Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fog ez változni nála?

Mikor fog ez változni nála?

Figyelt kérdés

A lányom most kezdte az ovit. Nyari beszokatásnal vagyott imádta az elején is. Időközben megszületett a húga akit nagyob szeret. Azt hiszem túlzottan is.

Hallani sem akar az oviról azóta sír. Mindenről lemond inkább csak hogy ne menjen. Pedig délben mindig jött haza...

És a másik az hogy senkivel nem akar menni sehova csak velem vagy az apjával. De én sem tudok menni tőle sehova. Pedig pici kora óta hétvégén mindig mamánál volt. Több napig. Most még csak az ajtóig sem megy vele.

Féltékeny?

Mikor múlik el?

Hogy hassak rá??

😢😢😢



2019. okt. 16. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Féltékeny?"


Egyértelmű.


"Mikor múlik el?"

Talán soha


"Hogy hassak rá??"

Mutasd ki, hogy azért, mert a kicsi több gondoskodást igényel, ő még ugyanolyan fontos. Csinálj csak vele programokat

2019. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az állandó gondoskodást igénylő kistesó elvette tőle az anyját. Ő ezt így éli meg. Oviba megy, és a tesója meg maradhat vele egész nap.


Persze, hogy nem akar menni sehová sem. Sokkal kevesebbe kap belőled, az a figyelem is oszlik, plusz minden nap a kicsi otthon marad veled. Ő meg nem.


A kicsit pedig azért szereti túlzott jelekkel, mert ti is szeretitek,és így mutatja felétek, hogy ő értékes azáltal, hogy ő is szereti azt, akit ti.



Fontos lenne megerősíteni őt abban, hogy ő is fontos gyerek. Minden nap. Külön idő, amikor csak vele foglalkozol, cinkos összekacsintás vele, hogy ti, nagylányok most együtt ellátjátok a kicsit, mese, amikor csak vele vagy, játék, amikor csak vele vagy. Minden nap.


A kislány élete teljesen megváltozott, reakciói normálisak, de kezelned kell, kitartó szeretettel és napi gesztusokkal.

2019. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Èn az ilyet nem féltékenykedésnek hívtam.

Attól, hogy a szomszéd rózsája tetszik nekem és én is olyat akarok még nem vagyok féltékeny.


Egyszerüen látja, hogy otthon milyen szuper és ö is otthon akar lenni veled.


Talán amit ki lehetne próbálni, hogy egy hétre otthon tartod az oviból. Otthon nincsen se mese, se tablett se telefon semmi. Vagy is játszhat a játékaival, te amikor ténylegesen ráérsz játszol vele, de érezze, hogy azért otthon neked más dolgod is van mint vele foglalkozni.

Amikor otthon van mindig eletromos kütyü elött ül vagy te megállás nélkül szorakoztatod, akkor persze, hogy otthon akar lenni, ott sokkal jobb mint egy közösségbe beszokni és ott megfelelni.

2019. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak, ettől is simán lehet, mégis nullára pontoztátok.

Ek kell fogadnia, hogy nem csak körülötte forog a világ.

Suliba se fog szeretni menni, mert otthon sokkal jobb.

2019. okt. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!