Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság mit mondanak egy...

Manapság mit mondanak egy ilyen kisgyerekre?

Figyelt kérdés

Mostanában mindenre van egy latin szó és ezerféle fejlesztés. Arra volnék kíváncsi, hogy mit kezdenek azokkal a gyerekekkel, akik olyanok, mint én voltam kisiskolásként. Már 7-8 évesen tudatosult bennem, hogy valami nem okés. Erről írok néhány emléket első és második osztályból:


Tanári utasítás meg nem értése: fogalmam sincs miért, de becsuktam a könyvet óra közepén, mintha ezt kérték volna tőlem. És nem értettem, miért szid le a tanár ezután. Komolyan meglepett.


Tartósan ronda írás: sokszor újraíratták velem a füzeteimet, de ez sem segített.


Órán "eltévedés": Volt, hogy nem értettem, mit és honnan olvas az osztálytársam és féltem, nehogy nekem is olvasni kelljen mert gőzöm se volt, miről van szó.


Szókincs hiánya: sokszor egyszerűen nem értettem, miről beszélnek a többiek. Nem tudtam pl. mi az a becenév.


Nem volt igényem barátkozni: szándékosan kerültem mindenkit és a magam kis álmaiba bújba köröket róttam az udvaron.


Elképesztő lassúság: amikor beiratkoztam táncra, az egyik tanár megkérdezte, komolyan gondolom e, mert "amíg én két lépést teszek, a többiek körbetáncolják a termet."


Ügyetlenség: nem tudtam bánni az ollóval és a ragasztóval. Egy idő után megkértek hogy a délutáni "készítgetős" szakkörre ne járjak, mert folyton csak mellettem kéne állnia a tanárnak ahhoz, hogy ne ázzon el minden a ragasztóban.


Iskolásként többszöri bepisilés: mindig a WC fülke előtt. Sosem távolabb.


És volt néhány dolog, ami tovább kitartott, mint az első két év:


Az órát nem tudtam megtanulni ötödikes koromig. Egyszerűen nem állt össze a fejemben a logikája. Sok kellemetlen helyzetet eredményezett.


Az eltévelyedés is nagyon sokáig jelen volt. Negyedikben rendszeressé vált az, hogy nem tudtam, mi a házi illetve hogy az órákra kellő felszerelések nem voltak nálam. Az összes tanár ideges volt tőlem. Később is szétszórt voltam. Ötödiktől már nem voltam napközis, még inkább nekem kellett volna ügyelnem a dolgaimra. Ez odáig süllyedt, hogy majdnem egy évismétlés lett a vége.


2019. okt. 29. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Intellektuszusz alacsonyikusz...


Bocs. Viccet félretéve figyelemzavar, ami beszédértési, -észlelési zavarral párosul.


Latin nevet nem tudok, ezt magyarul szokták mondani.

2019. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

[link]


oligofrénia

2019. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Értelmi fogyatékos.
2019. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Családi háttér is fontos lenne, mert bennem az merült fel, hogy keveset és nem jól törődtek Veled.

Amúgy ez ilyen "idegrendszeri éretlenség" kategória ma, ha részképesség-zavar nincs.

2019. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Férjem add-s (olyan, mint az adhd, hiperaktivitás nélkül), van hasonlóság abban, amit leírtál, bár ő feltűnően jó kézügyességű volt már gyerekkorban is. Eszembe jutott még az asperger, manapság már inkább autizmus spektrumzavar a neve.
2019. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk wc fülke előtt bepisilni fura. Most jól vagy már? Felnöttként is meg tudnak vizsgálni.
2019. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Családi hátteremet jónak mondanám. Szüleim sosem veszekedtek, mai napig együtt vannak. Anyám sejthetett valamit, mert egyszer elvitt egy ingyenes pszichológushoz de az nem mondott neki semmit. Semmilyen kezelést, fejlesztést, vizsgálatot nem javasoltak rám, a szüleim meg így honnan tudhatták volna, mit kell kezdeni velem? Így maradtak a klasszikus nevelési eszközöknél. Volt enyhe büntetés, volt kicsit keményebb és amikor anyám már nem bírta akkor voltak hatalmas kiabálások is. De nem változtam érdemben csak nyolcadikos koromban.
2019. okt. 29. 09:25
 8/11 A kérdező kommentje:
Képességeimet tekintve jól vagyok. Rendesen írok, olvasok, képes vagyok tanulni, odafigyelni, jó érettségit csináltam. Inkább az emlékek kísértenek. Például írtózom mindenféle felelősségtől. Azokban az években semmit sem lehetett rám bízni és úgy is kezeltek, tanárok, diákok, hogy egyedül semmit ne csináljak, döntéshelyzetbe ne kerüljek. El sem tudom képzelni hogy egy másik emberért felelős legyek. Emiatt hiába van jogsim, nem merek vezetni. A kis ördög a fejemben mindig azt súgja, hogy én fogom elszúrni, miattam lesz baleset. Ilyen eszköz, mint az autó nem való a kezembe. Mar ott tartok hogy olyan régen nem vezettem, hogy újra el kéne menni egy autós iskolába mielőtt nekikezdek, hiába az érvényes jogsi.
2019. okt. 29. 09:31
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Pedig itt családon belül van valami izébigyó. Ez nem értelmi zavar, főleg a megfogalmazásodat, írásodat látva.

Szerintem 2 része van:

- rossz kézügyesség, koordináció: ezek lehetnek alkatilag vagy nevelési hiba (pl kihagytad a mászást, nem tettek le babaként eleget szabad térre, nem jó eszközöket adtak pl bébikomp illetve keveset játszottak Veled, kevés volt a kreatív játék, és a játszóterezés)

- szociális szorongás, bepisilés: ezeknem valamilyen lelki oka van. Talán mégsem voltak olyan boldogok a szülők. Vagy ridegen beszéltek Veled. Vagy nem szeretetr eléggé anyukád. Vagy az éretlenség miatt volt vmi rossz élmèny pl csúfolódás és utána jött a többi szorongás.


Ui.: autóvezetéstől sokan félnek, nagyon nehéz. Én is magas iskolai végzettségű vagyok, az egyik legfelelősebb munkakörben dolgozom, de a vezetéstől rettegek. Fél éve veszek pótórákat, most kezdtem el kimerészkedni egyedül is, ismert utakra.

2019. okt. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Idegrendszeri éretlenség, kései érés.


Kimaradó mászás valóban okozhat ilyet, de lehet elégtelen óvodai figyelem/foglalkozás is. Az meg nyilvánvaló, hogy az iskolakezdéskor nem kaptadmeg a megfelelő figyelmet a szüleidtől.

2019. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!