Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket mi motivál? Miért...

Titeket mi motivál? Miért teszitek amit tenni kell otthon és a munkában egyaránt?

Figyelt kérdés

20 f vagyok tavaly érettségiztem majdnem szín jelesre (tesi 4) de igazából semmit sem jelent mert nem találom a helyem az életben, elkezdtem műszaki szakmát tanulni de nagyon nem érdekelt abbahagytam,rokonok mondják hogy kezdjek már el fősulit mert simán felvennének ingyen is valahova,de valahogy úgy vagyok vele hogy semmi semmi foglalkoztat igazán minden dologból hamar kiábrándulok,a pénz se motivál mert igazából nincs sok mindenre szükségem,(kaja viz net,fűtés áram kb)nincsenek céljaim se vágyaim teljesen kiábrándultam mindenből és ez gyerek korom óta így van,

gondoltatok már arra hogy mi értelme? tudom sok embernek a gyerekei a családja adja az értelmet de ha belegondolunk az egy soha véget nem érő sorozat mert az ö gyerekei is azért fognak élni aztán így tovább,valahogy én úgy vagyok ezzel hogy meg kéne törni ezt a sorozatot,


2016. nov. 15. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a sorozat már rég meg van törve, mivel vannak olyan emberek akiknek nem a család és egyebek adnak motivációt a mindennapokhoz. Ha te is ezekhez akarsz tartozni ám legyen, bár 20 évesen ezt így még nem jelenteném ki a helyedben
2016. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a céljaim. meg az, hogy nem akarok a híd alatt kikötni és fagyoskodni.
2016. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát... Az utóbbi időben elég motiválatlan vagyok, pszichés okok és kudarcok miatt.

Munka? Az egy szükséges rossz, de semmi kedvem túlórázni azért, hogy a tulajnak/főnöknek jobb legyen. Megcsinálom, de tudni akarom, mikor mehetek. Engem már az is motivál, ha van egy ritmusom meg egy harmónia a meló meg a szabadidő között :)

Házimunka? A párommal közösen nekiállunk takarítani, az jobb mint egyedül. Amúgy otthon viszonylag lusta vagyok :D

2016. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
csak azt mondom hogy elég szar ez a világ igy is ahogy van jobb azoknak a gyerekeknek akik meg semm születnek
2016. nov. 15. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ja, én amúgy ha választhattam volna, én se születek inkább meg :D
2016. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha ennyire meg se akartatok születni akkor mi tart vissza attól hogy kinyírjátok magatokat? Jah, inkább a nyafogás...
2016. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem akarom a pasimat itt hagyni egy másik nőnek, ez tart vissza ;D ;D ;D
2016. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyet kell értsek!

Ébredezzünk emberek.

Mi a f-sznak robotolunk? Hát nem azért hogy ne a híd alatt lakjunk. Tudjátok ez alap lenne. Ez k-rvára alap lenne a 21. században, hogy az élet ne a túlélésről szóljon. Egy kicsit talán azért fejlődtünk az őskor óta nem gondoljátok? Van aki annyira gazdag hogy még a seggét is pénzzel törli ki, de ebben a pillanatban is halnak éhen emberek. Jó ez így? Jó így a világ? Ne mondjátok hogy igen. Aki azt mondja hogy igen, és elégedett az életével, az nagyon mélyen agymosott.

2016. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És átérzem a kérdező problémáját. Én is így látom.

Szintén 20.

2016. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanígy vagyok én is, még a tanulmányi részek is hasonlóak. Igazából én is úgy vagyok vele, hogy nekem nincsenek hatalmas nagy igényeim, nem vágyom nagy vagyonra, de cserébe viszont több szabadidőm legyen, vagyis egy nyugodt egyszerű életet szeretnék élni.

De engem sem köt le semmi, nincsenek céljaim, semmi motiváció, sokszor legszívesebben csak itthon döglenék munka helyett (árufeltöltő vagyok egyébként, amire nem lehet még a nyugis jövőt sem alapozni, főleg a munkaerőhiány miatt egyre nagyobb a szívás...)

Anyum engem is anyum az egyetemmel nyaggat, de egyszerűen nem érdekelnek, meg amiket tanulni lehet, meghaladná az energiáimat (ami 1 félév volt, az is bőven elég volt..)

Meg igen, sokan hajszolják a karriert, diploma, nyelv, esetleg külföldi munka, aztán családalapítás, lakás, autó, pénz, pénz, mégtöbb pénz, hogy közbe már az ember bele is kilóg, közben már a családot is el kell tartani, majd egy kedvezőtlen válásnál lehet bukod az egészet is akár...

Én ezt a sablon életet nem akarom élni, én nyugalomra vágyom, szerényebb javakkal, de nyugalomban. Már azon is gondolkoztam, hogy szívesen elvonulnék valami elhagyatottabb helyre, és modern remeteként élnék a világban, kizárólag a saját kedvteléseimnek, hobbijaimnak élve.

2016. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!