Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lesz szerintetek...

Mennyire lesz szerintetek konnyu egy 3,5 evessel, es egy ujszulottel?

Figyelt kérdés
A ferjem velunk lesz munks utan estenkent es hetvegen, illetve a nagyobbik mar most fel napban ovodas (2-ig lehet bent, addig van ovi jelenleg, kulfold). Van valami tippetek, hogy lelekben mire keszuljek? A nagy majdnem 3 eves koraig sokat ebredt, es meg most is elfordulnak nehezebb ejszakak. Milyen az elet vajon ket gyerekkel hasonlo korkulonbseg eseten?

2019. júl. 30. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd megtudod, ha megszületik a kicsi. Senki nem tudhatja előre, hogy mennyire lesz nehéz eset.
2019. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tippem, hogy sose gondold, hogy majd ugyanaz válik be nála, mint a nagyobbnál :) Nálunk is ez a korkülönbség, az eleje sem volt vészes, hiszen a nagy már nem volt pelenkás meg nem rohant el mellőlem az utcán... de még most is jókat tudnak együtt játszani, röhögcsélni (5 és nemsokára 9 évesek, fiúk). Persze szokott lenni árulkodás meg veszekedés, versengés is. És nagyon nagy hangerő, meg nagyjából dupla meló és pénz. Viszont lekötik egymást, tehát szórakoztatnom nem kell annyit őket, mint amikor egyedül vannak :) Biztos ki fogsz majd alakítani egy olyan napirendet, ami mindkettőhöz lesz szabva meg alkalmazkodnak is. Kicsikként pl. szoptatás közben olvastam esti mesét, így kb. egyszerre aludtak el, de szoptatás közben remekül tudtam legózni is. És viszonylag korán, olyan fél éves kortól már együtt fürödtek, az jó buli volt :) A kicsi mindig nagy áhítattal követte a nagyot, aki azért sokszor próbálta mutatni, hogy "de övé az elsőbbség" - az áhítat azért olyan 3-4 évesen erősen csökkent, de azért még mindig meg van utánzás formájában. Szóval a hülyeséget mindig eltanulják egymástól... és ha az egyiket végre "megneveltem", tuti a másik őrül meg :) De elolvadós helyzetek is vannak, amikor a nagy tanárbácsisan magyaráz vagy mesét olvas és akkor elég csak gyönyörködni bennük.
2019. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül voltam császár után a 2 gyerekre hétvégén is, aztán párom eltörte a térdét és mindenkinek én ugráltam, én vásároltam be. Megoldottam, de azt nem mondanám, hogy kipihent vagyok. A lányom 3 éves volt mikor megszületett a fiam. Nagyon nyugis baba, csak éjszaka sír.😂 A lányommal volt nehezebb, rossz volt neki, hogy már nem csak körülötte forog a világ. Hatalmas hisztik voltak, főleg azért, hogy vegyem fel, amit nem tehettem. Az ölelés nem volt elég neki... Vettünk testvérfellépőt a babakocsira, ez mentette meg a helyzetet, ha úton voltunk.
2019. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyű volt. "Önálló" volt már a lányom, egyedül evett, ivott, öltözött, elment Wc-re. Sokat jártunk játszótérre, meg tudtam tőlük főzni, mosni. Nem érdekelte az Öcsi, elvolt mint előtte. Pakolt, tett vett, tv-nézés.
2019. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!