Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozni vagy gyereket otthon...

Dolgozni vagy gyereket otthon nevelni könnyebb?

Figyelt kérdés

Nekem dolgozni, ha nem lett volna lelkiismeretfurdalásom, simán 1 éves korában visszamentem volna, mert már nem bírtam testileg, lelkileg és szellemileg és szociálisan a gyerekezést, a munkám csak szellemileg szív le, de energikus vagyok, fel vagyok töltve, mert másokkal tudok beszélgetni és lelkileg is rendben vagyok a folyamatos sikerélménytől.. a gyerek viszont csak leszív, alig tölt valamit(ettől még szeretem, csak minden téren kimerített kicsiként)


Nálatok?


2019. nov. 5. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a munka. Megyek is vissza dolgozni,ha 20 hónapos lesz. Lehet lepontozni,támadni,de minden ember másképp éli meg az otthonlétet.
2019. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a munka könyebb volt! Viszont élvezek együtt lenni a gyerekeimmel, pedig sokszor piszok nehéz és fel perc alatt ki tudnak borítani.
2019. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

En is azok koze tartozom akik szeretik amit csinalnak, es a munka feltolt.


De sajnos kezdek a lo masik oldalara esni erzelmileg, es mig egyesek gyomorgorccsel mennek munkaba, en azzal megyek a bolcsibe/haza. Solszor igy erzem, hogy a munkaba menekulok a gyerek allando hisztijei elol.

2019. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Én 6-8 hónap után már élveztem a gyerekes időszakot, előtte a kialvatlanság miatt nehéz volt. Az 1-2 éves időszak volt a legjobb, bár mi rengeteget mentünk ide-oda, Én élveztem ezt a fajta szabadságot, csak az alvásidőket kellett figyelembe venni, de azon kívül csinálhattunk, amit akartunk. Heti 1-szer jártam angolra, majd 2 éves kora után egy képzésre, bár itt már sokat kellett tanulni, ez keményebb volt. Amikor elkezdte a bölcsit, én meg dolgozni, úgy éreztem, hogy semmire nincs időnk esténként.
2019. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
A munka, mert sok emberhez kellett alkalmazkodnom, bejárni, öltözékről, ennivalóról gondoskodni duplán, rohanás az oviba stb.
2019. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Mármint a munka volt nehezebb, bocs.
2019. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a munka könnyebb, de így felesben pont jó. Mire elegem lesz az egyikből, jöhet a másik :) A munka szellemileg nehezebb, a gyerekezés meg fizikailag.
2019. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, a gyerek előtti munkára gondoltam, úgy gondolom nem volt rohanás, hisz nem volt hova.
2019. nov. 5. 15:28
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

A munka annyival volt könnyebb hogy reggel bementem délután kijöttem közben meg azt csináltam amit akartam. Mióta gyerekem van tök mindegy dolgozom vagy itthon vagyok vele állandó készültség. Ez fárasztó. De soha nem változtatnék rajta.

Volt olyan kolléganőm aki saját elmondása szerint pihenni járt dolgozni 3 gyerek mellől.

2019. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mi a munka. Ha valami nagy odafigyelést nem igénylő, akkor egyértelműen könnyebb. De ha mondjuk orvos, vagy simán buszsofőr, akkor a gyerekneveles könnyebb. De embere is válogatja.
2019. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!