Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7-8 éves fiatok milyen munkába...

7-8 éves fiatok milyen munkában vesz részt otthon?

Figyelt kérdés
Fontos hogy neki is legyen feladata, de annyira gépesitve van a háztartás, hogy szinte a zoknipárosításon (najó, ilyen téren bővebben van házimunka) kívül alig marad teendő. Szemétkivitel, porszívózás...stb.ilyenre gondoltam. Ti hogy oldjátok meg? Szerintetek ez fontos vagy Ti milyen értékrendet képviseltek?

2019. okt. 31. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk nincsen konkrét feladat kiosztva.


Fontos a szobájukat ök rakják rendbe. Ha akarnak porszívozhatnak, de azért azt nehéz még tényleg szépen csinálni.

Fontos, hogy pl szólok, hogy asztalt terítsenek és megcsinálják. Kiszedik a mosást, beteszik a szárítóba. Szemetet kivinni. Mosogatóba bepakolni....

Èn a ruháikat össze hajtom, de ök teszik be a szekrényükbe.

2019. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudok még saját tapasztalatból nyilatkozni, de pl a mosogató is gépesítve van? Én kislányként anyukámmal mosogattam, és szórakozás volt.
2019. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

8 éves.

Nincs feladata. Egyetlen dolga a tanulás (ezt viszont elvárom minden nap, még ha nincs is konkrét házi), illetve random megkérem dolgokra, pl ágytakarót igazítsa meg, segítsen kiteregetni, eltenni a fehérneműt, asztalt lepakolni, stb.

2019. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Rendrakás, mosogatóból segit elpakolni, teregetni segit, szemetet kivinni, seperni, felmosni. Mindezt magatól, szereti csinálni. Besegit főzni,sütni, a tesoja körül is.
2019. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Mosogatógépből kipakol, a mosógépből átrakja a ruhákat a szárítógépbe. Saját ruháit ő pakolja el. A szobájában ő tart rendet, porszívóz, ha kell.

A hörcsög után takarít.

Krumplit, répát, stb. pucol.

8 éves múlt.

2019. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Én nem adok neki feladatokat, elismerem, lehet hogy rosszul teszem. De délután 4-ig iskolában van, utána még otthon is tanul és én örülök ha fél hatkor játszhat egy kicsit mert 8-kor bizony fekvés. Én itthon vagyok egész nap, és ezeket csinálom. Eddig nem gondoltam, hogy kellene neki valami feladat. Ha játszik akkor sem telefont vagy tabletet nyomod, hanem rajzol, társasozunk, labdázunk vagy a kistesóval építenek valamit. Miért kell, hogy feladata legyen? Minden rossz indulat nélkül kérdezem. Tényleg nem értem. Nekem a gyerekkorom abból állt, hogy haza mentem az iskolába és még tanulni sem volt időm sokszor, mert mosogatni, mosni és főzni kellett. Mi hárman voltunk testvérek de a munka csak köztem és a nővérem között oszlott el. Lelkileg nagyon megterhelő volt. Nem csináltuk szívesen, de tudtuk, hogy ha nem vagyunk kész mire haza jönnek a szüleink akkor bizony jól le leszünk kiabálva. Én nem szeretném, hogy bármi dolga lenne a tanuláson kívül.
2019. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
7 éves, fiú, nincs konkrét feladata. Mostanában érdekli a mosás, ruhák szétválogatása, speciális progtam kiválasztása, stb. ezt egy pár hete ő csinálja, persze ránézek, hogy jó-e. Cipőjét megpuculja, macskáját megeteti, beágyaz maga után, teát főz. Kint falevelet seper, nyáron segített apának betonozni, kerítést festeni. Semmit sem kötelező neki, csak ha ő kéri, hogy csinálhassa. A legfőbb feladata most tanulni és gyereknek lenni.
2019. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

A szobáikat kell rendben tartani, és néha ruhákat kell szortírozni. Ennyi. Gépekkel, vegyszerekkel ne szórakozzon egy ekkora gyerek.


Hétvégén apának segítenek a nagybevásárlásban, külön mennek zöldségért, gyümölcsért. Szerelnek, könnyű kerti munkát végeznek. Az állatgondozásban is részt vesznek (kutya-macska), de ez nem az ő feladatuk, mert nem ők a gazdáik.


Amúgy én is azt mondom, hogy a tanulásra kell odafigyelni, nagyon le vannak terhelve. Én itthon még tanulok velük, ha a napköziben nem végeztek, és gyakran készülnek tanulmányi versenyre, külön járnak emelt szintű matekos képzésre és zongorára is, azt is sokat kell gyakorolni.

2019. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Miért fontos hogy fiú vagy lány?

7-8 éves még ne végezzen konkrét nagyobb házimunkát , ilyen kaliberűt hogy porszívózás szerintem. Rendesen úgyse tudná megcsinálni, akkor meg minek? Persze ha van kedve besegíthet pl. teregetésbe meg ilyesmi.

A max feladat az hogy a szobájában tartson rendet és ennyi. Persze ha van más besegíthet ha akar, szoktak sepregetni meg törölgetni meg ilyesmi, de konkrétan nem mondom neki hogy oké most vidd ki a szemetet vagy egyedül teregess ki. Én nem gondolom hogy ez egy 7 éves feladata lenne.

2019. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Konkrét házimunkát nem kell csinálnia rendszeresen. Átlagtól alacsonyabb a fiam nem tud potszívózni. Szennyest kiszedi, de berakni én szoktam mert mindenki után zsebet újra átnézem pl.

Egy munkája van amit elvárok az, hogy kitűnő legyen és tanuljon.

Minden nap 18:00 után érünk haza kivéve kedd szerda akkor 20:30 edzés miatt. Így nincs házimunka.

2019. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!