Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Balettelőadás egy 7 évessel?

Balettelőadás egy 7 évessel?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 7 éves kislánnyal, aki egyébként szívesen jár gyermekelőadásokra, szokva van a színházi környezethez, el lehet menni egy este 19:00-kor kezdődődő balettelőadásra? Konkrétan a Hattyúk taváról lenne szó... Esetleg aki volt már hasonló helyzetben, jól sikerült az este?

2019. okt. 22. 14:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Miért ne lehetne?
2019. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Este 7kor kezdődik, akkor kb 10re ér véget.... Hát, nem tudom. Inkább egy délutáni előadásra vinnem el
2019. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, őszintén, csak gondoltam megkérdezem, hogy azért ugye nem teljesen elvadult ötlet? Bábozik egyébként, a helyi színház hivatalos bábcsoportjának a tagja, szóval attól nem félek, hogy zavarná az előadást vagy gond lenne vele, csak érdekelne más tapasztalata, hogy hogy sikerült egy ilyen korú gyerekkel.


A srácokat nem vinnénk :-), van egy 3,5 éves fiunk is, nekik majd találunk ki másik programot (apa nem is rajong a balettért/színházért 😊), de a nagylányt elvinném egy igazán szép esti előadásra, ha nem fura ott megjelenni egy 7 évessel..

2019. okt. 22. 14:59
 4/27 A kérdező kommentje:
2es, igen, de egyrészt azért annak más a miliője, másrészt pedig csak esti előadás van.
2019. okt. 22. 15:00
 5/27 anonim ***** válasza:
53%

Határeset.

A következőket mérlegeld:


Mennyi ideig tart az előadás, mennyi egy felvonás hossza? Ennyit egy témára figyelve bír-e a gyerek?

Nem lesz-e túl későn neki? Itt két probléma adódhat: elalszik előadás közben vagy nyűgös lesz és kellemetlen helyzetet okoz.

Ez már átvezet a következő kérdéshez: Mennyire fegyelmezett gyerek? Mennyire várható, hogy ha mehetnékje van, unja, akkor is fegyelmezetten végigüli (legföljebb nem figyel oda és játszik az ujjacskáival).


Nyugodtan lehet erről vele is beszélgetni: hogy ha akarja, te szívesen elviszed, valószínűleg ez és az tetszeni fog neki benne, de ott mindenképpen ki kell várnia a végét, nem lehet beszélgetni, nem lehet előbb hazajönni, akkor sem, ha ő úgy szeretné.

2019. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Goldmund

neki élmény lenne, simán elül egy felvonást, közben szünet, utána a másik már lehet picit hosszú lesz neki figyelni a cselekményt - emiatt még meggondolom. De majd elmagyarázom az ő szintjén, miről szól a darab. 10 órakor este simán fent lenne még (ha nincs suli), sőt, olyan bioritmusú, mint én vagyok, este sokáig toppon van, ha reggel tud aludni.

Zavarni nem fogja a környezetet, attól nem félek, megjártunk nem egy híres múzeumot, tárlatot, sehol nem volt vele gond, másképp eszembe sem jutna, hogy ilyen helyre vigyem.


Azt hiszem, olyan helyre foglalok, ahol esetleg fel tudunk állni gond nélkül, ha minden kötél szakad (ugye nem tudom, mire számítsak), de el nem tudom képzelni, hogy azt mondja, menjünk.


Várok még válaszokat, köszi mindenkinek 😊.

2019. okt. 22. 15:16
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
A hattyúk tava 4 felvonásos. Szerintem hosszu lesz a gyereknek nagyon. Pláne késő este.... Mikor fekszik amúgy? Továbbra is azt mondom, délutáni előadásnak jó, estire ekkorát nem vinnék.
2019. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%

Ja, te ismered őt.

A 6 éves fiammal már másfél éve járunk komolyzenei hangversenyre. Viszont az du. negyed hatkor kezdődik és mindennel együtt 70-80 perces. Ezt biztonsággal végig lehet vele csinálni, de ennél sokkal hosszabbat, sokkal későbbit még nem mernék. És sokszor tapasztaltam, hogy ő az átlagnál sokkal fegyelmezettebb (sok felnőtt példát vehetne róla!), tehát egy átlaggyerektől nem várhatjuk azt, amit őtőle.


Viszont a te lányod legalább egy évvel idősebb, és egy kosztümös balettelőadás sokkal látványosabb, jobban leköti.


Szóval beszélgess vele, mondd el, ez mivel jár, de nagyon úgy tűnik nekem, hogy el lehetne vinni.

2019. okt. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Na, már megérte kiírnom: azt hittem, 2 felvonásos. Köszönöm szépen, utánanézek.

A moszkvai balett pozsonyi előadásáról lenne szó, te voltál ezen a darabon? Láttál ott gyerekeket?

2019. okt. 22. 15:38
 10/27 anonim ***** válasza:
19%
Persze, hogy vidd. Az ember azért jár ilyen helyekre, hogy azt hallgassa, hogyan sutyorog mellette egy anyuka az unatkozó gyerekének.
2019. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!