Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fog ez az állapot változni,...

Fog ez az állapot változni, vagy örökre a sírba kerget vele?

Figyelt kérdés
Van egy első osztályos kislányom aki nem hajlandó semmit megenni ami nem rántotthús, szendvics de csak vajjal vajkrém szóba se jöhet,tejberizs,tejbegríz és tojásleves. Minden másra húzza a száját, bármit főzök. Képes éhen lefeküdni akkor se eszi meg.Minden álldott napom arra megy rá hogy egész nap a konyhába rohadok főzök és agyalok másnap mit kéne hátha megeszi. És jön a vacsora és megint duzzog nem eszi meg. Volt hogy egy pillanatra mentem ki a konyhából és szó szerint kidobta a kukába a kaját.Az iskolába se eszi meg ami nem a felsoroltak között van én meg fizetem neki 12ezrekért . Se tízorai se ebéd se uzsonna.Azt eszi amit rakok de csak ha szendvics. Az is nem mindegy miből van mert pl a kiflit hazahordja mert neki nem kell. Az őrületbe kerget már. Nemsoká születik egy tesója ,el se tudom képzelni majd mi lesz. Három fajta kaját kell majd csinálnom hogy ő is tudjon enni vagy mi? Mert semmi féle fajta zöldséget nem hajlandó megenni.De a picinek meg majd idővel az kell első sorban. Akkor most meg fog benne ez változni vagy idegileg ki tesz hogy inkább éhezik?

2019. jan. 16. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Valamilyen trukkel probald ravenni uj dolgokra. Tojaskremre mondhatod h az abbol van, mint a leves. Menzat meg ne fizesd , ha ugysem eszik meg semmit ott.
2019. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem engeded el? Éhezzen. Elég nagy hozzá.

Egy 1,5-2 évesnél még nem jó eszköz, mert nem éri fel ésszel, de kb. 3-tól felfelé van annyi eszük, hogy belássák, hogy ha nem eszik meg, nem kapnak mást. Már ha következetes vagy.

2019. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát majd lehet megfogadom az első kommentelő tanácsát. Megpróbálom átvágni.

Anyósom is azt mondja hogy ha nem eszik akkor menjen éhen feküdni. Előbb vagy utóbb rájön nincs választása eszi nem eszi nem kap mást alapon. Egyszer kipróbáltam. De olyan lelkiismeret furdalásom volt. Lehet gyenge vagyok ahoz hogy elküldjem úgy, de így meg tönkre megyek idegileg. Szval most megpróbálom hát ha betudom csapni.De ha nem kénytelen leszek erősnek lenni mert a pici mellett nem lesz nekem időm külön az ő szájára főzni idegileg meg nem tehet tönkre mert akkor a pici is érzi feszült vagyok...

2019. jan. 16. 18:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam ennyi idős koromban és anyukám is eljátszotta párszor, hogy akkor hagyta, hogy ne egyek. Nem kellett sokszor próbálkozni, de bevált. Nem azt mondom, hogy onnantól mindent megettem, de azért nem csak kb 3 féle kaját.

Azért az igazi éhség nagy úr, ha tényleg éhes lenne, nem menne el csak úgy aludni és nem dobná ki a kaját.

2019. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk úgy volt, hogy egyrészt mindenből enni kellett legalább egy falatot, másrészt, ha nem ettem meg azt, ami ebédre/vacsorára volt, akkor mehettem, de nem volt más a következő étkezésig. Ha meggondoltam magam, mindenféle gúnyos beszólás nélkül engedték a szüleim, hogy mégis egyek belőle. Mondjuk egy hétvégi ebédnél megpróbálhatod ezt, annak nem lesz különösebb következménye, ha úgy kimarad/elcsúszik egy étkezés, plusz biztos lehetsz benne, hogy ha akar, bármikor rendelkezésére áll a kaja, tehát talán te is jobban bírod a következetességet. Ami nagyon fontos, hogy ha mégis meggondolja magát délután, és eszik a kajából, azt értékeld, és esetleg utána ehessen kiegészítésként mást is.

Nálunk amúgy ez azért működhetett, egyrészt a következetesség más téren is jelen volt a nevelésükben, másrészt amúgy tényleg nem okoztak fizikai rosszullétet ezek a kaják, csak nem szerettem mindet. Egyébként ha kidobtam volna a kukába, iszonyatosan megszidtak volna, még azt se szerették, ha maradékot hagytunk (olyan keveset, amit nem éri meg elpakolni).

Azért vizsgáld felül azt is, hogy jól főzöl-e, nem túl zsíros, nehéz mondjuk minden más étel, vagy ilyesmi. Esetleg próbáljatok ki olyat, ami eddig nem volt a repertoárban, akár ő is választhatna szakácskönyből, vagy netről receptes oldalról (pl. a streetkitchen jól áttekinthető, "menő" receptek vannak rajta, videó is van hozzájuk, szóval érdekes lehet a kislánynak azt átböngészni).

2019. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha becsapod csak rosszabb lesz, nem 2 éves.

Ha nem eszik akkor adj neki szendvicset. Egyszer úgy is megunja.

Ha tudod mit szeret akkor adj azt, csomagold azt.

Neked lesz kevesebb gondod azzal, hogy nem főzöl neki, max akkor amikor ti is azt akarjátok enni.

Fiam is ezt csinálta 2 éven át, semmit sem volt hajlandó enni, a bolognai, brokkoli leves és palacsinta. Se pizza se semmi amit a gyerek általában szeretnek.

Kapott vitamint, préselt facsart gyümi leveket megitta és ennyi volt a kajája.

Szendvicseket max a vajas kiflit ette meg.

Nem ettem az ideget miatta, rokonoknál sem evett na ők aztán mondtak mindent. Evett ott üres kenyeret, nem halt éhen.

2019. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%

Az én fiam is ilyen, rántotthús, sültkrumpli, húsleves, sajtos (vagy bármilyen feltétes) tészta. Ennyi amit megeszik. Néha eszik fasírtot, vagy paprikáskrumplit, de azt se mindig. 1x szereti, 1x meg nem. Én lehet rosszul csinálom, de nem éheztetem, ha egész héten sajtos tésztát eszik, akkor azt. Nem nagy dolog megfőzni, vagy kisütni egy adag krumplit. Panírozott hús is mindig van a fagyíban, ha ahhoz van kedve kisütök egyet.

Ezen kívül virli, sonka, szalámi, kolbász, májkrém megy. Vaj, vajkrém, tojás, tejföl szóba sem jöhet. Zöldségböl csak uborka, gyümölcsből csak alma és körte +nyáron még a dinnye. Ennyi.

Egyébként én is ilyen voltam, kinőttem, mára már mindent eszek, kivéve a zöldbabot, de szerintem ez belefér.

2019. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Megértelek,nálunk a kislány volt hasonló, de mégsem összehasonlítható, mert 3 éves korára kinőtte.


Én megmondom őszintén, ilyen nagylánnyal bizony már leülnék megbeszélni, hogy 1. ez így nem mehet tovább, s mától másképp lesz mint eddig. 2. Ezentúl azt eszi, amit a család, különben éhezni fog. 3. Hidd el, egy-egy vacsora nélküli lefekvés még bőven nem elég motiváló. De ha másnap a reggelit is kihagyja és az ebédet is, már meggondolhatja magát, FELTÉVE, HA EZ AZ EGÉSZ CSAK EGY AKARAT-HARC KÖZTETEK. Ha képes egy teljes napon át koplalni, akkor ennél tovább már felelőtlenség lenne próbálgatni a dolgot, én mindenképpen pszichológushoz vinném ebben az esetben.


Az biztos, hogy három-négyféle étellel nem lehet el, nem is az a gond, hogy otthon csak ennyifélét eszik, mert el lehet ezeket tartalmasan készíteni (főleg a szendvicset), hanem az a gond, hogy a suliban nem eszik meg semmit. Havi 12 ezreket nem dobunk ki az ablakon, ha meg még hozzáadjuk, amit otthon kidobsz, mert megcsinálod, de nem eszi meg..... ez játéknak durva, ha viszont valami pszichés dolog van a háttérben, akkor derüljön ki minél előbb!

2019. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a rábeszélés hatott. Elmondtam, hogy ha nem eszik változatosabban, beteg lesz, "furcsa evő" lesz, előbb utóbb társaságban is rosszul fogja érezni magát, ha kínálják és nem fogadja el. Nem eszik meg mindent, de apránként kibővült a zöldség és a gyümölcsök köre, amiket megeszik. Gyakorlatilag 2-3 féle gyümölcsről és nulla normális zöldségről eljutottunk 4 éves korától 10 éves koráig 17 féle gyümölcsig és tízféle zöldségig. Azt is csináltuk még, hogy minden új zöldséget és gyümölcsöt, amit hajlandó volt megenni, és meg is szeretett, felírtuk egy füzetbe, és ő is mindig büszkén nézte a listát, meg elújságolta a nagyszülőknek, hogy "megszerettem egy új ételt." Már sok mindent kipróbál, és ami elsőre nem ízlik neki, azt is kipróbálja két-háromszor, és csak azt utasítja el, ami ez után sem ízlik neki, és elfogadom, hogy azt tényleg nem szereti. Ilyen például a nyers paradicsom. Nem tudom, hogy a pici mellett lesz-e időd győzködni és biztatni a nagylányt, de én ezt tudom tanácsolni. Talán az is egy jó érv lehet, hogy a kistestvére tőle vesz majd példát, ő az okos nagytestvér, jó példát kell mutatnia, sok zöldséget, gyümölcsöt enni.
2019. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A következetességet már most kezd el, ne akkor ha már ott a kistesó, és ne azzal indokold hogy a kistesó miatt nem főzöl neki.
2019. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!