Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valakinek rajtam kívül...

Van valakinek rajtam kívül ennyire kudarckerülő gyereke?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam még nem beszél, játékban ha valami nem sikerül valami elsőre, másodjára meg sem próbálja (pl.: kirakós, toronyépítős, vonatsín építés). Elkezd sírni, vagy hisztizni.

Beszédben cudarul állunk, megkérem figyeljen rám, néz, próbálom artikuláltan mondani hogy baba-anya- alma stb. És felém csap, elkeseredik, mintha csak azt akarná mondani "anya ne csináld, nekem ez úgysem megy". Ha este mesélés közben próbáljuk a beszédet, van hogy keservesen elsírja magát.

Védőnő türelemre int, gyerekorvos is.

Nagyon értelmes kisfiú, rengeteget mesélünk, mondókázunk neki, könyvben rengeteg mindent meg tud mutatni, összetett mondatokat megért. Egyszerűen bemérgesedik ha valami nem sikerül neki.


2019. okt. 28. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Azért mérgesedik be, mert a dackorszak közepén van, ill. még nem tudja az indulatait kezelni.(Ezt meg kell tanítani neki- ahogy a szülő kezeli a helyzetet, ùgy fogja majd ő is). Idővel.Jó pár év múlva. Teljesen normális a viselkedése még ebben a korban.A védőnőnek igaza van; türelem kell hozzá, mégpedig rengeteg.
2019. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Az öcsém még kisiskolás korában is üvöltött, ha nem ő nyert a társasjátékban vagy bármi másban. És ő is így kezdte kisgyerekként. Vannak ilyen gyerekek, majd kinövi. Tényleg ne erőltesd, mert attól csak befeszül.
2019. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen,mert tulerölteted a beszédet. Nem így tanulnak meg beszélni, hogy szavanként mondod neki, ő meg leutánozza, ha nem érett rá az agya, akkor nem tudja megcsinálni. Ha semmit nem mond, akkor elvinném fejlesztésre.
2019. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!