdés
Mindenképpen szükség van arra h a kezét fogva vezetgessük?én ezért nem vagyok oda.)Vagy egyszercsak megtörténik egyik napról a másikra?

2019. okt. 9. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kézzel vezetésre nincs szükség, sőt: nagyon határozottan (!!) ellenjavallott.


Igen, egyik napról a másikra megtörténik, amikor az agya és a mozgásfejlődése arra érett.

2019. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szabad vezetgetni egy pillanatig sem!

Ha is egyensúly érzet alakul ki. Egyedül nagyon nehezen fog megtanulnia járni.


Szépen ki kell várni, míg megy magától.


Az én lányom 1 éves szülinapja előtt pár nappal állt fel 11 hónaposan. 14 hónaposan járt szépen stabilan. Addig kapaszkodott meg mászott. Ez így normális. Nem kell a babát siettetni!

2019. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*hamis egyensúly
2019. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
14hónapos volt a fiam amikor belénk kapaszkodva járt. Elcsesztük fogtuk a kezét.. El ne kövessétek ezt a hibát. Ahogy fentebb írták egyensúly zavarhoz is vezethet. Most két éves és 4hóbapja jár csak igazán stabilan. Mi nem szándékosan vezetgettük csak tudatlanok voltunk és nagyon sírt, ha nem foghatta a kezünket.
2019. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan ellenjavallt kézen vezetni.


Amikor először elindult az egy labda utáni vágy miatt volt...

2019. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én levittem a játszótérre. Ő maga akart eljutni egyik játéktól a másikig. Nagyon Boldog volt, mikor sikerült! Le is videóztam :)
2019. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam,hogy kifejezetten ellenjavalt,de örülök neki!!! Éreztem,hogy én ezt nem akarom! 11hós most, mászik és kapaszkodva áll,megy,a lábamat ha fogja akkor kicsit lépkedünk együtt, ez nem tudom baj-e. Már van benne egy kis akarat , bútortól bútorig halad, próbálja elérni a következőt, nem pedig egyből mászás. De látszik,hogy az egyensúlya még messze nem jó.Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 9. 19:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellenjavallt a vezetgetés,ahogy a komp és a tologatós járássegítő is. Nálunk 10,5 hónaposan állt fel bútor mellett, 11 hónaposan kezdett mászni. 16,5 hónapos volt, mikor megtette az első lépésit egyedül. De 18 hónapos volt, mikor magabiztosan kezdett járni. Az utolsó 2-3 hétben vezetgettük csak, már nagyon menni akart, de igyekeztünk a minimálisra csökkenteni és mindig csak egy kezünket foghatta. A két kezét felfelé tartva vezetgetés a legkárosabb.
2019. okt. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!